bolest dásní po vytržení osmiček

  • Dotaz pro lékárníka
  • Ústní dutina
  28. 12. 2020

  Dobrý den. Před 14 dny jsem byl vytrhnout dvě osmičky .Je normální že se ještě rány po šití nezacelily ,a sem tam bolí? Co by ste mi doporučily. Třeba Herbadent byl. roztok nebo něco podobného Děkuji

  Dobrý den.

  Na hojení poranění v dutině ústní je přímo určená pasta Solcoseryl.

  S pozdravem.
  Mgr. Václav Navrátil
  vedoucí lékárník Prostějov

  šipka Mgr. Václav Navrátil

  Na dotaz odpověděl Mgr. Václav Navrátil , Olomouc, Galerie Moritz zobrazit odpověď skrýt odpověď

Zeptejte se přímo našeho lékárníka či lékaře Zpět do poradny


Související dotazy z poradny

Související dotazy z poradny

  • Dotaz pro lékárníka
  • Bolest
  05. 07. 2019

  Oteklé dásně

  Dobrý večer,poslední dva měsíce se mi často stávalo že se mi pomalu udělal otok na dásni který nebolel a po mírném chlazení tváře a protizánětlivém léku Ibalgin Rapid ustoupil.Minulý čtvrtek mi znovu začala otekat dásen dole pod zuby,v pátek už mi otok začal zabírat větší prostor a je vidět i zvenku.Několik dní byl bezbolestny,užívala jsem lék Brufen Ralidcaps,a snažila se otok ledovat.Ani po týdnu však neustoupil a poslední dny se ještě přidali bolesti zubů nad otokem a na bolest citlivá tvář. Dopředu říkám že vím že mám vážné problémy se zuby ale momentálně nemůžu jít k žádnému zubaři. Otok zhnisany není.Potřebovala bych poradit jak zmirnit ten otok,nějaké protizánětlivé léky krome Ibalginu,našla jsem také ústní vodu a speciální gel na dásně Herbadent,nebo Enzymel Paradont. Nevím co z toho si koupit a jak postupovat hlavně aby otok zmizel,moc děkuji za pomoc.

   Dobrý den,
   Otok dásní , který trvá tak dlouho a opakuje se,  signalizuje problém, který by měl určitě řešit zubní lékař. Proto doporučuji jeho návštěvu, co nejdříve to bude možné.
   Tablety Brufen rapidcaps řeší jak bolest tak zánět, ale neměla by jste je užívat dlouhodobě.
   Na zánět dásní existují kvalitní přípravky s obsahem chlorhexidinu, například ústní voda Paroex 0,12%, ta se používá  krátkodobě k výplachům. Používat 1 až 2 týdny k léčbě zánětu, neředit, voda působí na bakterie viry i kvasinky.
   Z gelů bych Vám doporučila Enzymel Intensive gel na dásně -  léčí  zánět , je antibakteriální, snižuje otok a urychluje hojení a také zvyšuje vlastní obranyschopnost sliznice. Klidně vícekrát denně nanést na postižené bolestivé místo, chvíli potom nejíst a nepít.
   Na čištění zubů doporučuji používat nejlépe jemný kartáček se zaoblenými štětinkami, který Vám nebude dásně dále dráždit. Z naší nabídky jsou to kartáčky Curaprox 5460, ty jsou nejjemnější.
   Z tablet na tlumení bolesti je vhodný ibuprofen, nalgesin nebo diclofenac. Působí na bolest i na zánět , ale užívejte je vždy v souladu s jejich SPC a pokud nemáte jiné potíže či léky, které by byly k těmto lékům kontraindikované.


  Paroex 0,12%
  Enzymel Intensive gel na dásně
  Curaprox 5460

  S pozdravem
  Mgr. Nesrstová Kristýna
  vedoucí lékárník BENU Šternberk

   

  šipka Mgr. Kristýna Nesrstová

  Na dotaz odpověděla Mgr. Kristýna Nesrstová , Šternberk, Nádražní zobrazit odpověď skrýt odpověď

  • Dotaz pro lékárníka
  22. 09. 2019

  Dásně bolavé v těhotenství

  Dobrý den,mám dotaz dá se v těhotenství v 9tt používat na bolave dásně něco jiného než ENZYMEL?Třeba herbadent originál gel nebo něco jiného?
  Děkuji

  Dobrý den,

  lze použít Herbadent roztok. Vatová tyčinka se nasytí neředěným roztokem Herbadentu a masíruje okraj dásně asi 10krát okolo každého zubu. 1krát denně večer po vyčištění zubů. Velmi dobré jsou i zkušenosti s Corsodylem. 2krát denně se jím po dobu 1 minuty vyplachují ústa.

