NUROFEN PRO DĚTI JAHODA 20MG/ML perorální SUS 100 ML II

Nurofen

Skladem na e‑shopu nebo ihned v 185 lékárnách

Osobní odběr zdarma

Internetová cena

139 Kč

ks

Popis

Nurofen pro děti Jahoda obsahuje léčivou látku ibuprofen, která patří do skupiny tzv. nesteroidních protizánětlivých léčiv. Zabraňuje tvorbě látek zodpovědných za vznik bolesti a zánětu. Svým působením snižuje horečku, zmírňuje záněty různého původu a tlumí mírnou až středně silnou bolest.

Nurofen pro děti Jahoda se užívá ke snížení horečky (včetně horečky vzniklé po očkování), dále k tlumení mírných až středně silných bolestí, jako jsou bolest hlavy, bolest zubů nebo uší, bolest v krku a bolest spojená s podvrtnutím nebo zhmožděním.

V případě bolesti uší se vždy poraďte s lékařem a přípravek užívejte pouze na základě jeho doporučení.

Přípravek je určen především k léčbě dětí a kojenců od 3 měsíců.

Obsah balení je 100 ml.

Dávkování a způsob užití

Vždy podávejte dítěti tento přípravek přesně v souladu s touto příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Přípravek podávejte v co nejnižší účinné dávce a po co nejkratší dobu.

Způsob použití: Před každým použitím je třeba obsah lahvičky řádně protřepat. Součástí každého balení je kalibrovaná stříkačka pro perorální podání (dávkovací stříkačka), pomocí níž lze přesně odměřit dávku v rozmezí 0,5 až 5 ml suspenze po 0,5 ml.
Celkovou denní dávku rozdělte do 3 až 4 dílčích dávek, přičemž odstup mezi jednotlivými dávkami musí být 6-8 hodin.

Doporučené dávkování: váha dítěte 5 kg - max. 5 ml denně, váha dítěte 6 kg - max. 6 ml denně, váha dítěte 8 kg - max. 8 ml denně, váha dítěte 10 kg - max. 10 ml denně, váha dítěte 12 kg - max. 12 ml denně, váha dítěte 14 kg - max. 14 ml denně, váha dítěte 16 kg - max. 16 ml denně, váha dítěte 18 kg - max. 18 ml denně, váha dítěte 20 kg - max. 20 ml denně, váha dítěte 30 kg - max. 25 ml denně.

Složení

Nurofen pro děti Jahoda obsahuje léčivou látku: ibuprofenum - 100 mg v 5 ml suspenze.
Pomocnými látkami jsou: monohydrát kyseliny citronové, dihydrát natrium-citrátu, chlorid sodný, sodná sůl sacharinu, domifenium-bromid, polysorbát 80, roztok maltitolu (E 965), xanthanová klovatina, jahodové aroma, glycerol, čištěná voda.

Kontraindikace

Pozorně čtěte příbalovou informaci. Přípravek není určen pro děti s hmotností nižší než 5 kg a dětem mladším 3 měsíců. Přípravek nesmí užívat ženy v posledních 3 měsících těhotenství.

Doplňující informace

Výrobce: Reckitt Benckiser
Kód EAN: 5000158066748
Značka:
Produktová řada: Pro děti
Kód SÚKL: 237376
Farmakoterapeutická skupina: Ibuprofen
Charakteristika: Registrovaný léčivý přípravek

Nurofen příbalový leták

NUROFEN PRO DĚTI JAHODA 20MG/ML perorální SUS 100 ML II od výrobce Reckitt Benckiser je registrovaný léčivý přípravek. Z tohoto důvodu vám předkládáme k volnému stažení jeho příbalový leták, který najdete na odkaze níže.

Příbalový leták si před použitím pozorně prostudujte!

Nurofen příbalový leták

Hodnocení

Buďte první, kdo vloží hodnocení k tomuto produktu.

Napsat nové hodnocení

Co si o tomto produktu myslíte vy?

1-5

1 2 3 4 5




Provozovatel si vyhrazuje právo na odstranění nevhodných komentářů.

Zeptejte se lékárníka

Po–Pá: 09:00 – 17:00


Vyhledejte si nejbližší BENU lékárnu

256 lékáren
v celé ČR

Zavřít

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Více informací

Naše lékárny

Přihlásit



Košík

Nákupní košík je prázdný.