Popis

Tablety Paralen 500 mg působí proti bolesti a snižují zvýšenou tělesnou teplotu, nezhoršují žaludeční potíže a nevyvolávají zvracení, mohou je užít i nemocní se žaludečními a dvanáctníkovými vředy a nemocní, kteří nesnášejí kyselinu acetylsalicylovou. Tablety Paralen 500 mg jsou určeny ke snížení horečky při chřipce, nachlazení a jiných infekčních onemocněních, jsou také vhodné při bolestech různého původu, např. při bolestech hlavy, zubů, bolestivé menstruaci, bolesti pohybového ústrojí provázející chřipku a nachlazení a bolesti zad.
Přípravek Paralen 500 mg je určen pro dospělé, dospívající a děti od 6 let věku.
Balení obsahuje 12 tablet.

Dávkování a způsob užití

Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře.
Dávkování: Dospělí a dospívající (starší 15 let) užívají 1-2 tablety dle potřeby několikrát denně v časovém odstupu nejméně 4 hodin. Maximální denní dávka je 8 tablet, nejvyšší jednotlivá dávka je u osob s tělesnou hmotností nižší než 50 kg 1 tableta, u osob s tělesnou hmotností 50 kg a více 2 tablety. (Při dlouhodobé terapii, nad 10 dnů nepřekračujte denní dávku 5 tablet.)
Dětem a dospívajícím ve věku od 6 do 15 let se podává 1/2-1 tableta dle potřeby několikrát denně v 6 hodinových intervalech. Interval lze zkrátit v případě potřeby na 4 hodiny, přičemž nesmí být překročena celková denní dávka. Maximální denní dávka je 6 tablet.

Složení

Přípravek Paralen 500 mg tablety obsahuje:
- Léčivou látkou je: paracetamolum 500 mg v 1 tabletě.
- Dalšími složkami jsou: předbobtnalý kukuřičný škrob, povidon 30, sodná sůl kroskarmelosy a kyselina stearová.

Kontraindikace

Pozorně čtěte příbalovou informaci.
Neužívejte tento přípravek, pokud užíváte jakákoliv jiná léčiva obsahující paracetamol. Pokud jste těhotná, kojíte nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek užívat.
Není určeno pro děti do 6 let.

Doplňující informace

Výrobce: Sanofi
Kód EAN: 8595116523830
Značka:
Kód SÚKL: 207819
Farmakoterapeutická skupina: Paracetamol
Charakteristika: Registrovaný léčivý přípravek

Paralen příbalový leták

PARALEN 500MG neobalené tablety 12 od výrobce Sanofi je registrovaný léčivý přípravek. Z tohoto důvodu vám předkládáme k volnému stažení jeho příbalový leták, který najdete na odkaze níže.

Příbalový leták si před použitím pozorně prostudujte!

Paralen příbalový leták

Hodnocení

Buďte první, kdo vloží hodnocení k tomuto produktu.

Napsat nové hodnocení

Co si o tomto produktu myslíte vy?

1-5

1 2 3 4 5




Provozovatel si vyhrazuje právo na odstranění nevhodných komentářů.

Zeptejte se lékárníka

Po–Pá: 09:00 – 17:00


Vyhledejte si nejbližší BENU lékárnu

257 lékáren
v celé ČR

Zavřít

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Více informací

Naše lékárny

Přihlásit



Košík

Nákupní košík je prázdný.