Zhoršení stavu pleti po aplikaci přípravku při problému s akné

    • Dotaz pro lékárníka
    • Dermokosmetika
    06. 03. 2021

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je normální že po cca 3 dnech používání Avene cleanance comedomed, kdy je pleť již vyčištěná a po nanesení tohoto krému, tak pálí popřípadě svědí? Nikde na internetu nemohu najít nic, co by mohlo způsobovat tuto reakci. Předem děkuji za odpovědět. Hezký den. 

    Dobrý den, 

    nejspíš se opravdu jedná o alergickou reakci, ale je možné, že je to i způsobeno tím, že daný přípravek začíná účinkovat. V případě přípravků na řešení problému s akné se obvykle stává, že se během prvních týdnů stav pleti ještě více zhorší. Je to známka toho, že se veškeré nečistoty začínají uvolňovat z kožních pórů a dále se mění složení mazu, který pokožka běžně tvoří. 

    Nicméně pokud budou zmíněné obtíže přetrvávat přestaňte raději přípravek používat.

    Předtím se, ale ještě ujistěte, že veškeré přípravky správně používáte a popřípadě krém Avene Cleanance Comedomed aplikujte pouze lokálně. Na celý obličej pak zvolte Avene Cleanance HYDRA Zklidňující krém a nezapomeňte přes den pokožku chránit před sluncem pomocí UV faktoru alespoň SPF30. 

     

    S přátelským pozdravem

    Dominika Luňáková, DiS.
    Dermoporadce, BENU Praha 10, K Pérovně​

    šipka Dominika Luňáková

    Na dotaz odpověděl Dominika Luňáková zobrazit odpověď skrýt odpověď

Zeptejte se přímo našeho lékárníka či lékaře Zpět do poradny

Zavřít

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Více informací

Naše lékárny

Přihlásit



Košík

Nákupní košík je prázdný.

Kontaktní formulář