Po kapání kapek Occusept vidím chvíli rozmazaně. Je to v pořádku?

    • Dotaz pro lékárníka
    • Oči a Uši
    04. 08. 2020

    Dobrý den, trápí mě syndrom suchého oka. Byli mi doporučené tyto.kapky Occusept. Po dlouhé době musím říct, že to jsou opravdu účinné kapky a pociťuji úlevu. Jen po nakapání vidím cca 10 minut rozmazaně a musím mit oči zavřené.  Je to normální ?  

    S pozdravem

    Dobrý den.

    Musím říct, že fy Phyteneo mám rád, protože dělají produkty prakticky kvality léčiv. Tenhle přípravek mi ale nikdy neseděl. Je to takový kočkopes, který v sobě spojuje emulzní umělé slzy, ocuflash (se světlíkem) a přípravek ophthal ("borová voda"). Má tedy  sloužit jak k vykapávání suchých očí, alergii, zánětu infekčnímu i neinfekčnímu. Tedy takové kapky pro každou příležitost, což je nereálné. Nicméně k věci. Suzpenze, emulze, gely a masti při aplikaci způsobují zamlžení očí. A přesně 10 minut je interval kdy byste po jejich aplikaci neměl řídit. Způsobuje to v tomto případě olejovitá složka. Většina výrobců na tento fakt upozorňuje v letáčku. Jen na doplnění, tyto kapky nemají antibakteriální filtr a proto není vhodné je používat déle než 28 dní po otevření lahvičky.

    S pozdravem.
    Mgr. Václav Navrátil
    vedoucí lékárník Prostějov

    šipka Mgr. Václav Navrátil

    Na dotaz odpověděl Mgr. Václav Navrátil , Olomouc, Galerie Moritz zobrazit odpověď skrýt odpověď

Zeptejte se přímo našeho lékárníka či lékaře Zpět do poradny

Zavřít

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Více informací

Naše lékárny

Přihlásit



Košík

Nákupní košík je prázdný.