NUROFEN PRO DĚTI 60MG čípek 10

Nurofen

Skladem na e‑shopu

Osobní odběr zdarma

Internetová cena

75 Kč

ks

NUROFEN PRO DĚTI 60MG čípek 10

Ibuprofen patří do skupiny léků nazývaných nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID). Tyto léčivé přípravky působí tak, že mění odpověď těla na bolest, otok a zvýšenou tělesnou teplotu.

Nurofen pro děti čípky 60 mg je určený k symptomatické léčbě: horečky, včetně horečky po očkování a mírné až středně silné bolesti, jako je bolest hlavy, bolest zubů, bolest uší, bolest v krku, bolesti při prořezávání zubů, pooperační bolest a bolest při zranění měkkých tkání (pohmoždění, podvrtnutí apod.) a dále bolestí a horečky provázejících nachlazení a chřipku.

U bolesti uší se přípravek užívá pouze na doporučení lékaře.

Použití přípravku Nurofen pro děti čípky 60 mg se doporučuje v případě, že perorální (ústy) podání léku není vhodné, například pokud pacient zvrací.

Balení obsahuje 10 čípků.

Dávkování a způsob užití

Vždy používejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Nurofen pro děti čípky 60 mg se smí podávat pouze dětem starším 3 měsíců s tělesnou hmotností nejméně 6 kg. Maximální jednotlivá dávka nemá přesáhnout 10 mg/kg tělesné hmotnosti. Interval mezi jednotlivými dávkami nesmí být kratší než 6 hodin. Maximální celková denní dávka ibuprofenu je 20 - 30 mg/kg tělesné hmotnosti rozdělená do tří až čtyř jednotlivých dávek.

Tělesná hmotnost dítěte (věk) / Dávka / Jak často:
6-8 kg (3 až 9 měsíců) / 1 čípek / V případě potřeby podejte další čípek po minimálně 6-8 hodinách, ne více než 3 čípky během 24 hodin.
8-12,5 kg (9 měsíců až 2 roky) / 1 čípek / V případě potřeby podejte další čípek po minimálně 6 hodinách, ne více než 4 čípky během 24 hodin.

Čípky jsou určeny k podání do konečníku, nutno zavádět špičkou napřed. Pro lepší podání lze čípek nejprve zahřát v dlaních.
Jsou určeny ke krátkodobému užívání.
U kojenců ve věku 3-5 měsíců je třeba vyhledat lékařskou pomoc pokud se příznaky zhorší nebo do 24 hodin pokud příznaky přetrvávají.
Pokud je u dětí od 6-ti měsíců nutné podávat tento léčivý přípravek déle než 3 dny nebo pokud se zhorší příznaky onemocnění, je třeba poradit se s lékařem.

Složení

Nurofen pro děti čípky 60 mg obsahuje léčivou látku ibuprofenum. Jeden čípek obsahuje 60 mg ibuprofenu. Pomocná látka je ztužený tuk.

Kontraindikace

Pečlivě čtěte příbalovou informaci.
Nepoužívejte, jestliže Vaše dítě váží méně než 6 kg (nedosáhlo 3 měsíců věku).

Doplňující informace

Výrobce: Reckitt Benckiser
Kód EAN: 5000158100794
Značka:
Produktová řada: Pro děti
Kód SÚKL: 241119
Farmakoterapeutická skupina: Ibuprofen
Charakteristika: Registrovaný léčivý přípravek

Nurofen příbalový leták

NUROFEN PRO DĚTI 60MG čípek 10 od výrobce Reckitt Benckiser je registrovaný léčivý přípravek. Z tohoto důvodu vám předkládáme k volnému stažení jeho příbalový leták, který najdete na odkaze níže.

Příbalový leták si před použitím pozorně prostudujte!

Nurofen příbalový leták

Recenze produktu NUROFEN PRO DĚTI 60MG čípek 10

Produkt zatím nebyl hodnocen.

Zeptejte se lékárníka

Po–Pá: 09:00 – 17:00


Vyhledejte si nejbližší BENU lékárnu

281 lékáren
v celé ČR

Zavřít

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Více informací

Naše lékárny

Přihlásit



Košík

Nákupní košík je prázdný.

Kontaktní formulář