Ke krátkodobé léčbě bolesti zubů, hlavy (včetně migrény), při bolesti zad v křížové oblasti, bolesti po operacích, při bolesti doprovázející nachlazení a při bolestivé menstruaci. Pro dospělé a dospívající od 15 let.
Valetol účinky: V každé jedné tabletě naleznete kombinaci 3 léčivých látek – propyfenazon 300 mg, paracetamol 150 mg, kofein 50 mg.
Obvykle dospělí a mladiství užívají při bolesti 1 – 2 tablety Valetolu, dále podle potřeby po 1 tabletě v časových odstupech nejméně čtyř hodin. Nepřekračujte celkovou dávku 5 tablet za den.
Pokud nedojde k ústupu obtíží do 5 dnů, nebo naopak dojde ke zhoršení obtíží či se vyskytnou neobvyklé reakce, poraďte se o dalším užívání Valetolu s lékařem. Bez porady s lékařem neužívejte Valetol déle než 1 týden. Valetol se užívá pouze krátkodobě.
Přípravek není určen pro děti mladší 15 let a ženy v období těhotenství a při kojení. Kombinování Valetolu s alkoholem může způsobit poškození jater.
Tip: Trápí vás časté migrény nebo bolesti hlavy? Přečtěte si náš článek věnovaný tomuto tématu.