Sacharin v Coldrexu

    • Dotaz pro lékárníka
    • Dotaz na produkt
    18. 04. 2021

    Jedná se o účinný výrobek, proč ale obsahuje sladidlo Sacharin?

    Dobrý den.

    Protože zejména paracetamol je velmi hořký a kdyby to nebylo doslazované, tak by to většina lidí nedokázala pozřít. Receptura je to stará a v té době nikdo neřešil, jaký typ sladidla se používá. Změnit složení je poměrně složitá a nákladná procedura.

    S pozdravem.
    Mgr. Václav Navrátil
    vedoucí lékárník Olomouc

    šipka Mgr. Václav Navrátil

    Na dotaz odpověděl Mgr. Václav Navrátil , Olomouc, Galerie Moritz zobrazit odpověď skrýt odpověď

Zeptejte se přímo našeho lékárníka či lékaře Zpět do poradny


Související dotazy z poradny

Související dotazy z poradny

    • Dotaz pro lékárníka
    • Chřipka a nachlazení
    14. 10. 2020

    Vhodná doba pro užití léku Erdomed + Coldrex

    Dobrý den,

    mohl bych se na Vás prosím obrátit s prosbou o radu?

    Přítelkyně je nakažena koronavirem, pro zklidnění kašle užívá lék Erdomed. Nejsme si však jistí, zda je lék vhodné užívat i před spaním. Použije-li ho před spaním, tak efektem bude útlum kašle, nebo naopak podpora kašle..?

    Zároveň bych se chtěl prosím zeptat, zda je vhodnější užívat léky Paralen/Vicks horký nápoj/Coldrex horký nápoj před/po jídle.

    Mnohokrát Vám děkuji za Vaši laskavou radu.
    Hezký den!

    Dobrý den, 

    lék Erdomed se užívá v případě, že se jedná o vlhký kašel  - tj. kašel spojený s vykašláváním hlenů. Erdomed způsobí naředění hlenů a poté podporuje kašel za účelem jejich odstranění z dýchacích cest. Proto není vhodné užívat léky na vykašlávání na noc, poslední dávka se užívá kolem 17. hodiny. Pro koronavirus je však většinou typický suchý kašel, takže podání Erdomedu není v takovém případě vhodné. Přípravek na suchý kašel je např. Robitussin antitussicum, nebo Levopront, tyto přípravky kašel tlumí a mohou se užívat v průběhu dne i noci. Kombinované přípravky na chřipku a nachlazení je vhodnější užívat po jídle. Dejte si pozor na maximální denní dávku účinné látky paracetamol, která je pro dospělého 4g/den. 


    S přáním pěkného dne
    Mgr. Martina Bránková
    lékárník BENU Makovského nám., Brno

    šipka Mgr. Martina Bránková

    Na dotaz odpověděl Mgr. Martina Bránková zobrazit odpověď skrýt odpověď

    • Dotaz pro lékárníka
    • Bylinky
    • Chřipka a nachlazení
    • Těhotenství a kojení
    06. 11. 2020

    Mohu coldrex užívat během kojení ?

    Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli může přítelkyně používat coldrex hot drink když kojí.

    Dobrý den,

    Coldrex v jakékoliv formě ať nápoj, nebo tablety je během těhotenství a kojení nedoporučováno užívat. Obsahová látka fenylefrin se vylučuje v menších množstvích do mateřského mléka a může ovlivňovat i tvorbu mateřského mléka.

    Doporučuji zakoupit nápoj od jiné značky, bylinkové složení a vhodný během těhotenství i při kojení.

    HERBALMED RYMA A NACHLAZENI

     

    S pozdravem
    PharmDr. Barbora Kuthanová
    vedoucí lékárník OC LBC Liberec

    šipka PharmDr. Barbora Kuthanová

    Na dotaz odpověděla PharmDr. Barbora Kuthanová , Liberec, OC LBC zobrazit odpověď skrýt odpověď

Všechny dotazy

Zavřít

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Více informací

Naše lékárny

Přihlásit



Košík

Nákupní košík je prázdný.

Kontaktní formulář