NUROFEN PRO DĚTI JAHODA 20MG/ML perorální SUS 200 ML II

Nurofen

Skladem na e‑shopu

Osobní odběr zdarma

Internetová cena

249 Kč

ks

NUROFEN PRO DĚTI JAHODA 20MG/ML perorální SUS 200 ML II

Nurofen pro děti Jahoda obsahuje léčivou látku ibuprofen, která patří do skupiny tzv. nesteroidních protizánětlivých léčiv. Zabraňuje tvorbě látek zodpovědných za vznik bolesti a zánětu. Svým působením snižuje horečku, zmírňuje záněty různého původu a tlumí mírnou až středně silnou bolest.

Nurofen pro děti Jahoda se užívá ke snížení horečky (včetně horečky vzniklé po očkování), dále k tlumení mírných až středně silných bolestí, jako jsou bolest hlavy, bolest zubů nebo uší, bolest v krku a bolest spojená s podvrtnutím nebo zhmožděním.

V případě bolesti uší se vždy poraďte s lékařem a přípravek užívejte pouze na základě jeho doporučení.

Přípravek je určen především k léčbě dětí a kojenců od 3 měsíců.

Balení obsahuje 200 ml.

Dávkování a způsob užití

Vždy podávejte dítěti tento přípravek přesně v souladu s touto příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Přípravek podávejte v co nejnižší účinné dávce a po co nejkratší dobu.

Způsob použití
Před každým použitím je třeba obsah lahvičky řádně protřepat.

Lahvička je opatřena bezpečnostním uzávěrem zabraňujícím otevření dětmi. Otevřete jej tak, že uzávěr stlačíte pevně dolů a odšroubujete proti směru hodinových ručiček. Po použití je třeba uzávěr pevně zašroubovat.

Součástí každého balení je dávkovací lžička, pomocí níž lze přesně odměřit 2,5 ml nebo 5 ml suspenze.

Dávkování při horečnatých a bolestivých stavech
Doporučená denní dávka přípravku je 20 ? 30 mg/kg hmotnosti během jednoho dne v oddělených dávkách.

Doporučené dávkování podle věku dítěte
3-12 měsíců - 2,5 ml suspenze - 3x denně
1-2 roky - 2,5 ml suspenze - 3-4x denně
3-7 let - 5 ml suspenze - 3-4x denně
8-12 let - 5-10 ml suspenze - 3-4x denně

Orientační příklad dávkování podle hmotnosti dítěte: (níže jsou vypočítány denní dávky s použitím spodní hranice doporučeného množství ibuprofenu 20 mg/kg/den)
Hmotnost (kg) - Dávka Ibuprofenu/den (mg) - Množství suspenze/den (ml)
5 kg - 100 mg - 5 ml
6 kg - 120 mg - 6 ml
8 kg - 160 mg - 8 ml
10 kg - 200 mg - 10 ml
12 kg - 240 mg - 12 ml
14 kg - 280 mg - 14 ml
16 kg - 320 mg - 16 ml
18 kg - 360 mg - 18 ml
20 kg - 400 mg - 20 ml
30 kg - max 500 mg* - max 25 ml*
*Maximální denní dávka podaná dítěti o tělesné hmotnosti 30 kg nesmí přesáhnout 25 ml suspenze (500 mg ibuprofenu).

Celkovou denní dávku rozdělte do 3 až 4 dílčích dávek, přičemž odstup mezi jednotlivými dávkami musí být 6 hodin.

Dávkování při horečce vzniklé po očkování (3-6 měsíců)
V případě horečky po očkování je možné podat 2,5 ml suspenze. Pokud horečka neklesá, může se podat po 6 hodinách dalších 2,5 ml suspenze.

Nepodávejte více než 2 x 2,5 ml suspenze během 24 hodin.

Neklesne-li horečka ani po druhé dávce, další dávku již nepodávejte a o dalším postupu se poraďte s lékařem.

Složení

Léčivou látkou je ibuprofenum 100 mg v 5 ml suspenze.
Pomocnými látkami jsou monohydrát kyseliny citronové, dihydrát natrium-citrátu, chlorid sodný, sodná sůl sacharinu, domifenium-bromid, polysorbát 80, roztok maltitolu (E 965), xanthanová klovatina, jahodové aroma (obsahuje propylenglykol (E 1520)), glycerol, čištěná voda.

Kontraindikace

Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Přípravek není určen pro děti mladší než 3 měsíce. Přípravek není určen pro děti s hmotností nižší než 5 kg.

U kojenců ve věku 3 - 5 měsíců je třeba vyhledat lékaře okamžitě při zhoršení příznaků onemocnění nebo do 24 hodin pokud příznaky přetrvávají.

Pokud je u dětí od 6 měsíců a u dospívajících nutné podávat tento léčivý přípravek déle než 3 dny nebo pokud se zhorší příznaky onemocnění, je třeba vyhledat lékaře.

Jestliže máte pocit, že účinek přípravku Nurofen pro děti Jahoda je příliš silný nebo příliš slabý, řekněte to svému lékaři nebo lékárníkovi.

Doplňující informace

Výrobce: Reckitt Benckiser
Kód EAN: 5000158067356
Značka:
Produktová řada: Pro děti
Kód SÚKL: 237378
Farmakoterapeutická skupina: Ibuprofen
Charakteristika: Registrovaný léčivý přípravek

Nurofen příbalový leták

NUROFEN PRO DĚTI JAHODA 20MG/ML perorální SUS 200 ML II od výrobce Reckitt Benckiser je registrovaný léčivý přípravek. Z tohoto důvodu vám předkládáme k volnému stažení jeho příbalový leták, který najdete na odkaze níže.

Příbalový leták si před použitím pozorně prostudujte!

Nurofen příbalový leták

Recenze produktu NUROFEN PRO DĚTI JAHODA 20MG/ML perorální SUS 200 ML II

Produkt zatím nebyl hodnocen.

Zeptejte se lékárníka

Po–Pá: 09:00 – 17:00


Vyhledejte si nejbližší BENU lékárnu

269 lékáren
v celé ČR

Zavřít

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Více informací

Naše lékárny

Přihlásit



Košík

Nákupní košík je prázdný.