Akné a antikoncepce

    • Dotaz pro lékárníka
    • Antikoncepce
    10. 05. 2020

    Dobrý den, chci se zeptat, jestli je možné, že se mi zhorší stav pleti, když vysadím antikoncepci po 5ti měsících.Mám akné a antikoncepce mi pleť nezlepšila a rozhodla jsem se řešit tento problém jinak, protože vím, že antikoncepce akné jen potlačí, ale nevyřeší. 
    Děkuji 

       Dobrý den,
      Hormony z antikoncepce změní činnost vaječníků a zastaví tvorbu mužských hormonů , které se výrazně podílí na vzniku akné. Po vysazení antikoncepce dochází k opětovnému procesu tvorby mužských hormonů, což se může  projevit vyšší citlivostí mazotvorných žláz. Většinou se tento problém vyskytne 2. - 3. měsíce po vysazení antikoncepce, ale může k tomu dojít i později.
     Je dobře , že jste se tento problém rozhodla řešit jinou cestou a přeji vám úspěšné vyléčení.

    S pozdravem
    Mgr. Nesrstová Kristýna
    vedoucí lékárník BENU Šternberk

     

    šipka Mgr. Kristýna Nesrstová

    Na dotaz odpověděla Mgr. Kristýna Nesrstová , Šternberk, Nádražní zobrazit odpověď skrýt odpověď

Zeptejte se přímo našeho lékárníka či lékaře Zpět do poradny

Zavřít

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Více informací

Naše lékárny

Přihlásit



Košík

Nákupní košík je prázdný.

Kontaktní formulář