PARALEN GRIP HORKÝ NÁPOJ NEO 500MG/10MG perorální PLV SOL SCC 12

Paralen

Skladem na e‑shopu nebo ihned v 182 lékárnách

Osobní odběr zdarma

Internetová cena

179 Kč

ks

Popis

PARALEN GRIP horký nápoj Neo obsahuje kombinaci dvou léčivých látek - paracetamolu a fenylefrinu. Zatímco paracetamol působí proti bolesti a horečce, fenylefrin uvolňuje dýchací cesty. Horký nápoj je určen k odstranění příznaků chřipky a nachlazení, včetně horečky, bolesti při zánětu vedlejších nosních dutin, bolesti hlavy, bolesti v krku a bolesti svalů a kloubů. Navíc pomáhá při rýmě, uvolňuje ucpaný nos a vedlejší nosní dutiny, a tím usnadňuje dýchání.
Užívejte pouze tehdy, když příznaky chřipky nebo nachlazení doprovází ucpaný nos nebo zánět vedlejších nosních dutin. Netrpíte-li ucpaným nosem ani zánětem vedlejších nosních dutin, měli byste užívat jednosložkový přípravek obsahující pouze paracetamol.
Přípravek je určen pro dospělé a dospívající od 12 let.
Balení obsahuje 12 sáčků.

Dávkování a způsob užití

Dospělí, včetně starších osob a dospívajících od 12 let užívají 1 sáček (500 mg paracetamolu a 10 mg fenylefrinu) maximálně 4x denně rozpuštěný ve sklenici horké (nikoli vařící) vody. Jednotlivé dávky se podávají vždy nejdříve po 4 hodinách.
Neužívejte více než 4 sáčky za 24 hodin.

Přípravek nepoužívejte bez porady s lékařem déle než 7 dnů.
Pokud obtíže po léčbě neustupují, zhoršují se nebo přetrvávají více než 3 dny, vyhledejte lékaře a poraďte se o dalším postupu.

Složení

Léčivými látkami jsou paracetamolum 500 mg a phenylephrini hydrochloridum 10 mg v jednom jednodávkovém sáčku. Dalšími složkami jsou: povidon 25, kyselina vinná, dihydrát natrium-citrátu, monohydrát kyseliny citronové, kyselina askorbová, aspartam, citrónové aroma K240 (obsahuje kukuřičný nebo bramborový maltodextrin, koncentrovanou citronovou šťávu), citrónové aroma 610399E [obsahuje: přírodní a připravované aromatické látky, kukuřičný maltodextrin, modifikovaný kukuřičný škrob (E1450), butylhydroxyanisol (E320)], kurkumin 0,65% (bez laktosy) [obsahuje: bramborový maltodextrin, polysorbát 80 (E433), propylenglykol (E1520), kurkumin (E100)], maltodextrin (kukuřičný, bramborový, maniokový nebo pšeničný).

Kontraindikace

Není určeno pro děti mladší 12 let.
Během těhotenství a kojení se užívání přípravku nedoporučuje.
Neužívejte přípravek pokud jste alergický(á) na paracetamol, fenylefrin hydrochlorid nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku, pokud máte závažné onemocnění jater, jestliže máte vysoký krevní tlak nebo závažné onemocnění srdce a cév, pokud máte zvýšenou funkci štítné žlázy, pokud máte cukrovku, jestliže máte zelený zákal (glaukom) s úzkým úhlem, pokud trpíte zadržováním moči nebo pokud máte nádor dřeně nadledvin (feochromocytom).
Neužívejte pokud současně užíváte: léky k léčbě deprese či Parkinsonovy choroby (ze skupiny inhibitorů monoaminooxidázy) nebo jestliže jste je užíval(a) v posledních dvou týdnech, léky k léčbě deprese (ze skupiny tricyklických antidepresiv) nebo léky k léčbě vysokého krevního tlaku nebo srdečních onemocnění (ze skupiny betablokátorů).

Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Video

Doplňující informace

Výrobce: Sanofi aventis
Kód EAN: 3664798010855
Značka:
Produktová řada: Grip
Kód SÚKL: 226692
Farmakoterapeutická skupina: Paracetamol, kombinace kromě psycholeptik
Charakteristika: Registrovaný léčivý přípravek

Paralen příbalový leták

PARALEN GRIP HORKÝ NÁPOJ NEO 500MG/10MG perorální PLV SOL SCC 12 od výrobce Sanofi aventis je registrovaný léčivý přípravek. Z tohoto důvodu vám předkládáme k volnému stažení jeho příbalový leták, který najdete na odkaze níže.

Příbalový leták si před použitím pozorně prostudujte!

Paralen příbalový leták

Hodnocení

Buďte první, kdo vloží hodnocení k tomuto produktu.

Napsat nové hodnocení

Co si o tomto produktu myslíte vy?

1-5

1 2 3 4 5




Provozovatel si vyhrazuje právo na odstranění nevhodných komentářů.

Zeptejte se lékárníka

Po–Pá: 09:00 – 17:00


Vyhledejte si nejbližší BENU lékárnu

257 lékáren
v celé ČR

Zavřít

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Více informací

Naše lékárny

Přihlásit



Košík

Nákupní košík je prázdný.