Online poradna

    • Dotaz pro lékárníka
    • Dotaz na produkt
    • Nežádoucí účinky
    06. 04. 2020

    Preventivní užívání paracetamolu

    Dobrý den, prosím o radu, zda je možné užívat Paracetamol preventivně a pokud ano, v jaké dávce. Jsem po operaci srdce (kardiostimulátor) a čerstvé operaci- tubulizace žaludku. Děkuji za odpověď.

    Dobrý den,
    paracetamol (Paralen, Panadol, Coldrex, Theraflu a jiné) nemá preventivní účinky! Je to nebezpečný mýtus, který potenciálně končí až selháním jater a smrtí! Paracetamol se užívá pouze na snížení závažnosti symptomů(projevů) onemocnění. Paracetamol nemá žádné antivirotické účinky. To znamená, ze neléčí samotnou virózu či infekci, ale pouze tlumí horečku či bolest.

    Jednoduše tedy platí: paracetamol lze použít pouze pokud mám horečku nad 38°C nebo trpím bolestí. Takové použití je omezeno pouze na nejkratší možnou dobu.

    Nikdy neužívejte paracetamol preventivně. Takovou samoléčbou si můžete zničit játra!
    Přípravky s paracetamolem nikdy nekombinujte!


    Další informace naleznete v odkaze: Užívejte paracetamol s rozumem!

    Zdraví,
    PharmDr. Matyáš Palan
    vedoucí lékárník, BENU OC Globus Zličín

    šipka PharmDr. Matyáš Palan

    Na dotaz odpověděl PharmDr. Matyáš Palan , Praha 5 Zličín, OC Globus zobrazit odpověď skrýt odpověď

    • Dotaz pro lékárníka
    • Dotaz na produkt
    • Žíly
    12. 01. 2020

    Diozen - jak dlouho užívat?

    Dobrý den,
    koupila jsem si poprvé Diozen 60 tablet kvůli akutním hemoroidům. Když je to přípravek na posílení cév a žilní nedostatečnost, jak dlouho lze užívat? Může se více balení za sebou nebo užívat jen do vymizení obtíží? V příbalovém letáku o tom nic není a jinde jsem se také nedočetla. A může se užívat, když chodím darovat krev 3x za rok? Nebo jaký odstup by měl popř. mezi posledním práškem a odběrem být? Děkuji

    Dobrý den,
    výrobce uvádí, že bez porady s lékařem můžete léčivý přípravek Diozen při akutní epizodě hemoroidů používat maximálně 14 dní. Pokud by byl nasazen pro léčbu chronické žilní nedostatečnosti, pak jsou to 3 měsíce. Tato upozornění nejsou v informaci doprovázející přípravek kvůli samotné účinné látce diosminol, který je přírodního původu, ale kvůli tomu, aby se nezanedbalo samotné onemocnění. Doporučil bych Vám tedy popovídat si o potížích s Vaším ošetřujícím lékařem, tak abyste měla jistotu, že nic nezanedbáte, a po dohodě lze tento léčivý přípravek užívat i dlouhodobě. Diosminol nemá vliv na darování krve, uveďte ho v dotazníku, ale stačí ho klasicky neužít ráno před odběrem. Doplním, že hemoroidy a jimi způsobené krvácení může vést ke snížení množství železa, které máte vázané v hemoglobinu. Pokud by Vám před odběrem nalezli snížené množství železa, je vhodné dárcovství přechodně omezit. Nicméně to s Vámi vyřeší lékař během prohlídky před odběrem. 
    DIOZEN 500MG potahované tablety 120

    Zdraví,
    PharmDr. Matyáš Palan
    vedoucí lékárník, BENU OC Globus Zličín

    šipka PharmDr. Matyáš Palan

    Na dotaz odpověděl PharmDr. Matyáš Palan , Praha 5 Zličín, OC Globus zobrazit odpověď skrýt odpověď

