Co na vyrážku na rukou po antibiotikách?

    • Dotaz pro lékárníka
    • Alergie
    13. 05. 2021

    Dobrý den! Stomatolog předepsal manželce 3denní antibiotika SUMAMED 500mg. Po první pilulce se jí na rukou objevily pupínky, které svědí a jsou bolestivé. Nevíme, zda v jejich užívání pokračovat, nebo co má dělat.Děkuji za odpověď.

    Dobrý den, pravděpodobně jde o alergickou reakci na lék. Raději bych lék vysadila. Pupínky ošetřila vhodným gelem proti svědění (Fenistil, Psilobalsam apod.) nebo tekutým pudrem. S lékařem bych se domluvila na dalším léčebném postupu. S přáním brzkého zlepšení PharmDr. Martina Hnilová, vedoucí lékárník Zlín.

    šipka PharmDr. Martina Hnilová

    Na dotaz odpověděla PharmDr. Martina Hnilová , Zlín, Dlouhá zobrazit odpověď skrýt odpověď

Zeptejte se přímo našeho lékárníka či lékaře Zpět do poradny

Zavřít

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Více informací

Naše lékárny

Přihlásit



Košík

Nákupní košík je prázdný.

Kontaktní formulář