Alavis a jeho využití pro lidi

ALAVIS A JEHO VYUŽITÍ PRO LIDI

Mgr. Ľubica Sobčáková

Mgr. Ľubica Sobčáková

Z Alavisu pro koně se stal hit mezi lidmi. Vznikají kolem něj vášnivé diskuze, kde se ozývají zarytí nadšenci i tvrdí odpůrci, kteří upozorňují na nežádoucí účinky. Kde je pravda? Alavis je veterinární přípravek a jeho užívání má svá úskalí, ale i alternativy.

 • Články o zdraví
 • Pohyb
 • Veterina

Co je to Alavis Co je to Alavis


Přípravky Alavis jsou kloubní přípravky pro zvířata a patří mezi veterinární léčiva. Na trhu je k mání mnoho variant. Alavis pro psy, pro kočky a také známý Alavis Triple Blend Extra silný pro koně, který se těší velké oblibě. Lidé v diskuzích otevřeně přiznávají, že Alavis nekupují pro své čtyřnohé miláčky, ale pro sebe. Patříte k nim i vy?

Proč Alavis? Proč Alavis?


Určitě se pozastavíte nad tím, proč by někdo užíval veterinární přípravek, když je trh přesycen doplňky stravy a léky pro lidi. Obecně panuje přesvědčení, že více účinných látek = lepší výsledek. Často jsou k vidění také argumenty, které tvrdí, že se výrobci humánních přípravků na klouby snaží vydělat a schválně dělají „lidské“ doplňky stravy slabší. 

 Co obsahuje Alavis Triple Blend extra silný Co obsahuje Alavis Triple Blend extra silný


Hlavním argumentem zastánců Alavisu je tvrzení, že obsahuje stejné chondroprotek­tivní látky jako humánní přípravky, takže nemůže škodit. 

 • Glukosamin sulfát
 • Chondroitin sulfát 
 • Methylsulfonyl­methan (MSM)

Ano, obsahuje, ale pořád platí, že člověk není kůň. 

 • Lidský trávicí trakt má trochu odlišné vstřebávání látek než ten koňský, kterému je Alavis Triple Blend Extra silný přizpůsoben. Obecně platí, že veterinární přípravky obsahují jiné ochucení i pomocné látky na podporu trávení. 
 • Další nebezpečí představuje dávkování. Kůň o váze 600 kg se nerovná člověk o stejné hmotnosti. Vhodnou výši dávky nelze určit jen na základě hmotnosti. Zvířata mají jiné složení těla než lidé.

Alternativa Alavisu - Barnys Triple blend Alternativa Alavisu - Barnys Triple blend

 
Výrobce rychle na danou situaci zareagoval a přišel s vhodnou „alternativou Alavisu“ - Barnys Triple blend extra silný. Přípravek má podobné účinné látky, ale v odpovídajícím množství pro člověka. Kromě toho je ochucen tak, aby chutnal lidem. A co cena? Vyšší ceny se bát nemusíte. Přípravky jsou cenově srovnatelné. 

Teď už víte, jaká jsou úskalí užívání Alavisu pro koně a znáte i vhodnou alternativu. Je jen na vás, který z nich zvolíte.

Alavis pro zvířata Barnys pro lidi

Související produkty

Související produkty


Související dotazy z poradny

Související dotazy z poradny

  • Dotaz pro lékárníka
  • Klouby
  • Veterina
  11. 05. 2020

  Alavis pro psa

  dobrý den ,můžte mi poradit dávkování pro pejska 5 kg po operaci přetržených vazu, Alavis Triple Blend Extra Silný Plv 700G ?

  děkuji

  Dobrý den,


  Alavis Triple Blend Extra Silný je určen pro koně a těm je taky upraveno jeho složení (například obsah pektinu). Pro psy je zaměřen ALAVIS 5 od stejného výrobce.  Dávkování je pro ně  speciálně přizpůsobeno a ve Vašem případě bude 1 tableta denně.


