Do BENU dorazil Black Friday! Skvělé slevy platí pouze do 5. 12. 2021. Více informací ZDE

Online poradna

  • Dotaz pro lékárníka
  • Chřipka a nachlazení
  01. 12. 2021

  Zkušenosti s azitromycin a kde koupit

  Dobrý den,
  když jsem byla naposledy nemocná, užívala jsem azitromycin 500 mg. Tady na stránkách není, dá se koupit aspoň v lékárně?

  Dobrý den,

  s azitromycinem zkušenosti můžete mít dobré, jde totiž o antibiotikum - lék přímo cílící na bakteriální infekci. Pravděpodobně jste měla předepsané tablety jako Azithromycin Mylan, Azitrhomycin Sandot... Všechna tato antibiotika jsou vázána na lékařský předpis.

  Pokud máte mírnější obtíže, zkuste je řešit samoléčbou pomocí volně prodejných léčiv:
  Léky na horečku
  Léky na kašel
  Léky na bolest v krku

  Pokud máte horečku déle jak 3 dny nebo Vás bolí při polykání, nechte se vyšetřit lékařem. Lékař posoudí, zda jde opravdu o bakteriální infekci a antibiotika Vám může předepsat. S receptem si je poté můžete vyzvednout v kterékoli lékárně. Můžete si také svoje léky dopředu zarezervovat pomocí BENU na předpis.

  Pro úplnost ještě uvedu na příkladu Azithromycin Sandoz, že obvykle se tato antibiotika užívají tři po sobě jdoucí dny a to 1 x denně tableta s 24 hodinovými rozestupy. Tablety se berou nezávisle na jídle, je doporučeno vynechat během léčby Azithromycinem Sandoz alkohol. U léku Azithromycin Sandoz cena podléhá regulaci a uplatňuje se úhrada ze zdravotního pojištění. 

  S pozdravem
  Mgr. Petra Večeřová
  Lékárník BENU, Trnkova

  šipka Petra Večeřová

  Na dotaz odpověděl Petra Večeřová zobrazit odpověď skrýt odpověď

  • Dotaz pro lékárníka
  • Kůže
  01. 12. 2021

  Péče o jizvu po chirurgickém zákroku

  Dobrý den, prosím o radu. Jsem po výměně kolenního kloubu. Koleno je oteklé a už méně bolavé. Jizva není ani vboŕená, ani vystouplá, je klidná. V nemocnici natřená Novikovem. Druhým dnem si natírám okolí jizvy cca 1,5 cm od ní kosmetickou vazelínou. Jizvu jsem ničím ještě neošetřovala a ani nesprchovala. Prosím, jak pokračovat dál o péči jizvy samotné a její okolí, aby se dobře hojila? Jak jizvu dezinfikovat nebo ne? Co udělat pro její zdárné hojení?

  Dobrý den,

  lék Novikov, připravovaný v lékárně, chrání momentálně jizvu před infekcí a vlhkostí. Není potřeba ničím smývat, postupně se vrstva roztoku sama opadá. Ránu je potřeba udržovat v čistotě, nebojte se ji omývat čistou vodou. Pokud by začala mokvat nebo hnisat, na omývání rány použijte desinfekci Betadine roztok k očištění ran, oblíbený je také Prontosan Wound irrigator

  Pokud je rána čistá, desinfekce není nutná, stačí omývat čistou vodou. Další fáze fáze je hojení jizvy. Jizvu promazávejte a dělejte masáž mírným tlakem. Na promazávání je vhodná čistá vazelína, měsíčková mast, kalciová mast, šípkový olej nebo Indafolan. Při promazávání na jizvu vytvářejte mírný tlak, aby nezhrubla a nevystoupila nad povrch kůže. Pokud by byla ale masáž z jakéhokoliv důvodu nepříjemná nebo bolestivá, odložte ji až do doby zacelení. Kromě toho existují speciální přípravky k péči o jizvy, díky kterým se jizvy stanou téměř neviditelné.

  Pro zhojení pooperační jizvy je důležitý také klid kůže, aby se v místě šití zbytečně nenamáhala a měla dostatečný prostor pro regeneraci. 

