Co volně prodejného na kopřivku,

    • Dotaz pro lékárníka
    • Alergie
    • Kůže
    10. 05. 2020

    Dobrý den vycházela jse mně silná kopřivka. Vzhledem k situaci nechci k dr. Prosim je neco volně dostupného na kopřivku? Děkuji

    Dobrý den,

    na snížení svědivosti a začervenání si zakupte tablety Zodac, užívejte jednu tabletu denně, dokud kopřivka nevymizí. Dále můžete domazávat přípravkem v lokální formě Psilo balzám, který se používá na kopřivky popáleniny, hmyzí bodnutí. Natírejte 2x denně. Na neomezené potírání podrážděné pokožky můžete ještě doplnit Belobazou v krému, používá se na zklidnění různých dermatitid. Belobazu a Psilo balzám můžete v jednom dni proti sobě střídat.

    ZODAC

    PSILO BALZAM

    BELOBAZA

     

    S pozdravem
    PharmDr. Barbora Kuthanová
    vedoucí lékárník OC Delta Liberec

    šipka PharmDr. Barbora Kuthanová

    Na dotaz odpověděla PharmDr. Barbora Kuthanová , Liberec, OC LBC zobrazit odpověď skrýt odpověď

Zeptejte se přímo našeho lékárníka či lékaře Zpět do poradny


Související dotazy z poradny

Související dotazy z poradny

    • Dotaz pro lékárníka
    • Alergie
    09. 10. 2019

    alergie na sluníčko

    Dobrý den,
    ráda bych věděla, jaké bych měla zvolit nejvhodnější léky, při alergii na sluníčko.
    naskakuje mi kopřivka, otéká obličej i oční víčka, také jsem měla ze zadu stehna vodnaty a hnisavý vřed.
    Děkuji za odpověd

    Dobrý den,

    vhodnou prevencí budou opalovací krémy např. Eucerin proti sluneční alergii nebo Ladival při sluneční alergii. Protialergické tablety - např. ty které zmiňujete vhodné jsou. Doporučuje se i jejich preventivní užívání - cca 7 dnů před zvýšeným slunečním svitem (např. když jedete k moři) 1 tabletu denně. Vhodné je i šumivé calcium např. Maxi kalz 2krát denně. Natírat lze Fenistil gelem nebo Psilo-balsamem. Pokud bude ovšem reakce masivní -otok obličeje a vodnaté puchýře, tak neotálejte s návštěvou lékaře.

    Přeji léto bez potíží.
    Mgr. Naďa Spratková
    vedoucí lékárník Frýdek Místek

     

     

    EUCERIN SUN Gel proti sluneční alergii SPF25
    Ladival alerg of 30 spr
    Maxi-kalz 500
    Psilo-balsam

     

    šipka Mgr. Naďa Spratková

    Na dotaz odpověděla Mgr. Naďa Spratková , Frýdek Místek, OC Frýda zobrazit odpověď skrýt odpověď

    • Dotaz pro lékárníka
    • Děti
    01. 07. 2019

    Vyrazka ze slunicka

    Dobry den, synovi se objevila na tele vyrazka ze slunicka, co na ni zabira? Synovi jsou 4 roky, tak nevim co je pro neho vhodne. Mam jeste jednu otazku, ktera se tyka opalovacich pripravku. Shanim nejaky pripravek, ktery ma vyssi ochranu nez spf 50+. Pouzivam biodermu kids s spf 50+,ale I tak je syn hodne opaleny, rekla bych ze az prilis, presto, ze syna mazu a snazime se vyhybat nejprudsimu slunicku. Dekuji

    Dobrý den,

    pokud je to poprvé, může jít i o jiný druh alergie. Když se bude vyrážka opakovat při pobytu na slunku, tak jde o solární kopřivku. Na akutní fázi zabírají antihistaminika, které se užívají vnitřně ( u menších dětí jsou vhodné kapky Zodac, Fenistil) a kombinují se s lokálními antihistaminiky (Fenistil gel, Dapis gel). Nezaberou-li gely, lze aplikovat i tekutý pudr. Ochranou jsou pak  před sluníčkem vhodné oděvy a přípravky s vysokým UV faktorem. Zvláště u dětí se doporučují přípravky s minerálními filtry nebo mikropigmenty, které zůstavají na kůži a citlivou pokožku nezatěžují. Jedním z unikátních preparátů vhodných i pro malé děti je řada Alga maris. Jde o hypoalergenní, voděodolný a nebělící přípravek vyrobený z červené mořské řasy. Dětskou variantu dostanete nyní v kamenných BENU lékárnách. Jiné složení má  přípravek od značky Eucerin, který obsahuje 100% minerální filtry konkrétně minerální mikropigmenty.  Oba přípravky se hodí pro děti s ekzémem. Alga maris stačí nanést chvíli před pobytem na slunci. Eucerin aplikujte vždy 30 minut před sluněním.

    S přáním pěkného dne

    PharmDr. Martina Hnilová,

    vedoucí lékárník, Zlín.