    • Dotaz pro lékárníka
    • Dotaz na produkt
    • Klouby
    26. 10. 2020

    Bolest kolene

    Dobrý den, před 3 roky jsem na doporučení ortopeda užívala přípravek condrosulf 800mg.
    Nyní mne opět, ale u druhého kolena, trápí bolesti, hlavně tzv.startovací. Vzhledem k nastalé "koronavirove "době nechci moc chodit k lekari.Proto jsem si objednala condrosulf 400mg, ktery je , na rozdil od 800mg, volně k dostání. Je možné užít najednou 2tbl.400mg aby byl účinek jako 800mg? Děkuji

    Dobrý den,

    tento přípravek jste si objednala správně. Volně prodejný Condrosulf je v poloviční síle než ten na recept, tudíž jeho dávkování bude dvojnásobné. Přesné dávkování je: 14 dní 2-0-2, poté 2-0-0.

    S pozdravem,

    PharmDr. Veronika Orendášová,
    vedoucí lékárník, BENU Jungmannova, Jičín

    šipka PharmDr. Veronika Orendášová

    Na dotaz odpověděla PharmDr. Veronika Orendášová , Jičín, Jungmannova zobrazit odpověď skrýt odpověď

    • Dotaz pro lékárníka
    • Dotaz na produkt
    • Klouby
    25. 10. 2020

    Klouby a kyselina hyaluronová?

    Dobrý den , chtěla bych tento produkt kouoi pro maminku. Je jí 73 let. Opotřebení kloubů, bolesti při chůzi. Je to vhodné? Zároveň bych se chtěla zeptat na jak dlouho přípravek vydrží, když bude denně užívat doporučené množství 12 kapek. Děkuji.

    Dobrý den,

    kyselina hyaluronová patří mezi látky, které mají pozitivní vliv na osteoporózu. Nachází se v kloubní tekutině a chrupavce, kde váže vodu a zabraňuje opotřebení kloubů. Kromě mechanických vlastností působí kyselina hyaluronová proti zánětu a bolesti, snižuje otok a podporuje tvorbu kostí. Čím větší je opotřebení, tím méně mohou tyto látky vnitřním užíváním pomoci. Takže záleží na stupni opotřebení kloubů. Pokud jsou bolesti, můžete zkusit, zda by alespoň částečně produkt zaúčinkoval. Při klasickém dávkování produkt Hyalurmed vystačí na 100 dní. Opatrnost je potřeba u alergiků a pacientů užívajících Warfarin.

    S přáním pěkného dne
    PharmDr. Martina Hnilová,
    vedoucí lékárník, Zlín.

    šipka PharmDr. Martina Hnilová

    Na dotaz odpověděla PharmDr. Martina Hnilová , Zlín, Dlouhá zobrazit odpověď skrýt odpověď

    • Dotaz pro lékárníka
    • Dotaz na produkt
    • eRecept
    26. 10. 2020

    Jde o totožné léky?

    Dobrý den.Dlouhodobě užívám na arytmie Bisoprol mylan 2,5mg.Včera jsem si v lékárně vyzvedl recept a bohužel až doma jsem si všiml,že jsem si přinesl Bisoprol PMCS 2,5mg.Chtěl jsem se zeptat,zfa se jedná o totožný lék,jako Bisoprol Mylan a mohu jej užívat,abych náhodou něco nepokazil.Děkuji

    Dobrý den, 

    jedná se o stejný přípravek, akorát jste dostal výrobek od jiné značky, než jste zvyklí. Pokud lékárna nemá z nějakého důvodu danou značku skladem (v případě výpadku dodavatele, nebo jen zrovna neměli skladem), může Vám lékárnik vydat i jinou značku, která bude mít stejný účinek, případně Vám může vydat i jinou silu přípravku a upravit dávkování. Záleží na aktuálních možnostech a vzájemné dohodě. Vydaného léku se tedy nemusíte obávat, je v souladu s předpisy i Vaší léčbou. 