  Přeji co nejrychlejší hojení.

  Mgr. Naďa Spratková
  Benu lékárna Frýdek Místek

  Herbadent roztok

  Corsodyl ústní voda

  šipka Mgr. Naďa Spratková

  Na dotaz odpověděla Mgr. Naďa Spratková , Frýdek Místek, OC Frýda zobrazit odpověď skrýt odpověď

  • Dotaz pro lékárníka
  • Dotaz na produkt
  27. 12. 2019

  Prostředek na otlaky dásní

  Prosím o informaci, který prostředek je nejvhodnější na otlaky dásní pod zubní protézou. Děkuji a s pozdravem

  Dobrý den,

  na otlaky dásní ze zubní protézy zakupte Kamistad v gelu, pomůže zahojit drobné defekty, vřídky a otlaky díky extraktu z heřmánku. Dále obsahuje lokální anestetikum lidokain, které postižené místo znecitliví. Natírejte několikrát denně do vymizení obtíží.

  KAMISTAD GEL

   

  S pozdravem
  PharmDr. Barbora Kuthanová
  vedoucí lékárník OC Delta Liberec

  šipka PharmDr. Barbora Kuthanová

  Na dotaz odpověděla PharmDr. Barbora Kuthanová , Liberec, OC LBC zobrazit odpověď skrýt odpověď

  • Dotaz pro lékárníka
  • Ústní dutina
  02. 05. 2020

  Dotaz na Herbadent - bylinný roztok na dásně

  Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně bylinného roztoku na dásně Herbadent. Uvádíte u něj, že je vhodné ho použít po chirurgických zákrocích. Před 4 dny jsem byl na extrakci tzv. zubu moudráku, extrakci prováděla lékařka ze stomatochirurgie, zub odstranila uvolněním a vytažením a nemusela říznout do dásně. Po extrakci zubu netrpím na bolesti, jenom mám přecitlivělou dáseň v místě extrakce a beru lék s protizánětlivým účinkem, protože pod zubem se objevil zánět, který lékařka po extrakci vyčistila. Upozornila mě, že pokud se objeví bolesti a otok, bude nutná léčba antibiotiky. Tomu bych se rád vyhnul, protože antibiotika mi způsobují zdravotní komplikace. Obracím se na Vás s dotazem, zda Herbadent - bylinný roztok na dásně může zmírnit zvýšenou citlivost dásní po stomatochirurgickém zákroku a urychlit hojení a zda na jeho účinnost mají vliv léky s protizánětlivým účinkem a zubní pasty elmex, které pravidelně střídám nebo je nutno přejít na jinou zubní pastu. Předem děkuji za odpověď a přeji pěkný den. S pozdravem

  Dobrý den,

  Herbadent roztok je léčivý přípravek, který po chirurgických zákrocích používá jen po dohodě s lékařem. Po extrakci zubu se doporučuje tři dny ránu nechat v klidu, nijak nevyplachovat, sraženinu nevysávat a být v klidu. Pokud Vám lékařka zánět vyčistila a 4 dny po extrakci je vše v pořádku, tak si myslím, že se rána hojí dobře. Pokud byste chtěl hojení urychlit, mohu Vám doporučit dutinu ústní vyplachovat odvarem z řepíku. Zubní pasty Elmex Vám mohu jen doporučit. 

  S pozdravem,
  PharmDr. Veronika Orendášová?
  vedoucí lékárník, BENU Jungmannova, Jičín

  šipka PharmDr. Veronika Orendášová

  Na dotaz odpověděla PharmDr. Veronika Orendášová , Jičín, Jungmannova zobrazit odpověď skrýt odpověď

  • Dotaz pro lékárníka
  • Ústní dutina
  17. 08. 2020

  zánět dásní

  Dobry den! Mám gingivitidu a teplo usta. bolest a vředy. Existuje něco dobrého k léčbě? Mám cukrovku.moc Dekuji!

  Dobrý den,

  doporučuji zkombinovat vhodnou zubní pastu, ústní vodu, které budete používat 2x denně a lokálně potírat gelem Aloclair vřídky v ústech3x-4xdenně.