  Hojení ran a jizev potřebuje dostatečné množství vitaminu C, kde si můžete vybrat ze široké nabídky šumáků, klasických tablet nebo forem s postupným uvolňováním. Pro pružnost a pevnost pokožky je důležitý také kolagen, který si můžete také doplnit ve formě různých preparátů.

  S pozdravem
  Mgr. Ľubica Sobčáková
  Lékárník BENU, K Pérovně

  šipka Mgr. Ľubica Sobčáková

  Na dotaz odpověděla Mgr. Ľubica Sobčáková , Praha 10, K Pérovně zobrazit odpověď skrýt odpověď

  • Dotaz pro lékárníka
  • Veterina
  01. 12. 2021

  Jak vybrat Canvit Chondro pro psa

  Dobrý den,který přípravek je lepší pro mobilitu starého psa 17 let velkého plemene?tento Canvit Chondro Maxi pro psy ochucené tbl.166/500g anebo s názvem CANVIT CHONDRO SUPER

  Dobrý den,

  při výběre produktu se v tomto případě orientujte podle hmotnosti zvířete a také podle stavu opotřebení kloubů.

  Canvit Chondro Maxi - 1 tableta na 10 kg váhy a je vhodný pro podporu pohybového aparátu při zátěži jinak zdravých jedinců. Obsahuje látky, které vyživují chrupavky a šlachy a tím zlepšuje hybnost kloubů a pomáhá při ztuhlosti kloubů a svalů. 

  Canvit Chondro Super - 1 tableta na 20 kg váhy. Obsahuje kromě vyživujících látek glukosamin a chondroitin má ve složení také MSM, který pomáhá mírnit bolest při pohybu způsobený zánětem v kloubech.

  S pozdravem
  Mgr. Ľubica Sobčáková
  Lékárník BENU, K Pérovně

  šipka Mgr. Ľubica Sobčáková

  Na dotaz odpověděla Mgr. Ľubica Sobčáková , Praha 10, K Pérovně zobrazit odpověď skrýt odpověď

  • Dotaz pro lékárníka
  • Klouby
  01. 12. 2021

  Geloren HA mohou užívat i lidi?

  Dobrý večer, chtěla bych se prosím zeptat, zda je Geloren HA višňový vhodný pro lidi a nebo zda je jen pro zvířata. Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  Geloren HA je veterinární přípravek určený pro zvířata se zátěží na klouby a pohybový aparát. Užíváni těchto kolagenových kostiček se stalo populární i mezi lidmi, zejména u skupiny, která trpí na onemocnění kloubního aparátu. Jako lékárník nemohu jednoznačně užívání doporučit a to z toho důvodu, že veterinární přípravky nesplňují tak přísné podmínky pro čistotu látek, jako je to u humánních přípravků. Ve veterinárních přípravcích tedy nelze vyloučit přítomnost škodlivých nečistot, které vznikají při syntéze a výrobě přípravků. Na opačnou můžeme zas postavit názory a recenze uživatelů, které jsou velice kladné. 

  Geloren má ve své nabídce také humánní doplněk stravy, ve formě kapslí, který není tak populární, ale je stejně účinný: Geloren kapsle 120

  S pozdravem
  Mgr. Ľubica Sobčáková
  Lékárník BENU, K Pérovně

  šipka Mgr. Ľubica Sobčáková

  Na dotaz odpověděla Mgr. Ľubica Sobčáková , Praha 10, K Pérovně zobrazit odpověď skrýt odpověď

  • Dotaz pro lékárníka
  • Bolest
  • Děti
  30. 11. 2021

  Menstruační bolesti - dcera 11 let

  Dobrý den, prosím o radu, jaké tabletky proti bolesti mohu pořídit 11ti leté dceři. Menstruuje cca 6 měsíců a velmi ji v prvních dnech bolí podbřišek a hlava. Děkuji.

  Dobrý den,

  dcerka může užívat léky s obsahem paracetamolu nebo ibuprofenu.

  Řiďte se vždy hmotností.