     

    S pozdravem a přáním hezkého dne

    PharmDr. Zuzana Kuncová
    lékárnik, OC Albert, Brno
     

    šipka PharmDr. Zuzana Kuncová

    Na dotaz odpověděla PharmDr. Zuzana Kuncová , Brno, OC Albert zobrazit odpověď skrýt odpověď

    • Dotaz pro lékárníka
    • Dotaz na produkt
    • Imunita
    24. 10. 2020

    Walmark Hliva utr. nebo cecko

    dobry den,je lepsi na toto obdobi pozivat Hlivu utr. Plus od Walmark..nebo vit.C se sipkem a k tomu treba vit.D. dekuji

    Dobrý den, 

    v podstatě všechny spomenuté přípravky by byli v tomto podzimním období vhodné. Každý z nich působí na organismus jinak, a klidně by jste je mohl i všechny zkombinovat. Všechno se dá užívat i dlouhodobě, hlíva naplno projeví účinek za 2-4 týdny užívání.  Záleží tedy na Vás, který přípravek si vyberete, nebo jak zkombinujete. 

     

    S pozdravem a přáním hezkého dne

    PharmDr. Zuzana Kuncová
    lékárnik, OC Albert, Brno
     

    šipka PharmDr. Zuzana Kuncová

    Na dotaz odpověděla PharmDr. Zuzana Kuncová , Brno, OC Albert zobrazit odpověď skrýt odpověď

    • Dotaz pro lékárníka
    • Dotaz na produkt
    25. 10. 2020

    Přípravky proti chrápání

    Dobrý den, 
    upřímně, je možné, aby měl nějaký přípravek proti chrápání efekt? 
    Děkuji

    Dobrý den, 

    účinek přípravků proti chrápání může být hodně individuální.  Většinou je chrápání způsobeno špatným prouděním vzduchu dýchacími cestami. Spreje mají za úkol tyto místa zvlhčit a zklidnit sliznici. Často stačí když chrápající člověk změní polohu, čím se dýchací cesty víc zprůchodní. Nebo jsou tady třeba  náplasti Questaplast, které se lepí zevně na nos, a zvětšují objem nosních dírek.  Můžete zkusit. 

    Náplast proti chrápání 10ks Questaplast

     

    S pozdravem a přáním hezkého dne

    PharmDr. Zuzana Kuncová
    lékárnik, OC Albert, Brno
     

    šipka PharmDr. Zuzana Kuncová

    Na dotaz odpověděla PharmDr. Zuzana Kuncová , Brno, OC Albert zobrazit odpověď skrýt odpověď

    • Dotaz pro lékárníka
    • Dotaz na produkt
    • Oči a Uši
    24. 10. 2020

    Ušní sprej akustone

    Dobrý den,chtěl bych se zeptat zda přípravek na odstranění ušního mazu Akustone je efektivní,tak jak je nabízený v reklamě.Děkuji za info.

    Dobrý den, 

    prípravek Akustone je na trhu nový, a nemáme ještě dostatek referencí o jeho účinnosti.  Na trhu je několik podobných přípravků na bázi rostliných olejů, které jsou s oblibou používány. Účinek by se tedy měl dostavit. Ulehčuje a zdokonaluje čištění vnějšího zvukovodu tím, že omezuje ulpívání ušního mazu na stěnách zvukovodu, změkčuje již vzniklý ušní maz, omezuje nadměrnou tvorbu ušního mazu. Předpokládám ale, že k dostatečnému účinku bude potřeba opakované aplikace. 

     

    S pozdravem a přáním hezkého dne

    PharmDr. Zuzana Kuncová
    lékárnik, OC Albert, Brno
     

    šipka PharmDr. Zuzana Kuncová

    Na dotaz odpověděla PharmDr. Zuzana Kuncová , Brno, OC Albert zobrazit odpověď skrýt odpověď

    • Dotaz pro lékárníka
    • Diabetes
    • Dotaz na produkt
    • Imunita
    23. 10. 2020

    Mohou Preventan Clasic užívat diabetici?

    Dobrý den.

    Lze při diabetu druhého stupně lečeného Metforminem Teva XR užívat např. 3 měsíce Preventan Clasic? Děkuji.

    Dobrý den,

    přípravek neubsahuje cukr, který by měl vliv na hladinu v krvi, tudíž mohou tento přípravek užívat i diabetici. Dávkování je 1 tableta denně, nejlépe na lačno (cca 30 minut před jídlem), nechat volně rozpustit v ústech.

