IBUMENT 50MG/G+30MG/G gel 100G

Skladem na e‑shopu

Osobní odběr zdarma

Internetová cena

185 Kč

ks

IBUMENT 50MG/G+30MG/G gel 100G

Ibument je gel působící proti bolesti a zánětu, který obsahuje ibuprofen (50 mg v 1 g gelu) a levomentol (30 mg v 1 g gelu). Kombinovaný účinek těchto dvou složek navozuje pocit zklidnění a zmírňuje bolest na dobu několika hodin. Ibuprofen patří do třídy nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID), které poskytují účinnou úlevu od bolesti a snižují jak zánět tak otok. Levomentol je místně působící anestetikum, které způsobuje také místní překrvení tkáně.

Bez konzultace s lékařem lze přípravek Ibument použít k léčbě:
- Bolesti a otoku v důsledku poranění po námaze, poranění kloubů s částečnou rupturou (natažením) vazu, sportovních poranění.

Pouze na doporučení lékaře lze Ibument použít k léčbě:
- Revmatické bolesti, včetně bolesti kloubů způsobené zánětlivými a degenerativními změnami.
- Bolesti zad, ústřelu, bolesti svalů, místní bolesti vazivové tkáně, šlach a vazů.

Velikost balení je 100 g.

Dávkování a způsob užití

Vždy používejte tento přípravek přesně podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.
Doporučená dávka:
Dospělí a dospívající od 12 let - naneste gel na postiženou oblast a jemně vmasírujte až do úplného vstřebání. Pro každé podání použijte sloupec gelu o délce 1 až 4 cm. Opakujte dle potřeby, maximálně však třikrát denně. Nenanášejte častěji než jednou za čtyři hodiny.
Po nanesení gelu si umyjte ruce (pokud se ošetřovaná místa nenachází právě na rukou).
Nezakrývejte ošetřenou oblast neprodyšnými obvazy nebo náplastmi.

Maximální doba trvání léčby bez doporučení lékaře je dva týdny. Pokud příznaky neustoupí nebo se nezlepší do 7 dnů, poraďte se s lékařem.

Složení

Ibument obsahuje:
- Léčivými látkami jsou: ibuprofenum a levomentholum. Jeden gram gelu obsahuje ibuprofenum 50 mg a levomentholum 30 mg.
- Dalšími složkami jsou: karbomer 980, propylenglykol, diisopropanolamin 85%, ethanol 96% (V/V), čištěná voda.

Kontraindikace

Pozorně čtěte příbalovou informaci.
Přípravek Ibument by se měl používat se zvýšenou opatrností během těhotenství a kojení. Nedoporučuje se u dětí mladších 12 let.

Doplňující informace

Výrobce: Biotika Bohemia
Kód EAN: 5901887041313
Značka: Ibument
Kód SÚKL: 172685
Farmakoterapeutická skupina: Ibuprofen
Charakteristika: Registrovaný léčivý přípravek

Ibument příbalový leták

IBUMENT 50MG/G+30MG/G gel 100G od výrobce Biotika Bohemia je registrovaný léčivý přípravek. Z tohoto důvodu vám předkládáme k volnému stažení jeho příbalový leták, který najdete na odkaze níže.

Příbalový leták si před použitím pozorně prostudujte!

Ibument příbalový leták

Recenze produktu IBUMENT 50MG/G+30MG/G gel 100G

Produkt zatím nebyl hodnocen.

Zeptejte se lékárníka

Po–Pá: 09:00 – 17:00


Vyhledejte si nejbližší BENU lékárnu

283 lékáren
v celé ČR

Zavřít

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Více informací

Naše lékárny

Přihlásit



Košík

Nákupní košík je prázdný.

Kontaktní formulář