Progesteron besins a časté močení

    • Dotaz pro lékárníka
    • Intimita
    • Těhotenství a kojení
    21. 02. 2021

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat, v úterý jsem byla na embryo transferu 6 buněčného embrya, od neděle 14.2. užívám progesteron besins 1-0-2. Od pátku mě trápí časté močení, může být způsobeno užíváním tohoto léku? Děkuji.

    Dobrý den, 

    při vyšších dávkach progesteronu se mohou objevit nežádoucí účinky jako závrate, somnolence, euforie, nebo poruchy cyklu. Kromě toho se mohou objevit i antialdosteronové účinky (aldosteron působí zpětné vstřebávání sodíku a vody v ledvinách), tedy zvýšené vylučování vody a potřeby  močení je možné. Doporučuju dostatečný pitný režim, a konzultaci dávkování dle stavu s ošetřujícím lékařem. 

     

    S pozdravem a přáním hezkého dne

    PharmDr. Zuzana Kuncová
    lékárnik, OC Albert, Brno
     

    šipka PharmDr. Zuzana Kuncová

    Na dotaz odpověděla PharmDr. Zuzana Kuncová , Brno, OC Albert zobrazit odpověď skrýt odpověď

Zeptejte se přímo našeho lékárníka či lékaře Zpět do poradny

Zavřít

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Více informací

Naše lékárny

Přihlásit



Košík

Nákupní košík je prázdný.

Kontaktní formulář