OLYNTH 1MG/ML nosní podání SPR SOL 1X10ML I

Vaše hodnocení: 5.0

Olynth

Skladem na e‑shopu nebo ihned v 195 lékárnách

Osobní odběr zdarma

Internetová cena

95 Kč

ks

OLYNTH 1MG/ML nosní podání SPR SOL 1X10ML I

Léčivá látka přípravku OLYNTH, xylometazolin-hydrochlorid, způsobuje v místě svého účinku stažení cév, tím snižuje otok sliznic a následně usnadňuje dýchání nosem a zlepšuje uvolnění hlenů. K nástupu účinku obvykle dochází za 5-10 minut a účinek přetrvává po dobu 10 hodin. 

Přípravek OLYNTH je určen ke snížení otoku nosní sliznice při akutní rýmě, při nadměrné tvorbě hlenu způsobené vazomotorickou rýmou a při alergické rýmě. Přípravek OLYNTH je rovněž určen k urychlení uvolnění hlenů při zánětu vedlejších dutin nosních a při zánětu Eustachovy trubice provázeného rýmou. 
OLYNTH je určen k léčbě dospělých, dospívajících a dětí od 7 let. 

Balení obsahuje 10 ml. 

Dávkování a způsob užití

Pokud lékař nedoporučí jinak, dospělým a dětem od 7 let se přípravek podává podle potřeby, nejvýše však 3 krát denně 1 dávka přípravku OLYNTH do každé nosní dírky. Dávkování závisí na citlivosti 3/5 nemocného a na účinku přípravku. 

Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek OLYNTH déle než 5 dní.

Složení

Léčivou látkou je xylometazolini hydrochloridum (xylometazolin-hydrochlorid). Jeden ml roztoku obsahuje xylometazolini hydrochloridum 1 mg (0,1 %). 
Pomocnými látkami jsou: roztok benzalkonium-chloridu, dihydrát dinatrium-edetátu, dihydrát dihydrogenfosforečnanu sodného, dihydrát hydrogenfosforečnanu sodného, chlorid sodný, tekutý krystalizující sorbitol 70% a čištěná voda.

Kontraindikace

Použití přípravku OLYNTH není v průběhu těhotenství a kojení doporučeno. Nepoužívejte přípravek OLYNTH u dětí do 7 let. Pozorně čtěte příbalovou informaci. 

Doplňující informace

Výrobce: Johnson & Johnson
Kód EAN: 3574660403091
Značka:
Kód SÚKL: 239776
Farmakoterapeutická skupina: Xylometazolin
Charakteristika: Registrovaný léčivý přípravek

Olynth příbalový leták

OLYNTH 1MG/ML nosní podání SPR SOL 1X10ML I od výrobce Johnson & Johnson je registrovaný léčivý přípravek. Z tohoto důvodu vám předkládáme k volnému stažení jeho příbalový leták, který najdete na odkaze níže.

Příbalový leták si před použitím pozorně prostudujte!

Olynth příbalový leták

Recenze produktu OLYNTH 1MG/ML nosní podání SPR SOL 1X10ML I

5.0 5.0 z 5 (Hodnotil 1 zákazník)

  • Šárka S. 06. 3. 2020 5

    Super během chvilky mám po ucpaném nosu

Zeptejte se lékárníka

Po–Pá: 09:00 – 17:00


Vyhledejte si nejbližší BENU lékárnu

279 lékáren
v celé ČR

Zavřít

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Více informací

Naše lékárny

Přihlásit



Košík

Nákupní košík je prázdný.

Kontaktní formulář