Přihlásit



Košík

Nákupní košík je prázdný.

IBALGIN DUO EFFECT 50MG/G+2MG/G krém 100G

  • Akce
  • Sleva 10 %

Skladem na e‑shopu

Osobní odběr zdarma

Internetová cena 309 Kč

279 Kč

ks

IBALGIN DUO EFFECT 50MG/G+2MG/G krém 100G

Ibalgin Duo Effect obsahuje léčivé látky ibuprofen a heparinoid S.


Ibuprofen patří do skupiny léčiv známých jako nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID). Při místním podání potlačuje bolest, zmírňuje zánět a otok v postižené oblasti. Je vhodný k léčbě místních projevů nerevmatických i revmatických bolestivých stavů pohybového ústrojí.


Heparinoid snižuje srážlivost krve v místě zánětu nebo pohmoždění při úrazu. Zabraňuje tvorbě krevních sraženin, urychluje vstřebávání krevních výronů, taktéž snižuje tvorbu otoků a působí protizánětlivě. Při místním podání zmírňuje bolest i zánět.


Používání krému je vhodné i při celkové léčbě tabletami s obsahem ibuprofenu.


Ibalgin Duo Effect je určen:
  • k léčbě poúrazových stavů a následků sportovních úrazů jako jsou: otoky a krevní podlitiny, podvrtnutí kloubu, poranění měkkých částí kloubů,
  • k úlevě od bolesti zad.


Na doporučení lékaře se používá:
  • k místní léčbě zánětů povrchových žil a zánětů v okolí žil,
  • ke změkčení ztuhlé kůže při žilní nedostatečnosti,
  • k místní léčbě některých zánětlivých revmatických onemocnění jako je postižení kloubních pouzder, šlach, svalových úponů (např. tenisový loket),
  • k místní léčbě bolestivých stavů při degenerativních kloubních onemocněních (zejména gonartróza).


Ibalgin Duo Effect je určen k léčbě dospělých a dospívajících od 12 let.


Obsah balení je 100 g.

Dávkování a způsob užití

 Dospělí a dospívající od 12 let:
Na postižené místo a jeho okolí se 2-3krát denně nanáší v časových odstupech 4?5 hodin asi 1 mm silná vrstva krému, která se lehce vetře do kůže.


Průměrný obsah léčivých látek v 1 cm krému je 15,8 g ibuprofenu a 0,6 g heparinoidu (100 m.j./mg).


U žilních onemocnění je možné přiložit kompresní obvaz. Při rozsáhlých a bolestivých krevních výronech se může zpočátku místo ošetřené krémem překrýt neprodyšným obvazem, nejlépe přes noc.


Při zánětlivých revmatických onemocněních se o vhodnosti použití a délce léčby přípravkem Ibalgin Duo Effect poraďte s lékařem. Pokud lékař neurčí jinak, Ibalgin Duo Effect se při těchto onemocněních používá většinou po dobu 2?3 týdnů.


Při žilních onemocněních se o délce léčby přípravkem Ibalgin Duo Effect poraďte s lékařem. Pokud lékař neurčí jinak, Ibalgin Duo Effect se při těchto onemocněních používá většinou po dobu 1?2 týdnů.


Při silných bolestech je vhodné léčbu doplnit celkovým podáním tablet s obsahem ibuprofenu.



Složení

Jeden gram krému obsahuje ibuprofenum 50 mg a heparinoidum S 2 mg.


Pomocné látky: Střední nasycené triacylglyceroly, stearomakrogol 100, stearomakrogol 1050, hyetelosa, kyselina stearová, cetylstearylalkohol,, methylparaben, propylparaben, propylenglykol, čištěná voda.

Kontraindikace

Pozorně čtěte příbalovou informaci.


Ibalgin Duo Effect nelze nanášet na kůži současně s některými léky pro místní používání, např. s léky s obsahem tetracyklinu, hydrokortizonu a kyseliny salicylové.


Přípravek se nesmí používat při přecitlivělosti na ibuprofen, heparinoid nebo na kteroukoli pomocnou látku.


Pokud jste těhotná prvních 6 měsíců, poraďte se před užitím přípravku s lékařem a bez jeho doporučení jej nepoužívejte.
V posledních třech měsících těhotenství se nesmí přípravek používat, protože by mohlo dojít ke krvácení.


V době kojení lze přípravek po poradě s lékařem použít krátkodobě a na malé plochy. Při použití by se neměl nanášet na oblast prsou.

Doplňující informace

Výrobce: Opella Healthcare Czech
Kód EAN: 3664798038842
Značka: Ibalgin
Kód SÚKL: 254038
Farmakoterapeutická skupina: Ibuprofen
Charakteristika: Registrovaný léčivý přípravek

Ibalgin příbalový leták

IBALGIN DUO EFFECT 50MG/G+2MG/G krém 100G od výrobce Opella Healthcare Czech je registrovaný léčivý přípravek. Z tohoto důvodu vám předkládáme k volnému stažení jeho příbalový leták, který najdete na odkaze níže.

Příbalový leták si před použitím pozorně prostudujte!

Ibalgin příbalový leták

Recenze produktu IBALGIN DUO EFFECT 50MG/G+2MG/G krém 100G

Produkt zatím nebyl hodnocen.

Mohlo by se vám také hodit

Zeptejte se lékárníka

Po–Pá: 09:00 – 17:00


Rezervace léků z eReceptu ON-LINE

Vyhledejte si nejbližší BENU lékárnu

345 lékáren
v celé ČR