Stává se, že kojit své dítě prostě nemůžete. Ať už je v tom špatná tvorba mateřského mléka či to, že se miminko nechce přisát, případně jakýkoliv jiný důvod. V těchto situacích je třeba nedostatečnou výživu neprodleně řešit, aby dítě dobře prospívalo.
Kojení je mnohdy provázeno stresem, nepohodou a bolestí. A když se komplikace propojí a zintenzivní do míry, ve které je to nesnesitelné pro vás i vaše miminko, které je v nepohodě a navíc správně neprospívá, je na řadě poradit se se svým pediatrem. Ten vám doporučí také vhodnou variantu umělé výživy pro kojence.
Náhradní kojenecká mléka rozdělujeme podle věku dítěte, které jím chceme krmit. Tak jako se běžně mateřské mléko v průběhu růstu dítěte mění, mělo by se přistupovat i ke krmení dětí náhradní kojeneckou výživou.
Prakticky od narození až do prvních 6 měsíců života dítěte se ke krmení používá počáteční mléko. Poznáme jej jednoduše hned na přebalu díky číslici „1“. Většina počátečních kojeneckých mlék má speciálně upravený poměr mezi syrovátkou a kaseinem kravského mléka na jeden ku jedné. To významně pomáhá ke snadnějšímu trávení mléka a dostatečné výživě dítěte. Na trhu kromě kravských existují rovněž kozí mléka pro kojence.
Dále obsahuje cukry, důležité tuky (až 50 % obsahu), dostatečné množství vitamínů a minerálů a nezbytná prebiotika, která slouží jako potrava střevním bakteriím, které budují imunitní systém miminka. Zároveň díky nim dítě lépe tráví a netrpí tolik střevními kolikami.
Z naší nabídky můžete vybírat například probiotická mléka BEBA nebo HiPP. Na počáteční kojenecká mléka navazují pokračovací mléka.
Pokud hledáte produkty určené pro děti se zdravotním problémem, neváhejte si prohlédnout kategorii speciálních kojeneckých mlék.