  Aloclair gel 8ml
  HERBADENT ORIGINAL bylinná zubní pasta 100g NEW
  Parodontax Extra 0.2% UV 300ml

  S pozdravem
  Mgr. Petra Rezková
  lékárník BENU, Praha 9 CČM

  šipka Mgr. Petra Rezková

  Na dotaz odpověděla Mgr. Petra Rezková , Praha 9, CČM I - naproti Globusu zobrazit odpověď skrýt odpověď

  • Dotaz pro lékárníka
  • Ústní dutina
  14. 08. 2020

  Akutní zánět dásní i zubů

  Dobrý den,prosim čo pomaha na zapalene dasno a asi aj zub.
  Při skusnuti ma boli horny i dolny...u hornrho vypadnuta plomba...
  Dakujem za odpověď.

  Dobrý den.

  Obávám se, že v této fázi by to chtělo lékařskou pomoc - tedy zubaře. Nic ale nezkazíte, když vypláchnete ústa alespoň 2x denně ústní vodou Parodontax, pomůže zabránit zánětu a zuby i stáhne. Smí se používat jen 14 dní. Na prevenci pak používejte stahující zubní pastu (Lacalut, Meridol). Pomáhá i masáž dásní roztokem Herbadent. Nezbytnou součástí péče je měkký zubní kartáček např. Curaprox, ale špatný nění ani náš Livsane. jsou důležité proto, aby jste si dásně čištěním nepoškodily.

  S pozdravem.
  Mgr. Václav Navrátil
  vedoucí lékárník Prostějov

  šipka Mgr. Václav Navrátil

  Na dotaz odpověděl Mgr. Václav Navrátil , Olomouc, Galerie Moritz zobrazit odpověď skrýt odpověď

  • Dotaz pro lékárníka
  • Ústní dutina
  13. 08. 2020

  Co na zánět a bolest dásně

  Dobrý den strašně mě bolí dáseň dolní mám to zarudlé a tmavé

   Dobrý den,
   Pokud Vás bolí dáseň, je možné,  že je to pouze lokální zánět a ten lze léčit pomocí lokálních přípravků aplikovaných přímo na místo bolesti na sliznici. Pokud by to bylo od zubů, bude nutná návštěva zubního lékaře. 
  Velmi dobrou zkušenost mám s přípravkem Enzymel Intensive 35 gel na dásně. Jedná se o antimikrobiální gel vhodný k léčení akutních i chronických  bakteriálních zánětů v dutině ústní. Je kombinací proteolytických enzymů a chlorhexidinu, který omezuje růst bakterií. Je vhodný až k 8-mi týdennímu použití, nanáší se v tenké vrstvě na postižené místo, jemně se vmasíruje, nebo se jemně vtlačí do mezizubního prostoru.
  Doporučuji šetrně čistit zuby a nedráždit místo nevhodnou stravou.  Pokud se příznaky nezlepší, nebo zhorší , doporučuji návštěvu lékaře.

  ENZYMEL INTENSIVE 35 GEL

  S pozdravem
  Mgr. Nesrstová Kristýna
  vedoucí lékárník BENU Šternberk

   

  šipka Mgr. Kristýna Nesrstová

  Na dotaz odpověděla Mgr. Kristýna Nesrstová , Šternberk, Nádražní zobrazit odpověď skrýt odpověď

  • Dotaz pro lékárníka
  • Ústní dutina
  13. 08. 2020

  Co použít na zánět dásní ?

  Dobrý den,
  Mám delší dobu červené, zduřelé dásně, i když si zuby pravidelně čistím. Můžete doporučit co na červené dásně používat, např. Orofit nebo dásně něčím potirat?
  Děkuji za radu

  Pěkný den,

  na zduřelé dásně určitě používejte zubní pastu se stahujícím účinkem např. Lacalut activ, dále je zapotřebí používat mezizubní kartáčky pravidelně každý den, aby se čistily mezizubní prostory, kde mohou vznikat ložiska bakterií. Velikost mezizubních kartáčků s Vámi vybere Vaše hygienistka nebo zubní lékař. Pro ilustraci posílám odkaz na Tepe mezizubní kartáčky, které se často doporučují.

  Po vyčištění úst klasickým kartáčkem a mezizubními kartáčky, ústa vypláchněte ústní vodou se stahujícím a protizánětlivým účinkem např. značka Herbadent.

  LACALUT ACTIV

  HERBADENT USTNI VODA

  TEPE MEZIZUBNI KARTACKY

   

  S pozdravem
  PharmDr. Barbora Kuthanová
  vedoucí lékárník OC Delta Liberec

  šipka PharmDr. Barbora Kuthanová

  Na dotaz odpověděla PharmDr. Barbora Kuthanová , Liberec, OC LBC zobrazit odpověď skrýt odpověď

Všechny dotazy

Zavřít

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Více informací

Naše lékárny

PřihlásitKošík

Nákupní košík je prázdný.

Kontaktní formulář