Alavis a jeho využití pro lidi

ALAVIS A JEHO VYUŽITÍ PRO LIDI

Z Alavisu pro koně se stal hit mezi lidmi. Vznikají kolem něj vášnivé diskuze, kde se ozývají zarytí nadšenci i tvrdí odpůrci, kteří upozorňují na nežádoucí účinky. Kde je pravda? Alavis je veterinární přípravek a jeho užívání má svá úskalí, ale i alternativy.

  • Články o zdraví
  • Pohyb
  • Veterina

Co je to Alavis Co je to Alavis


Přípravky Alavis jsou kloubní přípravky pro zvířata a patří mezi veterinární léčiva. Na trhu je k mání mnoho variant. Alavis pro psy, pro kočky a také známý Alavis Triple Blend Extra silný pro koně, který se těší velké oblibě. Lidé v diskuzích otevřeně přiznávají, že Alavis nekupují pro své čtyřnohé miláčky, ale pro sebe. Patříte k nim i vy?

Proč Alavis? Proč Alavis?


Určitě se pozastavíte nad tím, proč by někdo užíval veterinární přípravek, když je trh přesycen doplňky stravy a léky pro lidi. Obecně panuje přesvědčení, že více účinných látek = lepší výsledek. Často jsou k vidění také argumenty, které tvrdí, že se výrobci humánních přípravků na klouby snaží vydělat a schválně dělají „lidské“ doplňky stravy slabší. 

  Co obsahuje Alavis Triple Blend extra silný Co obsahuje Alavis Triple Blend extra silný


Hlavním argumentem zastánců Alavisu je tvrzení, že obsahuje stejné chondroprotek­tivní látky jako humánní přípravky, takže nemůže škodit. 

  • Glukosamin sulfát
  • Chondroitin sulfát 
  • Methylsulfonyl­methan (MSM)

Ano, obsahuje, ale pořád platí, že člověk není kůň. 

  • Lidský trávicí trakt má trochu odlišné vstřebávání látek než ten koňský, kterému je Alavis Triple Blend Extra silný přizpůsoben. Obecně platí, že veterinární přípravky obsahují jiné ochucení i pomocné látky na podporu trávení. 
  • Další nebezpečí představuje dávkování. Kůň o váze 600 kg se nerovná člověk o stejné hmotnosti. Vhodnou výši dávky nelze určit jen na základě hmotnosti. Zvířata mají jiné složení těla než lidé.

Alternativa Alavisu - Barnys Triple blend Alternativa Alavisu - Barnys Triple blend

 
Výrobce rychle na danou situaci zareagoval a přišel s vhodnou „alternativou Alavisu“ - Barnys Triple blend extra silný. Přípravek má podobné účinné látky, ale v odpovídajícím množství pro člověka. Kromě toho je ochucen tak, aby chutnal lidem. A co cena? Vyšší ceny se bát nemusíte. Přípravky jsou cenově srovnatelné. 

Teď už víte, jaká jsou úskalí užívání Alavisu pro koně a znáte i vhodnou alternativu. Je jen na vás, který z nich zvolíte.

Alavis pro zvířata Barnys pro lidi


Hodnocení

Hodnocení

Buďte první, kdo vloží hodnocení k tomuto článku.

Napsat nové hodnocení

Co si o tomto článku myslíte vy?

1-5

1 2 3 4 5
Provozovatel si vyhrazuje právo na odstranění nevhodných komentářů.