    Preventan Clasic tbl.90

    S pozdravem,
    Mgr. Radek Machan
    lékárník BENU Děčín

    šipka Mgr. Radek Machan

    Na dotaz odpověděl Mgr. Radek Machan , Děčín, Duchcovská zobrazit odpověď skrýt odpověď

    • Dotaz pro lékárníka
    • Dotaz na produkt
    • Kůže
    23. 10. 2020

    Mohou Linolu lotion používat alergici na sóju?

    Dobrý den,

    u výrobku Linola Fett krém je uváděno, že není vhodné jej užívat při alergii na sóju. Zde tato informace není. Je tedy bez obsahu tohoto alergenu? Děkuji za odpověď.

    Dobrý den,

    Linola Fett obsahuje oproti přípravku Linola Lotion nenasycené mastné kyseliny získávané z podzemnice olejné a sóji, proto výrobce nedoporučuje aplikaci při známé alergii na tyto rostliny. Linola Lotion udržuje kožní film vlivem jiných složek, proto ho lze při tomto typu alergie užívat bez obav. Běžná aplikace je 2x denně na pokožku, rozetřít do tenké vrstvy.

    S pozdravem,
    Mgr. Radek Machan
    lékárník BENU Děčín

    šipka Mgr. Radek Machan

    Na dotaz odpověděl Mgr. Radek Machan , Děčín, Duchcovská zobrazit odpověď skrýt odpověď

    • Dotaz pro lékárníka
    • Dotaz na produkt
    20. 10. 2020

    Jaký je rozdíl ve velikosti nano roušek ?

    Dobrý den, chci se zeptat na rozdíl velikosti M a L u roušek nanoyarn. Děkuji

    Dobrý den,

    rouška velikosti M je vhodná na ženskou a menší mužskou hlavu, rouška velikosti L je vhodná na mužskou hlavu.

     

    S pozdravem
    PharmDr. Barbora Kuthanová
    vedoucí lékárník OC LBC Liberec

    šipka PharmDr. Barbora Kuthanová

    Na dotaz odpověděla PharmDr. Barbora Kuthanová , Liberec, OC LBC zobrazit odpověď skrýt odpověď

    • Dotaz pro lékárníka
    • Dotaz na produkt
    21. 10. 2020

    Podporu paměti při studiu

    Dobrý den,
    jaké doplňky stravy byste doporučili na podporu paměti?

    Doporučili byste také něco, co pomáhá zvládat stres? Studuju a přemýšlím o nějaké "berličce."

    Děkuji, hezký den

    Dobrý den,

    z léků, které pomáhají lépe prokrvit mozek a mohly by tak pomoci "lepšímu výkonu mozku" můžete sáhnout po ginku (Tebokan 40 mg-dávkuje se 3krát denně) či piracetamu (Pirabene 1200 mg 2krát denně 1 tableta). Doplňkům stravy vévodí opět Ginkgo biloba (např. Acutil či Ginkoprim max).

    Pro lepší zvládání stresu určitě doplňujte hořčík. Mezi bylinky, které pomáhají snášet stres paří např. třezalka či rozchodnice.
    Ať Vám to pálí.
    Mgr. Naďa Spratková
    Benu lékárna Frýdek Místek

    Tebokan 40 mg tablety

    Pirabene 1200 mg tablety 

    Acutil kapsle

    Ginkoprim max

    Kneipp třezalka dražé

    Magne B6 stress control

     

    šipka Mgr. Naďa Spratková

    Na dotaz odpověděla Mgr. Naďa Spratková , Frýdek Místek, OC Frýda zobrazit odpověď skrýt odpověď

    • Dotaz pro lékárníka
    • Dotaz na produkt
    • Spánek a stres
    21. 10. 2020

    Výbušnost, neklid, stres

    Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli je nějaký lék bez předpisu na výbušnost ? Příklad : celý týden jsem v pořádku a z ničeho nic se ráno proberu a jsem hnusný na rodiné příslušníky a ostatní a potom za dva dny už zase v pohodě

    Dobrý den,

    určitě v lékárně najdete vhodné léky a doplňky stravy, které Vám mohou nápomoci lépe zvládat vaše stavy. Za zvážení stojí, ale především návštěva psychoterapeuta, který Vám může pomoci, za použití různých technik, zvládat Vaše potíže.