  Alavis-5-tbl-90

  Zdraví,
  PharmDr. Matyáš Palan
  lékárník BENU Beroun

  šipka PharmDr. Matyáš Palan

  Na dotaz odpověděl PharmDr. Matyáš Palan , Praha 5 Zličín, OC Globus zobrazit odpověď skrýt odpověď

  • Dotaz pro lékárníka
  • Klouby
  • Veterina
  22. 04. 2020

  Jaký je rozdíl mezi Alavis MSM a Alavis triple blend extra silný?

  Ahoj, chtěl bych se zeptat na rozdíly mezi typy přípravků od Alavisu. Mám tím na mysli zejména Alavis MSM pro koně 600g proti přípravku Alavis triple blend extra silný 700g. Jasně rozdíl 100g a v názvu, ale mám na mysli co se týče složení. A ještě bych měl jeden dotaz co se týče minimální doby trvanlivosti, jestli třeba rok ,,prošlý´´ přípravek by jste už doporučovali vyhodit a neužívat.

  Díky

  Dobrý den,

  Alavis MSM obsahuje složku zmíněnou v názvu MSM, která má protizánětlivý účinek, jehož účinnost je podpořena vitamínem C, který je též obsažen.

  Alavis triple blend extra silný obsahuje navíc sloučeniny glukosamin, což je tělu vlastní látka a je součástí chrupavky. Dále chondroitin, který je součástí mezibuněčné hmoty chrupavky. Váže na sebe vodu, čímž zajišťuje pružnost chrupavky. A dále obsahuje ještě další dva kolageny. Jednoznačně doporučuji Alavis Triple blend.

  Doporučuji rok prošlé přípravky rozhodně NEužívat.

  S pozdravem
  Mgr. Petra Rezková
  lékárník BENU, Praha 9 CČM

  šipka Mgr. Petra Rezková

  Na dotaz odpověděla Mgr. Petra Rezková , Praha 9, CČM I - naproti Globusu zobrazit odpověď skrýt odpověď

  • Dotaz pro lékárníka
  • Dotaz na produkt
  • Klouby
  31. 07. 2020

  Je vhodný geloren pro lidi?

  Dobry den,
  chtěl by jsem se zeptat na výrobek:
  geloren-ha-gelove-tablety

  doslechl jsem se ze je možné ho užívat taky. Je to pravda a jaké by bylo dávkování? A případně užívání celoročně nebo taky s vysazenim.
  Děkuji

  Dobrý den,

  přípravek Geloren je vhodný pro zvířata, nikoliv pro lidi. Chybí zde zkoušky na podávání lidem, avšak můžete se setkat s tím, že Vám někdo přípravek doporučí k užívání, pak je užívání samozřejmě na Vaše vlastní riziko. Pokud chcete přípravek obdobného složení a vysoké kvalitě, určitě zvolte přípravek Alavis Maxima triple blend, který je učen k užívání lidem. Tuto recepturu vyvinul výrobce inspirován právě variantou Alavisu určeného pro zvířata. Kůru užívejte minimálně 2-3 měsíce, lze opakovat i 2x ročně. Přípravek je velmi šetrný neobsahuje ani barviva, ani konzervanty.

  ALAVIS MAXIMA TRIPLE BLEND

   

  S pozdravem
  PharmDr. Barbora Kuthanová
  vedoucí lékárník OC Delta Liberec

  šipka PharmDr. Barbora Kuthanová

  Na dotaz odpověděla PharmDr. Barbora Kuthanová , Liberec, OC LBC zobrazit odpověď skrýt odpověď

  • Dotaz pro lékárníka
  • Veterina
  16. 05. 2021

  ALAVIS™ Single Maxík 600 g pro malé plemeno

  Dobry den,muze uzivat pes 8-10kg?

  Dobrý den.

  Ne výrobce to nepřipouští. Zvolte např. Alavis 5 mini.

  S pozdravem.
  Mgr. Václav Navrátil
  vedoucí lékárník Olomouc

  šipka Mgr. Václav Navrátil

  Na dotaz odpověděl Mgr. Václav Navrátil , Olomouc, Galerie Moritz zobrazit odpověď skrýt odpověď

Všechny dotazy


Související články

Související články

Všechny články


Hodnocení

Hodnocení

Buďte první, kdo vloží hodnocení k tomuto článku.