Kyselina acetylsalicylová
Kyselina acetylsalicylová je léčivá látka, která má na lidské tělo mnoho účinků. Využívá se pro léčbu mírné až středně silné bolesti a snižování horečky. Kyselina acetylsalicylová totiž podobně jako nesteroidní antiflogistika (ibuprofen, diklofenak, naproxen, dexketoprofen, indometacin) blokuje aktivitu enzymu cyklooxygenázy. Tím se sníží tvorba mediátorů bolesti, horečky a zánětu.
Současně kyselina acetylsalicylová snižuje agregaci trombocytů, jinými slovy brání shlukování krevních destiček a tím snižuje srážlivost krve. Tato vlastnost kyseliny acetylsalicylové se využívá v sekundární prevenci srdečně-cévních onemocnění – tedy u lidí, kteří nějaké z těchto onemocnění dříve prodělali. V těchto indikacích je kyselina acetylsalicylová užívána v nižších dávkách, obvykle 100 mg.
Kyselinu salicylovou nesmí užívat děti a mladiství do 16 let věku. Samoléčba pomocí kyseliny acetylsalicylové má být vždy krátkodobá. Dlouhodobé podávání musí kontrolovat lékař, mohou se totiž projevit závažné nežádoucí účinky, typicky podráždění zažívacího traktu, které může vést až ke vzniku vředu.
Před užíváním léčivého přípravku s kyselinou acetylsalicylovou si pozorně přečtěte příbalovou informaci.
ACYLPYRIN 500MG neobalené tablety 10
- Volně prodejný lék
- Bolest
Skladem na e‑shopu
75 Kč
ASPIRIN 500MG obalené tablety 20
- Volně prodejný lék
- Chřipka a nachlazení
Skladem na e‑shopu
149 Kč
ACYLPYRIN 500MG šumivá tableta 15
- Bolest
- Chřipka a nachlazení
Skladem na e‑shopu
155 Kč
ASPIRIN 500MG obalené tablety 80
- Volně prodejný lék
- Chřipka a nachlazení
Skladem na e‑shopu
389 Kč
ANOPYRIN 400MG neobalené tablety 10
- Volně prodejný lék
- Bolest
Skladem na e‑shopu
95 Kč
ASPIRIN 500MG obalené tablety 8
- Volně prodejný lék
- Chřipka a nachlazení
Skladem na e‑shopu
95 Kč