    Eucerin sun dětský sprej SPF50+

    Fenistil gel 30g

    Dapis gel 40g

    šipka PharmDr. Martina Hnilová

    Na dotaz odpověděla PharmDr. Martina Hnilová , Zlín, Dlouhá zobrazit odpověď skrýt odpověď

    • Dotaz pro lékárníka
    • Dotaz na produkt
    19. 01. 2020

    léky na sluneční alergii

    Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem na léky proti sluneční alergii. Po příjezdu k moři po 1-2 dnech se objeví červené pupínky, které se postupně scelují do větších ploch. Po konzultaci s kožní lékařkou se pravděpodobně jedná o tzv. sluneční alergii. Bylo mi doporučeno užívat před odjezdem k moři a při pobytu léky s betakarotenem a antihistmatika. Byly mi sděleny názvy: Claritine, Zyrtec, ZODAC, aj. u betakarotenu Sundermin, případně šumivé kalcium a tekutý pudr jako doplňky pro tlumení příznaků. Jako laik se v jednotlivých obchodních značkách vůbec nevyznám a potřeboval bych poradit. Vždyť antihistmatika mají v příbalovém létaku uvedeno, že se jedná o přípravky na záněty očí a dýchacích cest, apod. - o pokožce jsem se tam nic nedočetl.
    Jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými léky ? Jak dlouho před odjezdem a v jakých dávkách se mají užívat ? Podobný problém má i 11 letá dcera - může vše užívat stejně jako dospělý člověk ? Budu Vám velmi vděčný za veškeré cenné rady a doporučení. Děkuji za odpovědi a přeji hezký den

    Pěkný den,

    pokud mohu doporučit tak z antihistaminik určených právě na solární alergii vyzkoušejte lék Loratadin ratiopharm. Je volně prodejný ve 30 tabletách. Tlumí právě kožní reakce, začervenání, tvorbu pupínků a svědění. Je zapotřebí začít dávkovat týden před dovolenou, v průběhu dovolené a ještě cca dva dny po dovolené. Dospělý dávkuje 1 tabletu denně nejlépe ráno, Vaše 11 letá dcera bude dávkovat také jednu tabletu denně ráno. Dále je zapotřebí používat opalovací kosmetiku s faktorem a to pouze SPF 50, která je určena přímo na solární alergii, nižší faktor nikdy nepoužívejte, nižší ochrana právě způsobuje tvorbu pupínků. Tekutý pudr se používá již na mírnění svědění a dá se prostřídávat i s Fenistil gelem. Šumivé kalcium se užívá pouze když se vyrážka objeví na tlumení příznaků reakce, preventivně nepoužívejte. Betakaroten můžete užívat samozřejmě jakékoliv značky, ale užívejte ho minimálně 2 měsíce před odjezdem na dovolenou, po celou dobu dovolené, zesiluje opálení a zajišťuje rovnoměrné opalování pokožky bez podráždění, funguje jako antioxidant pro pokožku a prevence tvorby pupínků.

    Odkazy na přípravky:

    LORATADIN RATIOPHARM

    EUCERIN SUN GEL NA SLUNEČNÍ ALERGII

    FENISTIL GEL

    LIVSANE KALCIUM

    LIVSANE BETAKAROTEN

    Některé doporučené výrobky nejsou skladem na e-shopu, ale na kamenné Benu lékárně byste je mohl sehnat.

     

     

    S pozdravem
    PharmDr. Barbora Kuthanová
    vedoucí lékárník OC Delta Liberec

    šipka PharmDr. Barbora Kuthanová

    Na dotaz odpověděla PharmDr. Barbora Kuthanová , Liberec, OC LBC zobrazit odpověď skrýt odpověď

    • Dotaz pro lékárníka
    • Alergie
    • Dotaz na produkt
    05. 03. 2020

    Volně prodejné léky na alergie

    Dobrý den, chtěla bych se informovat, zda jsou léky pro zmírnění alergické reakce Dithiaden a Zodac volně prodejné, nebo zda jejich prodej podléhá lékařskému předpisu. Děkuji.

    Dobrý den,

    Zodac ve velikosti balení 10 tbl. a 40 tbl. je volně prodejný. Pokud byste potřebovala větší velikost balení, stejnou účinnou látku obsahuje volně prodejný Analergin. Při alergických potížích užívejte 1 tabletu denně. Dithiaden je lék vázaný na lékařský předpis. Tento lék je vhodný hlavně pro děti, pokud potřebujete podobný volně prodejný lék pro děti, jsou vhodné Fenistil kapky, kdy se dávka vypočítává podle hmotnosti a podává se ve třech denních dávkách. 

    Analergin

    Zodac

    Fenistil

    S přáním pěkného dne
    Mgr. Martina Bránková
    lékárník BENU Makovského nám., Brno

    šipka Mgr. Martina Bránková

    Na dotaz odpověděl Mgr. Martina Bránková zobrazit odpověď skrýt odpověď

    • Dotaz pro lékárníka
    • Alergie
    22. 04. 2020

    Jaký je rozdíl mezi léky Zodac, Analergin a Claritine?

    Dobrý den, tablety na alergii ZODAC, ANALERGIN, CLARITINE. Prosím o vysvětelní rozdílu mezi těmito léky, kromě ceny, samozřejmě. Ta není relevantní. Důležitá je pro mne účinnost, proti senné rýmě.

    Děkuji

    Dobrý den,

    Zodac a Analergin jsou stejné léky jen od jiných výrobců s jiným názvem. Obsahují stejnou účinnou látku ve stejném množství. K dispozici je i Analergin Neo, který obshuje jinou účinnou látku a s podobnou účinností. Všechny tyto léky patří do skupiny denních antihistaminik, tzn. lze je užívat ráno, nebo přes den.
    Claritin má opět jinou účinnou látku, ale velmi často způsobuje únavu. Proto je lepší ho užívat ve večerních hodinách. Účinnost na alergie obdobná.
    Co se týče nejvhodnější účinnosti pro Vás, nezbyde, než vyzkoušet. Nelze stanovit předem, který lék Vám bude nejlépe účinkovat.

    S pozdravem
    Mgr. Petra Rezková
    lékárník BENU, Praha 9 CČM

    šipka Mgr. Petra Rezková

    Na dotaz odpověděla Mgr. Petra Rezková , Praha 9, OC Černý Most zobrazit odpověď skrýt odpověď

Všechny dotazy

Zavřít

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Více informací

Naše lékárny

Přihlásit



Košík

Nákupní košík je prázdný.