Příčina problémů s vylučovací soustavou
Za infekci močových cest je nejčastěji zodpovědná bakterie Escherichia coli, která žije v našem zažívacím traktu. Problém nastane, když se dostane přes konečník do močové trubice, kde se začne množit a v krajním případě postupuje dál až do ledvin.
Často ji v přemnožení pomáhá i naše nedůslednost v dodržování pitného režimu. S dostatkem přijímaných tekutin by totiž proud moči drobnou infekci eliminoval. Stav se může neustále zhoršovat, proto jej musíme řešit a léčit se.
Infekce, která vás nutí často k močení postihuje většinou část močových cest. Když postihne dolní močové cesty, jde o zánět močového měchýře - cystitidu. Zánět ,,močáku’’ provází řezání a pálení močového měchýře nebo bolest při močení.
Tipy pro prevenci zánětu močových cest
- Pijte každý den dostatečné množství tekutin.
- Noste kvalitní bavlněné dámské spodní prádlo.
- Nezadržujte zbytečně močení.
- Vymočte se po každém pohlavním styku.
- Nepoužívejte obyčejné sprchové gely, které narušují poševní mikroflóru.
- Otírejte se po stolici správným směrem.
- Dopřávejte si bylinné čaje a doplňky stravy pro zdravé močové cesty.
Podpořit normální funkci močových část můžete pomocí kotvičníku. Mezi další bylinky na močové cesty patří brusinky a lichořeřišnice. Využít můžete rovněž produkty obsahující D-manosu.
Jedná se o přírodní monosacharid, který se běžně vyskytuje v ovoci, ale naše tělo ho nezvládá metabolizovat. Proto putuje až do močového měchýře, kde znemožní uchycení E. coli na sliznici a ty poté s proudem moči odcházejí z těla. Zaručí tak, že se nemohou přemnožit a vytvořit nežádoucí problémy.