Rada k ošetření modřin

    • Dotaz pro lékárníka
    • Bolest
    • Kůže
    • Svaly a sport
    14. 02. 2025

    Dobrý den,

    chci se zeptat, zda byste mi poradili nějaký gel či mast na hojení modřiny? Moje babička narazila silně do skříně a v oblasti kyčle se jí objevila modřina a pobolívá jí tato oblast, když vstává.

    Děkuji za veškeré rady.

    Dobrý den, 

    výborným řešením je mazání heparinoid, nebo jeho kombinace gelem s ibuprofenem, který navíc pomůže i od bolesti. 

    S pozdravem, 
    Mgr. Ivana Stašová
    Lékárník BENU

     

    šipka Ivana Stašová

    Na dotaz odpověděla Ivana Stašová zobrazit odpověď skrýt odpověď

Zeptejte se přímo našeho lékárníka Zpět do poradny


Dotazy z BENU poradny

Dotazy z BENU poradny

    • Dotaz pro lékárníka
    • Kůže
    07. 01. 2020

    Rychlejší vstřebávání modřin

    Dobrý den,existuje něco na rychlejší vstřebávání modřin ? Děkuji

    Dobrý den,

    na vstřebávání modřin, podlitin aj. je výborný gel Lioton. Obsahuje jako účinnou látku heparin, který rozpouští krevní sraženiny a tím dochází ke vstřebání modřin. Dávkování je 2-3x denně, roztírat opravdu do tenké vrstvy, aby se heparin dobře vstřebal a působil. Pokud dochází k tvorbě modřin častěji, stálo by za zvážení vyšetření krevní srážlivosti, případně pevnosti cév.

    LIOTON 1000IU/G gely 50G

     

    S pozdravem,
    Mgr. Radek Machan
    lékárník BENU Děčín

    šipka Mgr. Radek Machan

    Na dotaz odpověděl Mgr. Radek Machan , Děčín, Duchcovská zobrazit odpověď skrýt odpověď

    • Dotaz pro lékárníka
    27. 05. 2020

    Co mohu použít na modřinu?

    Dobrý den, minulý týden jsem uklouzla a spadla na hranu schodu přímo na hýždi. Modřina je na omak tvrdá a stále se zvětšuje, co mohu na modřinu použít?

    Dobrý den, 

    pro rychlejší vstřebání modřiny aplikujte 2x denně Lioton gel 100 000. V případě, že Vás naraženina i bolí můžete použít Ibalgin Duo Effect, který má složku pro rychlejší vstřebání modřin a také proti bolesti. Aplikujte 2-3x denně. 

    Lioton gel

    Ibalgin Duo Effect

    S přáním pěkného dne
    Mgr. Martina Bránková
    lékárník BENU Makovského nám., Brno

    šipka Mgr. Martina Bránková

    Na dotaz odpověděl Mgr. Martina Bránková zobrazit odpověď skrýt odpověď

    • Dotaz pro lékárníka
    • Kůže
    03. 05. 2021

    Čím mazat modřinu?

    Dobrý den, po úrazu vznikla velká modřina, možno použít kostivalovou mast? Poraďte. Děkuji.

    Dobrý den,

    postižené místo ledujte. Kostivalovou mast lze použít. Lépe se ovšem podlitina bude vstřebávat po mazání přípravkem Lioton 2-3x denně. Dále je možné rekonvalescenci podpořit užívání Aescin 3x denně 1 tabletu. Pokud jste příznivce homeopatie, je možné cucat tablety Traumeel 4x denně 1 tabletu.

    Lioton
    Aescin
    Traumeel

    S pozdravem
    Mgr. Petra Rezková
    lékárník BENU, Praha 9 CČM

    šipka Mgr. Petra Rezková

    Na dotaz odpověděla Mgr. Petra Rezková , Praha 9, OC Černý most, naproti Globusu zobrazit odpověď skrýt odpověď

Všechny dotazy