Probiotika při průjmu
-
01. 04. 2025
Dobrý den,
při průjmu jsou vhodné probiotika? A které?, Děkuji.

Dotazy z BENU poradny
-
13. 04. 2022
Průjem v těhotenství
Dobrý den,
Může se v těhotenství enterol?případně co jiného na průjem,
Děkuji -
06. 05. 2020
Co na průjem?
Dobrý den už 2den mě trápí šílené křeče v břiše a pak následuje průjem . Mám novorozence kterého kojim chtěla bych se zeptat je možné užívat nějaký lék jako například Hylak kapky nebo černé uhlí?
Děkuji -
14. 07. 2021
Průjem při cestování
Dobrý den chtěla bych se zeptat když jedu autobusem chce se mi na velkou pokaždé.Co na to si mám kouit v lékarně?Dnes sem si koupila Carbo medicinalis černé uhlí.Stále mám průjem.Mám koupenej i kinedril.Sem těžce silná astmatička.Budu moct ráda když mi poradíte.S pozdravem
Dobrý den,
pokud již průjmem trpíte, je vhodné užít nejlépe produkt s probiotickou kvasinkou Saccharomyces boulardii, která napomáhá obnovit střevní mikroflóru a potlačuje produkci škodlivých toxinů, které způsobují průjem. Pro dospělého člověka je dávkování 1-2 tobolky 1-2x denně, nejlépe s jídlem (ale není to nutné). Další možností volby je roztok, který obsahuje střevní eubiotikum. Pro dospělého je dávkování 3x denně 2 ml. po pár dnech to můžete snížit na 3x denně 1 ml. Pokud Vám přípravek nepomůže do 7 dnů, je nutné navštívit lékaře.
V případě cestování je vhodné zaměřit se na probiotika s větším obsahem kultur, nejlépe aby také obsahovaly ještě již zmiňovaný Sacch.boulardii - orientovat se můžete pomocí článku ohledně cestovatelského průjmu.
Nezapomeňte, že v důsledku průjmu ztrácí tělo velké množství vody a minerálů. Proto je vhodné tělo zavodňovat rehydratačními roztoky.
V případě zájmu ještě posílám odkaz na zpracovaný článku o průjmu zde.
S pozdravem a přáním pěkného dne,
Mgr. Dominika Peřinová,
Lékárník BENU, Jeremiášova Olomouc