Levnější varianta zyrtecu

    • Dotaz pro lékárníka
    • Alergie
    15. 03. 2021

    Dobrý den, existuje nějaká levnější alternativa léku Zyrtec ? Přeci jen cena cca 320,- Kč za balení 90 tablet se mi zdá poměrně vysoká. Děkuji za odpověď.

    Dobrý den, 

    o něco levnější značkou se stejnou účinnou látkou je třeba Analergin. Užívá se stejně jako spomínaný Zyrtec

    ANALERGIN 10MG potahované tablety 90

     

    S pozdravem a přáním hezkého dne

    PharmDr. Zuzana Kuncová
    lékárnik, OC Albert, Brno
     

    šipka PharmDr. Zuzana Kuncová

    Na dotaz odpověděla PharmDr. Zuzana Kuncová , Brno, OC Albert zobrazit odpověď skrýt odpověď

Zeptejte se přímo našeho lékárníka či lékaře Zpět do poradny


Související dotazy z poradny

Související dotazy z poradny

    • Dotaz pro lékárníka
    • Alergie
    22. 04. 2020

    Jaký je rozdíl mezi léky Zodac, Analergin a Claritine?

    Dobrý den, tablety na alergii ZODAC, ANALERGIN, CLARITINE. Prosím o vysvětelní rozdílu mezi těmito léky, kromě ceny, samozřejmě. Ta není relevantní. Důležitá je pro mne účinnost, proti senné rýmě.

    Děkuji

    Dobrý den,

    Zodac a Analergin jsou stejné léky jen od jiných výrobců s jiným názvem. Obsahují stejnou účinnou látku ve stejném množství. K dispozici je i Analergin Neo, který obshuje jinou účinnou látku a s podobnou účinností. Všechny tyto léky patří do skupiny denních antihistaminik, tzn. lze je užívat ráno, nebo přes den.
    Claritin má opět jinou účinnou látku, ale velmi často způsobuje únavu. Proto je lepší ho užívat ve večerních hodinách. Účinnost na alergie obdobná.
    Co se týče nejvhodnější účinnosti pro Vás, nezbyde, než vyzkoušet. Nelze stanovit předem, který lék Vám bude nejlépe účinkovat.

    S pozdravem
    Mgr. Petra Rezková
    lékárník BENU, Praha 9 CČM

    šipka Mgr. Petra Rezková

    Na dotaz odpověděla Mgr. Petra Rezková , Praha 9, CČM I - naproti Globusu zobrazit odpověď skrýt odpověď

    • Dotaz pro lékárníka
    • Dotaz na produkt
    10. 08. 2020

    Působí analergin také na astma?

    Dobrý den
    Analergin je na alergii je i na astma .DĚKUJI

    Dobrý den,

    ano, Analergin je lék, který se používá primárně na alergické projevy či potíže, nicméně jeho využití sahá i do podpůrné léčby astmatu v případě, kdy je astma založeno na alergickém podkladu. Není to však lék první volby, jen doplňková léčba. Základem léčby jsou inhalační prostředky na rozšíření dýchacích cest, toto jsou však léky vázané lékařským předpisem.

    S pozdravem,
    Mgr. Radek Machan
    lékárník BENU Děčín

    šipka Mgr. Radek Machan

    Na dotaz odpověděl Mgr. Radek Machan , Děčín, Duchcovská zobrazit odpověď skrýt odpověď

Všechny dotazy

Zavřít

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Více informací

Naše lékárny

Přihlásit



Košík

Nákupní košík je prázdný.

Kontaktní formulář