ANOPYRIN 400MG neobalené tablety 10
Anopyrin 400 mg s obsahem kyseliny acetylsalicylové ve formě pufrovaných tablet tlumí bolest a snižuje horečku, ve vyšších dávkách má protizánětlivé účinky. Použití tzv. pufrovaných tablet mírní výskyt nežádoucích účinků na zažívací ústrojí. Je určený pro dospělé a dospívající od 16 let.
Přípravek se užívá:
- při horečce a bolesti zejména při akutních chřipkových onemocněních
- při bolestech hlavy, zubů
- bolestech zad různého původu
- a po poradě s lékařem při bolesti v průběhu nervů
Balení obsahuje 10 tablet.
Dávkování a způsob užití
Nedoporučí-li lékař jinak, obvyklé dávkování u dospělých a dospívajících od 16 let je 1-2 tablety každých 4-8 hodin. Maximální denní dávka 10 tablet se nesmí překročit. Minimální odstup mezi jednotlivými dávkami je 4 hodiny. Tablety užijte celé nebo nejlépe rozpadlé v malém množství vody, ke konci jídla nebo po něm a zapijte vhodnou tekutinou, nejlépe zásaditou minerálkou.
Bez doporučení lékaře neužívejte přípravek déle než 7 dní. Neustoupí-li bolesti do 5 dnů nebo do 3 dnů horečka neklesne, případně se během léčby příznaky zhorší, vyhledejte lékaře.
Složení
Léčivou látkou je kyselina acetylsalicylová. Jedna tableta obsahuje 400 mg kyseliny acetylsalicylové.
Dalšími složkami jsou kukuřičný škrob, mastek, kyselina aminooctová (glycin), celulosový prášek, mikrokrystalická celulosa.
Kontraindikace
Děti a dospívající do 16 let smí užívat přípravek Anopyrin pouze po doporučení lékařem. Dávkování vždy určí lékař. Přípravek se nesmí podávat dětem a dospívajícím do 16 let při současně probíhajícím virovém horečnatém onemocnění.
Anopyrin v těhotenství:
Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek užívat.
Přípravek neužívejte v posledních třech měsících těhotenství, neboť by mohl způsobit vážné poškození plodu, mohl by vést k prodloužení či opoždění porodu a prodloužení krvácení.
V průběhu prvních šesti měsíců těhotenství nesmí být přípravek podáván, pokud to není zcela nezbytné. Pokud je však ze závažných důvodů přípravek podán ženám, které jsou v prvních šesti měsících těhotenství, pak musí být podávaná dávka co nejnižší a doba léčby co nejkratší.
Během kojení je možno přípravek používat jen na doporučení lékaře.
Anopyrin a alkohol:
V průběhu léčby požívejte alkohol s opatrností. Pití alkoholu může zvýšit riziko krvácení ze zažívacího traktu nebo poškození zažívacího traktu.
Doplňující informace
Výrobce: | Sanofi |
---|---|
Kód EAN: | 8584005111005 |
Značka: | Anopyrin |
Kód SÚKL: | 87680 |
Farmakoterapeutická skupina: | Kyselina acetylsalicylová |
Charakteristika: | Registrovaný léčivý přípravek |
Anopyrin příbalový leták
ANOPYRIN 400MG neobalené tablety 10 od výrobce Sanofi je registrovaný léčivý přípravek. Z tohoto důvodu vám předkládáme k volnému stažení jeho příbalový leták, který najdete na odkaze níže.
Příbalový leták si před použitím pozorně prostudujte!
Kategorie
Recenze produktu ANOPYRIN 400MG neobalené tablety 10
3 zákaznící)
(Hodnotili-
Rychlé dodání.
-
Spokojenost
-
Občas užívám, spokojenost.
Podobné produkty
PARALEN 500MG neobalené tablety 24
- Volně prodejný lék
- Chřipka a nachlazení
Skladem na e‑shopu
69 Kč
BRUFEN 400MG potahované tablety 100
- Volně prodejný lék
- Bolest
Skladem na e‑shopu
159 Kč
ATARALGIN 325MG/130MG/70MG neobalené tablety 20
- Volně prodejný lék
- Bolest
Skladem na e‑shopu
135 Kč
109 Kč
Mohlo by se vám také hodit
BENU Probio nápoj kakaová příchuť 200g
- Potravina
- Výživa
Skladem na e‑shopu
299 Kč
CANESTEN 10MG/G krém 20G
- Mykóza
- Volně prodejný lék
Skladem na e‑shopu
189 Kč
159 Kč
Voltaren Forte 20 mg/g gel proti bolesti 180g
- Volně prodejný lék
- Pohybová soustava
Skladem na e‑shopu
499 Kč