  Od poloviny cyklu do konce menstruace je vhodné doplňovat hořčík

  Dobře dělá i teplo- můžete vyzkoušet termofor

  Magnesii lactici tablety 1x-2 denně 1 tableta mezi jídly

  Magne B6  děti od 6 let věku (20 kg tělesné hmotnosti) mohou užívat 4 

  Paralen 500 Děti ve věku 6-12 let o hmotnosti 26-40 kg mohou užívat jednotlivou dávku 1/2-1 tablety co 6 hodin

  Ibalgin 200 Dětem ve věku 6-12 let se podává 1 potahovaná tableta 2-3krát denně. U dětí s tělesnou hmotností do 30 kg nepřekračujte dávku 400 mg denně. Doporučený odstup mezi jednotlivými dávkami je 6-8 hodin.

  Termofor

  Přeji hezký večer.
  Mgr. Naďa Spratková
  vedoucí lékárník Benu lékárna Frýdek Místek

   

   

  šipka Mgr. Naďa Spratková

  Na dotaz odpověděla Mgr. Naďa Spratková , Frýdek Místek, OC Frýda zobrazit odpověď skrýt odpověď

  • Dotaz pro lékárníka
  • Oči a Uši
  01. 12. 2021

  Oči při práci na PC

  Dobrý den mám dotaz ohledně zboží zn.ocutein senzitiv plus který jsou mimo jiné stavěny i pro lidi co dělají v práci na pc. Jeden 8hod. a druhý člověk 12hodin tak jestli jsou ještě nějaké účinnější kapky předem děkuji za odpověď

  Dobrý den,

  v odkazech uvádím tipy na osvědčené oční kapky, které mohou zmírnit Vaše obtíže při dlouhodobé práci na počítači.

  Uvedené oční kapky jsou bez konzervačních látek a lze je používat 3 měsíce (Hyabak) až 6 měsíců po otevření (Hylo-fresh a Hyal-drop).

  Ve volném čase co nejvíce choďte do přírody. Zvolte kvalitní monitor. Dále doporučuji užívat antioxidanty, které zmírňují vliv toxických látek na organismus. Paří mezi ně např. vitamín C, selen, zinek...

  Přeji krásný den.

  Mgr. Naďa Spratková
  vedoucí lékárník Benu lékárna Frýdek Místek

  Hyabak

  Hylo-fresh

  Hyal-drop

  šipka Mgr. Naďa Spratková

  Na dotaz odpověděla Mgr. Naďa Spratková , Frýdek Místek, OC Frýda zobrazit odpověď skrýt odpověď

  • Dotaz pro lékárníka
  • Dermokosmetika
  30. 11. 2021

  Co používat na vysušenou pokožku rukou a nohou?

  Dobrý den,
  mám silně vysušenou pokožku na rukou a nohou. Hrozně to svědí a v zimě i v létě to svědí nejvíce svědí. Také se mi dělají zarudlé fleky. V práci mi byla doporučena značka Excipial. Nevím, zda koupit. Potřebuji opravdu něco účinného, poradíte mi nějaký účinný krém? A ještě mě napadá, můžete mi poradit sprchový gel či sprchové mýdlo na mytí na silně vysušenou pokožku? Předem děkuji za odpověď.

  Dobrý den, 

  doporučila bych značku La Roche-Posay řadu Lipikar, která je určena pro péči o tělo a hygienu pro citlivou, velmi suchou pokožku a pokožku se sklonem k atopii. Hlavní složkou produktů je bambucké máslo, známé schopností obnovovat hydrolipidický film. Dále niacinamid, což je zklidňující látka, která pomáhá zklidnit přetrvávající svědění. 

  Na mytí celého těla je vhodný gel LA ROCHE-POSAY LIPIKAR GEL LAVANT 750 ML, který vyživuje pokožku již během sprchování či koupání. 

  Jako první pomoc pro okamžitou úlevu od svědění je výborná LA ROCHE-POSAY LIPIKAR Tyčinka AP+ 15ml, kterou můžete použít podle potřeby i několikrát během dne. 

  Krém na vysušenou pokožku rukou bych zvolila LA ROCHE-POSAY CICAPLAST KRÉM NA RUCE 50 ml. Chrání pokožku a poskytuje jí neviditelnou voděodolnou a ochrannou bariéru. Je to díky obsahu glycerinu, který pomáhá na pokožce vytvořit ochranný film a současně udržuje optimální úroveň hydratace. Krém nezanechává mastný či lepivý efekt.  

