Doprava ZDARMA přes přepravce PPL při nákupu nad 199 Kč. Nenechte si tuto akci ujít! Platí na webu i v mobilní aplikaci.

Přihlásit



Košík

Nákupní košík je prázdný.

Jaký je rozdíl mezi léky Zodac, Analergin a Claritine?

    • Dotaz pro lékárníka
    • Alergie
    22. 04. 2020

    Dobrý den, tablety na alergii ZODAC, ANALERGIN, CLARITINE. Prosím o vysvětelní rozdílu mezi těmito léky, kromě ceny, samozřejmě. Ta není relevantní. Důležitá je pro mne účinnost, proti senné rýmě.

    Děkuji

    Dobrý den,

    Zodac a Analergin jsou stejné léky jen od jiných výrobců s jiným názvem. Obsahují stejnou účinnou látku ve stejném množství. K dispozici je i Analergin Neo, který obshuje jinou účinnou látku a s podobnou účinností. Všechny tyto léky patří do skupiny denních antihistaminik, tzn. lze je užívat ráno, nebo přes den.
    Claritin má opět jinou účinnou látku, ale velmi často způsobuje únavu. Proto je lepší ho užívat ve večerních hodinách. Účinnost na alergie obdobná.
    Co se týče nejvhodnější účinnosti pro Vás, nezbyde, než vyzkoušet. Nelze stanovit předem, který lék Vám bude nejlépe účinkovat.

    S pozdravem
    Mgr. Petra Rezková
    lékárník BENU, Praha 9 CČM

    šipka Mgr. Petra Rezková

    Na dotaz odpověděla Mgr. Petra Rezková , Praha 9, OC Černý most, naproti Globusu zobrazit odpověď skrýt odpověď

Zeptejte se přímo našeho lékárníka Zpět do poradny


Dotazy z BENU poradny

Dotazy z BENU poradny

    • Dotaz pro lékárníka
    • Alergie
    • Dotaz na produkt
    05. 03. 2020

    Volně prodejné léky na alergie

    Dobrý den, chtěla bych se informovat, zda jsou léky pro zmírnění alergické reakce Dithiaden a Zodac volně prodejné, nebo zda jejich prodej podléhá lékařskému předpisu. Děkuji.

    Dobrý den,

    Zodac ve velikosti balení 10 tbl. a 40 tbl. je volně prodejný. Pokud byste potřebovala větší velikost balení, stejnou účinnou látku obsahuje volně prodejný Analergin. Při alergických potížích užívejte 1 tabletu denně. Dithiaden je lék vázaný na lékařský předpis. Tento lék je vhodný hlavně pro děti, pokud potřebujete podobný volně prodejný lék pro děti, jsou vhodné Fenistil kapky, kdy se dávka vypočítává podle hmotnosti a podává se ve třech denních dávkách. 

    Analergin

    Zodac

    Fenistil

    S přáním pěkného dne
    Mgr. Martina Bránková
    lékárník BENU Makovského nám., Brno

    šipka Mgr. Martina Bránková

    Na dotaz odpověděl Mgr. Martina Bránková zobrazit odpověď skrýt odpověď

    • Dotaz pro lékárníka
    • Alergie
    • Dotaz na produkt
    06. 02. 2022

    Jaká je náhrada spreje Flixonase ?

    Dobrý den,
    trpím na alergickou rýmu a ucpaný nos. Při akutních stavech jsem užívala Flixonase. Bohužel delší dobu je ve Vašich lékárnách nedostupný. Mohla bych Vás požádat o informaci, zda je možné jej objednat nebo je na trhu alternativa, kterou mi můžete doporučit.

    Děkuji
    S pozdravem

    Dobrý den,

    Flixonase nosní sprej obsahuje látku fluticason, která se používá právě na příznaky alergické sezonní rýmy. Alternativou se stejným složením je nosní sprej Nasofan, který je však vázán na lékařský předpis.

    Pokud byste chtěla přípravek z volně prodejných léčiv na alergie, zvolit můžete Vibrocil, který se používá na celoroční alergické rýmy doprovázený vodnatou sekrecí z nosu a ucpaným nosem. Léčivými látkami jsou phenylephrinum (uvolní ucpaný nos) a dimetindeni maleas (působí protialergicky).

    Volně prodejnou alternativou je i Livostin nebo Allergodil. Přehledně možnosti léčby alergické rýmy shrnuje: Alergie a jejich léčba

    S pozdravem
    PharmDr. Barbora Kuthanová
    vedoucí lékárník OC LBC Liberec

    šipka PharmDr. Barbora Kuthanová

    Na dotaz odpověděla PharmDr. Barbora Kuthanová , Liberec, OC LBC, Fügnerova zobrazit odpověď skrýt odpověď

Všechny dotazy