IBUPROFEN AUROVITAS 400MG potahované tablety 100

Vaše hodnocení: 5.0

Prohlédněte si další produkty ze stejné kategorie

IBUPROFEN AUROVITAS 400MG potahované tablety 100

Přípravek Ibuprofen Aurovitas se užívá např. při bolesti hlavy, zubů, zas, při bolestivé menstruaci, při bolesti svalů a kloubů provázející chřipková onemocnění, při poranění měkkých tkání jako je pohmoždění a podvrtnutí.  Dále se Ibuprofen Aurovitas užívá při horečnatých stavech doprovázejících chřipková onemocnění a jako doplňková léčba horečnatých stavů při jiných onemocněních. 

V případě zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů a páteře (artritidě a artróze) provázených bolestivostí, zarudnutím, otokem a kloubní ztuhlostí se přípravek používá pouze na doporučení lékaře.

Přípravek je vzhledem k množství léčivé látky v jedné tabletě určen pro dospělé a dospívající nad 12 let.

Balení obsahuje 100 tablet.

Dávkování a způsob užití

Dospělí a dospívající nad 12 let: 

  • U kloubních onemocnění se doporučuje dávkování v rozsahu 1,2 - 2,4 g  denně, rozděleně podle závažnosti onemocnění a reakce pacienta na léčbu. Dávka 2,4 g denně nemá být  překročena.
  • U dysmenorey (bolestivá menstruace) se podává 400 mg po 4 - 6 hodinách.
  • Jako analgetikum, antipyretikum se podává obvykle 400 mg ibuprofenu (1 tableta přípravku) 1 až 3krát denně s odstupem mezi jednotlivými dávkami nejméně 4 hodiny.

Objeví-li se gastrointestinální obtíže, doporučuje se podat tablety s malým množstvím potravy či zapít mlékem.

Pokud je u dospívajících nutné podávat tento léčivý přípravek déle než 3 dny nebo pokud se zhorší symptomy onemocnění, je třeba vyhledat lékaře. 

Složení

Jedna potahovaná tableta obsahuje ibuprofenum 400 mg. 

Pomocné látky jsou mikrokrystalická celulóza, sodná sůl kroskarmelosy, magnesium - stearát, koloidní bezvodý oxid křemičitý; potahovaná vrstva: hyprolosa, makrogol 8000, oxid titaničitý (E 171), hlinitý lak oranžové žluti (E 110).

Kontraindikace

Pozorně čtěte příbalovou informaci. 

Neužívejte, jestliže jste alergický(á) na ibuprofen nebo kteroukoli další složku tohoto přípravku a při přecitlivělosti na kyselinu acetylsalicylovou nebo některé jiné nesteroidní protizánětlivé látky, projevující se jako astma nebo kopřivka. 

Přípravek nesmí užívat ženy v posledních třech měsících těhotenství.  


Doplňující informace

Výrobce: MEDICOFARMA S.A.
Kód EAN: 8594158135704
Značka: Ibuprofen
Kód SÚKL: 264684
Farmakoterapeutická skupina: Ibuprofen
Charakteristika: Registrovaný léčivý přípravek

Ibuprofen příbalový leták

IBUPROFEN AUROVITAS 400MG potahované tablety 100 od výrobce MEDICOFARMA S.A. je registrovaný léčivý přípravek. Z tohoto důvodu vám předkládáme k volnému stažení jeho příbalový leták, který najdete na odkaze níže.

Příbalový leták si před použitím pozorně prostudujte!

Ibuprofen příbalový leták

Recenze produktu IBUPROFEN AUROVITAS 400MG potahované tablety 100

5.0 5.0 z 5 (Hodnotil 1 zákazník)

  • 08. 9. 2022 5

    Spokojená velice

Mohlo by se vám také hodit

Zeptejte se lékárníka

Po–Pá: 09:00 – 17:00


Vyhledejte si nejbližší BENU lékárnu

333 lékáren
v celé ČR

Naše lékárny

Přihlásit



Košík

Nákupní košík je prázdný.

Kontaktní formulář