    Z léků Vám ráda doporučím Novo-Passit roztok. Jedná se o směs bylin a guaifenesinu. Užívá se 3krát denně 5-10 ml. Lze s ním zmírnit nervozitu, neklid, stres. 

    Guaifenesin lze užívat i samostatně - Guajacuran (bere se 3krát denně 1 tableta)

    Z bylinek, které mohou zmírnit Vaše potíže bych jmenovala: meduňku, kozlík, mučenku, levanduli... Nezapomínejte doplňovat hořčík a vitamíny skupiny B.

    Přeji klidnou neděli.
    Mgr. Naďa Spratková
    vedoucí lékárník Benu lékárna Frýdek Místek

    Novo-passit roztok

    Guajacuran

    Persen forte

    šipka Mgr. Naďa Spratková

    Na dotaz odpověděla Mgr. Naďa Spratková , Frýdek Místek, OC Frýda zobrazit odpověď skrýt odpověď

    • Dotaz pro lékárníka
    • Bolest
    • Dotaz na produkt
    16. 10. 2020

    Jaký je rozdíl mezi spreji do krku?

    Dobrý den,od včera mně bolí v krku a špatně se mi polyká.Taky mám pocit že mám trochu otekly krk.Ráda bych se zeptala jaký je rozdíl mezi jednotlivými značkami sprejů do krku a pastilkami.Buď jsem používala Strepsils v tabletách a Strepfen ve spreji. Díky

    Dobrý den,

    základní rozdíl je v obsahu účinné složky, avšak při správném dávkování by výsledný efekt měl být stejný. Samozřejmě jsou zde výjimky (např. Septabene, Orofar, Strepsils plus), které do kombinace s antiseptickou látkou obsahují také lokální anestetikum proti bolesti, škrábání. Ve výsledku pro pacienta znamená vybrat s pomocí lékárníka individuálně podle potřeb (lehká bolest, silná bolest), s ohledem na kontraindikace (těhotné, kojící, děti, alergie, štítná žláza - to se týká spreje Jox) a v neposlední řadě také preference formy (sprej, kloktadlo, pastilky) a chuti. Pokud teď již máte bolesti v krku se špatným polykáním (a nejste těhotná), volil bych již variantu s lokálním anestetikem a dále tedy (jak je výše uvedeno) pokračovat po preferencích. 

    SEPTABENE 1,5MG/ML+5MG/ML orální podání SPR SOL 30ML

    STREPSILS PLUS 0,6MG/1,2MG/10MG pastilka 24

    S pozdravem,
    Mgr. Radek Machan
    lékárník BENU Děčín

    šipka Mgr. Radek Machan

    Na dotaz odpověděl Mgr. Radek Machan , Děčín, Duchcovská zobrazit odpověď skrýt odpověď

    • Dotaz pro lékárníka
    • Dotaz na produkt
    • Erekce a prostata
    16. 10. 2020

    Jaký je rozdíl mezi Argin-IN a ArginMax Forte?

    Dobrý den, je srovnatelný Aegin Max s Argin-IN. Děkuji.

    Dobrý den,

    oba přípravky se liší trochu ve spektru účinných složek. Dále ArginMax Forte je koncentrovanější než Argin-IN. Od toho je posléze dovozené dávkování - ArginaMax první týden 3x denně 1 tobolku, dále 2x denně 1 tobolku, Argin-IN má kontinuální dávku 3x denně 1 tobolku.

    ArginMax Forte pro muže tob.90

    Argin-IN pro muže tob.90 + Argin-IN tob.90 zdarma

    S pozdravem,
    Mgr. Radek Machan
    lékárník BENU Děčín

    šipka Mgr. Radek Machan

    Na dotaz odpověděl Mgr. Radek Machan , Děčín, Duchcovská zobrazit odpověď skrýt odpověď

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 102

Zavřít

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Více informací

Naše lékárny

Přihlásit



Košík

Nákupní košík je prázdný.