  S přátelským pozdravem

  Dominika Luňáková, DiS.
  Dermoporadce, BENU Praha 10, K Pérovně​

  šipka Dominika Luňáková

  Na dotaz odpověděl Dominika Luňáková zobrazit odpověď skrýt odpověď

  • Dotaz pro lékárníka
  • Bolest
  29. 11. 2021

  Ofouknutí - zatuhlý krk

  Dobý den,

  v sobotu jsme myli okna a nějak mi asi průvan ofoukl krk, protože jsem se v neděli probudil a nemohl jsem pohnut hlavu na druhou stranu. Nejdříve jsem myslel, zda to nemám třeba přeleželé, ale neustupovalo to.... Tak jsem byl v klidu, v teple, po Brufenu včera a ibalginu dnes je to trochu lepší, celkově se mi to již trochu zlepšilo.

  Rád bych Vás poprosil o radu, co v takovýhlech případech dělat, aby to co nejrychleji odeznělo. nebo co mi může alespoň pomoci? Koukal jsem, že jsou různé hřejivé masti, i léky na tu bolest, ale moc se v tom nevyznám.

  Můžete mi poradit? Co mi můžete doporučit za léky a přípravky?

  Děkuji.

  Dobrý den,

  postupujete správně. Dodržovat klid, být v teple a na bolest lék s obsahem ibuprofenu. Na uvolnění svalů lze krátkodobě užívat volně prodejný lék Guajacuran a Magnerot, Magnerot navíc zlepšuje účinky analgetik. Z lokálně účinných přípravků můžete používat například konopné mast s hřejivým účinkem nebo hřejivý obklad s rašelinou

  S pozdravem

  PharmDr. Veronika Orendášová
  vedoucí lékárník, BENU Jungmannova, Jičín

  šipka PharmDr. Veronika Orendášová

  Na dotaz odpověděla PharmDr. Veronika Orendášová , Jičín, Jungmannova zobrazit odpověď skrýt odpověď

  • Dotaz pro lékárníka
  29. 11. 2021

  Podrážděná slinivka

  Dobrý den,
  co byste mi doporučili na zažívací potíže v důsledku podrážděné slinivky, prosím? Zajímají mne jak produkty v tabletkách či kapkách tak bylinné čaje. Děkuji. S podravem

  Dobrý den,

  pro podporu zažívacích potížích Vám mohu doporučit například čaj na žlučník a slinivku. Z léčivých přípravků Pangrol 20000. Pangrol 20000 je určen k podpoře trávení a vstřebávání potravy při problémech s enzymy z Vaší slinivky břišní. Takové problémy mohou být spojeny například s: konzumací těžce stravitelné zeleniny, mastných nebo neobvyklých jídel s následným zhoršením vstřebávání živin a poruchou trávení spojenou se ztrátou chuti k jídlu, říháním, zvedáním žaludku a průjmem (dyspepsie), příliš rychlým průchodem potravy střevem způsobeným např. nervozitou nebo střevní infekcí.

  Důležitá jsou především režimová opatření - dieta. Základní pravidla uvádím.

  1/ Omezit příjem tuků
  2/ Vhodná tepelná úprava pokrmů je především vaření a dušení. Nejméně vhodné je grilování a smažení!
  3/ Vyhýbat se ztuženým rostlinným tukům.
  4/ Jako přílohy podávat vařené brambory, vařenou rýži, jáhlovou nebo pohankovou kaši a vhodná je také dušená zelenina.
  5/ Vyřadit nápoje s bublinkami, kávu a alkohol.
  6/ Vynechat nadýmavou zeleninu.
  7/ Nepoužívat dráždivé koření, jako je pálivá paprika, chilli, pepř a také dochucovadla.
  8/ Vhodné jsou spíše kysané mléčné výrobky.
  9/ Nevhodné jsou tučné mléčné výrobky.
  10/ Pozor na dráždivé ovoce (kiwi, citrusy, jahody, rybíz) a ořechy.

  S pozdravem

  PharmDr. Veronika Orendášová
  vedoucí lékárník, BENU Jungmannova, Jičín

   

  šipka PharmDr. Veronika Orendášová

  Na dotaz odpověděla PharmDr. Veronika Orendášová , Jičín, Jungmannova zobrazit odpověď skrýt odpověď

  • Dotaz pro lékárníka
  • Děti
  • Vitamíny a minerály
  28. 11. 2021

  Celaskon pro děti

  Můžu celaskon 250 tablety rozpustit v čaji malému je mu 4,5 roku.tabletu mi nesní ani malou má problémy s polikanim.Pro mě nejlépe celaskon 500 long efect s prodlouženým účinkem na doplnění Vit C?

