Dušnost po Covidu
-
04. 01. 2022
Dobrý den, co by jste prosím, doporučila na dušnost po prodělaném covidu?

Dotazy z BENU poradny
-
21. 04. 2020
Kombinace Stoptussin a sinupret při vykašlávání hlenu
Dobrý den, mám 2. den dráždivý kašel(+ bolest za hrud.kostí při kašli), kdy vykašlávám žlutý hlen. Mohu kombinovat sinupret a stoptussin, popř. v jakých intervalech dávkovat? Děkuji za informaci.
-
03. 01. 2022
Stres a postcovid
Dobrý den, potřebovala bych poradit před měsícem jsem prodělala covid, mám od té doby bolesti, padání vlasů a motani hlavy, před týdnem se objevila i úzkost. Můžete mi poradit nějaké vitaminy na zotavení a něco proti té úzkosti? Děkuji
-
13. 02. 2022
Pokašlávání až suchý kašel po covidu.
Dobrý den. Nejprve bych Vám chtěla poděkovat za vaši rychlou odpověď na můj dotaz a měla bych na Vás ještě jeden. Má 17 letá dcera prodělala covid před třemi týdny. Od té doby stále pokašlává.V pondělí 7.2 jsem s ní byla u dětské lékařky, protože záchvaty kašle už byly neúnosné. Celý týden teď brala Levopront tablety, Sinupret forte,Kalobu a ještě ji od covidu dávám vitamín C,D,Zinek na posílení imunity. Záchvaty kašle už nemá,ale přeci jen ještě pokašlává. Můžu jí ty léky (Levopront,Sinupret,Kalobu) dávat déle?Na Levoprontu je uvedeno 7 dnů a u Kaloby 10 dnů. Tak abych ji nějak neublížila. Stoptussin nemůže, něco jí v něm vadí a má po něm velké záchvaty kašle. Moc děkuji za Vaše rady.
-
20. 03. 2022
Kašel po covidu
Dobrý den, co doporučíte pro dospělého na kašel který začal po covidu, kašlu celý den vždy když mě jakoby něco dráždí v krku, je to suchý kašel(pokašlávání). Ale zároveň mě tak 3x denně přepadne až záchvat kašle až třeba na půl hodiny když slyším vykašlávání a podaří se mi vyplivat i spoustu hlenů, které bývají až krvavé. Děkuji za odpověď.
Dobrý den.
Na dušnost nic volně prodejného není. Běžně se na tyto problémy předepisuje inhalátor Ventolin.
S pozdravem.
Mgr. Václav Navrátil
vedoucí lékárník Olomouc