Co může vyvolávat špinění při braní antikoncepce?

    • Dotaz pro lékárníka
    • Antikoncepce
    14. 07. 2020

    Dobry den chtela bych se zeptat co to zpusobuje, uz jsem vystridala vice druhu antikoncepce, vzdy vse v poradku, ale jak ji beru delsi dobu tak se zacne objevovat spineni, co to muze vyvolavat. Muze mit nato vliv prujem ci jine prasky. Jak se da zjistit pricina

    Dobrý den,

    toto řešte s Vaším ošetřujícím gynekologem. Pravděpodobně nízkohormonální antikoncepce neudrží Váš cyklus.
    Antikoncepce neobsahuje aktivní látky. Ve střevech se tyto látky vlivem střevní mikroflóry mění na aktivní, které jsou odpovědné za antikoncepční účinnost. Pokud nemáte tuto mikroflóru v optimálním stavu, mohlo by to způsobovat. Z léků a potravy snižuje účinnost grep, grepová šťáva, pomelo, třezalka a antibiotika. Průjem svědčí o mikrobiálním nekomfortu a tudíž se snižuje účinnost antikoncepce.
    Ale pravděpodobněji se mi jeví nějaká organická či jiná příčina, kterou odhalí gynekolog.

    S pozdravem Mgr. Petra Rezková, lékárník BENU, Praha 9 CČM

    šipka Mgr. Petra Rezková

    Na dotaz odpověděla Mgr. Petra Rezková , Praha 9, CČM I - naproti Globusu zobrazit odpověď skrýt odpověď

Zeptejte se přímo našeho lékárníka či lékaře Zpět do poradny

Zavřít

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Více informací

Naše lékárny

Přihlásit



Košík

Nákupní košík je prázdný.

Kontaktní formulář