  Dobrý den,

  pro věkovou skupinu 3-6 let je určen Celaskon 100 mg. Pokud chcete podat Celaskon 250 mg, doporučila bych půlku tablety. Pokud ji nespolkne, bude třeba rozpustit. Pro dospělé bych určitě doporučila Celaskon 500 mg s prodlouženým uvolňováním.

  S pozdravem

  PharmDr. Veronika Orendášová
  vedoucí lékárník, BENU Jungmannova, Jičín

  šipka PharmDr. Veronika Orendášová

  Na dotaz odpověděla PharmDr. Veronika Orendášová , Jičín, Jungmannova zobrazit odpověď skrýt odpověď

  • Dotaz pro lékárníka
  • Dermokosmetika
  29. 11. 2021

  Jaké jsou rozdíly a jakou péči od značky Eucerin zvolit?

  Dobrý den,
  jaký je rozdíl mezi EUCERIN HYALURON-FILLER+3x EFFECT Noční krém 50 ml a EUCERIN HYALURON-FILLER+ELASTICITY Noční krém 50 ml. Mám smíšenou pleť, 52 let a kolem nosu mám rozšířené žilky. Děkuji.

  Dobrý den, 

  Eucerin Hyaluron-Filler obsahuje tři inovativní řady a každá z nich se zaměřuje na jiný problém (vrásky, ztráta objemu a ztráta pružnosti) a poskytuje péči, kterou pleť potřebuje v jednotlivých fázích procesu stárnutí. Řada EUCERIN HYALURON-FILLER+3x EFFECT působí na první známky stárnutí. Vyhlazuje jemné linky i hluboké vrásky, tím se stará o mladistvý vzhled pleti a zároveň podporuje její regeneraci. EUCERIN HYALURON-FILLER+3x EFFECT Noční krém 50 ml obsahuje inovativní kombinaci vysoko- a nízkomolekulární kyseliny hyaluronové, glycinu saponinu a enoxolonu. Tyto látky vyhlazují jemné linky i hluboké vrásky a zajišťují tak mladší vzhled.

  Řada EUCERIN HYALURON-FILLER+ELASTICITY byla vyvinuta speciálně tak, aby vyplňovala hluboké vrásky, zlepšovala pružnost a vyživovala křehkou zralou pleť.  
  EUCERIN HYALURON-FILLER+ELASTICITY Noční krém 50 ml má jedinečné složení, které obsahuje kombinaci vysoko- a nízkomolekulární kyseliny hyaluronové, dexpanthenolu, arctiin a silymarin, díky kterému je pleť na dotek pevnější, hladší a na pohled svěží a zářivá. Arganový olej bohatý na pečující lipidy pak podporuje regeneraci pleti a vyhlazuje její povrch během spánku.

  Krémy se aplikují večer na důkladně vyčištěnou pleť obličeje, krku a dekoltu. 

  Pro vás by byla vhodná řada Anti-REDNESS, která je určena pro pleť se sklony k rosacee a kuperóze (rozšířeným žilkám).

  S přátelským pozdravem

  Dominika Luňáková, DiS.
  Dermoporadce, BENU Praha 10, K Pérovně​

  šipka Dominika Luňáková

  Na dotaz odpověděl Dominika Luňáková zobrazit odpověď skrýt odpověď

  • Dotaz pro lékárníka
  • Chřipka a nachlazení
  • Imunita
  28. 11. 2021

  Mohu před Bactoralem kloktat ?

  Dobrý den, děkuji za zaslání produktu Favea Bactoral tbl.16 .

  Bactoral si dle vašeho info rozpouštím v ústech před spaním, ale zajímalo by mne, zda není chybou když ještě předtím si po čištění zubů kartáčkem vypláchnu Listerine.

  Také mne překvapilo, že ani v jedné krabičce nebyl příbalový leták.

  Děkuji a přeji Vám hezký den.

