Svědění v uších kvůli alergii

    • Dotaz pro lékárníka
    • Alergie
    14. 05. 2020

    Dobrý den, jsem poměrně silný alergik a v předešlých letech jsem se setkala mimo pálení očí a senné rýmy i se svěděním v krku a v uších. Nikdy to ale nebylo tak neúnosné, jako posledních pár dní. Doporučili byste mi nějaký sprej, kapky, prášky, nebo je nejlepší to nechat odeznít?
    Děkuji

    Dobrý den,

    mezi typické příznaky alergické rýmy nejčastěji patří ucpaný nos, svědění v nose, kýchání a vodnatá sekrece z nosu. K pylové alergií často patří i svědění očí, uší nebo svědění patra. Na potlačení nosních příznaků alergické rýmy se často používají lokálně působící kortikoidy, které by měly především potlačit zánět nosní sliznice K dalším účinkům lokálně působících kortikoidů patří ale i zmírnění svědění – nejen nosu, ale i ucha nebo patra. Doporučila bych proto, vedle léků proti alergii, které jistě užíváte, ještě aplikaci nosního spreje s obsahem kortikoidů, z volně prodejných Vám mohu doporučit například Flixonase. Dávka u dospělých ve věku 18 let a více: Dva vstřiky do každé nosní dírky jednou denně (200 mikrogramů flutikason-propionátu), nejlépe ráno. Pokud by obtíže přetrvávaly, tak určitě navštivte lékaře. 

    S pozdravem,

    PharmDr. Veronika Orendášová,
    vedoucí lékárník, BENU Jungmannova, Jičín

     
    šipka PharmDr. Veronika Orendášová

    Na dotaz odpověděla PharmDr. Veronika Orendášová , Jičín, Jungmannova zobrazit odpověď skrýt odpověď

Zeptejte se přímo našeho lékárníka či lékaře Zpět do poradny


Související dotazy z poradny

Související dotazy z poradny

    • Dotaz pro lékárníka
    • Alergie
    22. 04. 2020

    Jaký je rozdíl mezi léky Zodac, Analergin a Claritine?

    Dobrý den, tablety na alergii ZODAC, ANALERGIN, CLARITINE. Prosím o vysvětelní rozdílu mezi těmito léky, kromě ceny, samozřejmě. Ta není relevantní. Důležitá je pro mne účinnost, proti senné rýmě.

    Děkuji

    Dobrý den,

    Zodac a Analergin jsou stejné léky jen od jiných výrobců s jiným názvem. Obsahují stejnou účinnou látku ve stejném množství. K dispozici je i Analergin Neo, který obshuje jinou účinnou látku a s podobnou účinností. Všechny tyto léky patří do skupiny denních antihistaminik, tzn. lze je užívat ráno, nebo přes den.
    Claritin má opět jinou účinnou látku, ale velmi často způsobuje únavu. Proto je lepší ho užívat ve večerních hodinách. Účinnost na alergie obdobná.
    Co se týče nejvhodnější účinnosti pro Vás, nezbyde, než vyzkoušet. Nelze stanovit předem, který lék Vám bude nejlépe účinkovat.

    S pozdravem
    Mgr. Petra Rezková
    lékárník BENU, Praha 9 CČM

    šipka Mgr. Petra Rezková

    Na dotaz odpověděla Mgr. Petra Rezková , Praha 9, CČM I - naproti Globusu zobrazit odpověď skrýt odpověď

Všechny dotazy

Zavřít

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Více informací

Naše lékárny

Přihlásit



Košík

Nákupní košík je prázdný.

Kontaktní formulář