Šupiny v kůži vlasů po cytostatické léčbě

    • Dotaz pro lékárníka
    • Kůže
    • Vlasy a Nehty
    14. 08. 2021

    Dobrý den,
    jsem po onkologické operaci a začínají mi dorůstat vlasy , ale udělaly se mi na hlavě takové "ostrůvky " lupů. Asi na 3 místech.S hřebenem je odlupuji od kůže a je to strašně nepříjemné.
    Nemáte radu?
    Děkuji

    Dobrý den.

    Pravděpodobně se jedná o seborhoickou dermatitidu. Nejspíše v důsledku hormonálních změny, vyvolaných léčbou. Používají se krémy (kelual, Bioderma) a šampony (kelual, Node DS). Neděste se, jedná se často o přípravky určené pro malé děti, kde se v důsledku hormonálních změn seborea také často vyskytuje. Krémy by měly ostrůvky šetrně rozpustit a hlavně zabránt jejich vzniku. 

    S pozdravem.
    Mgr. Václav Navrátil
    vedoucí lékárník Olomouc

    šipka Mgr. Václav Navrátil

    Na dotaz odpověděl Mgr. Václav Navrátil , Olomouc, Galerie Moritz zobrazit odpověď skrýt odpověď

Zeptejte se přímo našeho lékárníka či lékaře Zpět do poradny

Zavřít

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Více informací

Naše lékárny

Přihlásit



Košík

Nákupní košík je prázdný.

Kontaktní formulář