  Dobrý den,

  Listerine je ústní voda, která velmi razantně dezinfikuje sliznice. Užití Listerine ústní vody bezprostředně před užitím probiotika Bactoral bych nedoporučila, jelikož se jedná o probiotikum, které osidluje horní cesty dýchací, sliznice pro něj nebude dostatečně přilnavá a přirozeně funkční pro vstřebávání. Probiotikum užijte nejdříve 60 minut po čištění zubů ev. použití ústní vody.

   

  S pozdravem
  PharmDr. Barbora Kuthanová
  vedoucí lékárník OC LBC Liberec

  šipka PharmDr. Barbora Kuthanová

  Na dotaz odpověděla PharmDr. Barbora Kuthanová , Liberec, OC LBC zobrazit odpověď skrýt odpověď

  • Dotaz pro lékárníka
  • Těhotenství a kojení
  • Vitamíny a minerály
  28. 11. 2021

  Mohu spektrum gummies imunita při kojení ?

  Dobrý den,

  je možné využít tyto vitamíne v době kojení?
  Děkuji.

  Dobrý den,

  Spektrum gummies Echinacea neužívejte během kojení. Echinacea jako bylinka není doporučována při kojení proto zvolte přípravek vhodný pro kojící ženy jako je Femibion 3. I když se jedná o klasický vitamín jeho složení Vám imunitu posílí.

  FEMIBION 3

   

  S pozdravem
  PharmDr. Barbora Kuthanová
  vedoucí lékárník OC LBC Liberec

  šipka PharmDr. Barbora Kuthanová

  Na dotaz odpověděla PharmDr. Barbora Kuthanová , Liberec, OC LBC zobrazit odpověď skrýt odpověď

  • Dotaz pro lékárníka
  28. 11. 2021

  Lze tablety Probio24 vysypat?

  Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, zda lze vysypat Probio24. Syn celou tobolku nespolkne. Nemohu tuto informaci nikde dohledat.
  Pěkný den

  Dobrý den,

  výrobce uvádí následující informaci : 

  Jedná se o vysoce kvalitní komplex probiotických kmenů, který je odolný vůči kyselému prostředí v žaludku. Díky tomu se živé kultury probiotik dostanou v maximální míře do trávicího traktu, kde je cílové místo jejich působení.

  Z uvedeného vyplývá, že probiotikum můžete vysypat, jelikož i vysypané z kapsle odolá kyselému prostředí v žaludku, které by účinek probiotik mohlo narušit.

   

  S pozdravem
  PharmDr. Barbora Kuthanová
  vedoucí lékárník OC LBC Liberec

  šipka PharmDr. Barbora Kuthanová

  Na dotaz odpověděla PharmDr. Barbora Kuthanová , Liberec, OC LBC zobrazit odpověď skrýt odpověď

  • Dotaz pro lékárníka
  • Dermokosmetika
  29. 11. 2021

  Jaký krém od značky La Roche-Posay má vyživující účinky?

  Hezký den,
  používám krém LA ROCHE-POSAY HYDREANE EXTRA RICHE a vyhovuje mi. Je mi 62 let. Prosím, není ale jenom hydratační? Je i výživný? Doporučíte mi případně i jiný krém? Děkuji.

  Dobrý den, 

  krém LA ROCHE-POSAY HYDREANE EXTRA RICHE 40 ml je nejen hydratační, ale díky své výživné textuře i vyživující. 

  Značka LA ROCHE-POSAY vytvořila řadu NUTRITIC, výživnou péči pro suchou až velmi suchou citlivou pleť, pro úlevu, komfort a zklidnění s cílem zbavit pokožku nepříjemných pocitů. Ultravýživnou složkou je zde bambucké máslo, které pomáhá obnovit ochranný hydrolipidický film, má relipidační, obnovující a zklidňující účinky. Konkrétně bych zvolila LA ROCHE-POSAY NUTRITIC INTENSE RICHE 50 ml. Aplikuje se ráno a/nebo večer na celý obličej.

  S přátelským pozdravem

  Dominika Luňáková, DiS.
  Dermoporadce, BENU Praha 10, K Pérovně​

  šipka Dominika Luňáková

  Na dotaz odpověděl Dominika Luňáková zobrazit odpověď skrýt odpověď

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 511

Zavřít

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Více informací

Naše lékárny

PřihlásitKošík

Nákupní košík je prázdný.

Kontaktní formulář