PARALEN GRIP CHŘIPKA A KAŠEL 500MG/15MG/5MG potahované tablety 24

Paralen

  • Sleva 10 %

Skladem na e‑shopu nebo ihned v 14 lékárnách

Osobní odběr zdarma

Internetová cena 132 Kč

119 Kč

ks

Popis

V tabletách přípravku PARALEN GRIP chřipka a kašel se příznivě uplatňuje kombinace paracetamolu (působí proti bolesti a horečce), fenylefrinu (uvolňuje dýchací cesty) a dextromethorfanu (tlumí kašel).
Přípravek PARALEN GRIP chřipka a kašel je určen k odstranění příznaků chřipky a nachlazení doprovázených suchým kašlem a ucpaným nosem. Přináší úlevu od horečky, bolesti hlavy, bolesti v krku, bolesti svalů a kloubů, suchého kašle, uvolňuje ucpaný nos a vedlejší nosní dutiny, a tím usnadňuje dýchání.

Přípravek je určen pro dospělé a dospívající od 12 let s tělesnou hmotností nad 40 kg.

Velikost balení je 24 tablet.

Dávkování a způsob užití

Dospělí a dospívající od 15 let
1-2 tablety podle potřeby až 4x denně, s časovým odstupem mezi jednotlivými dávkami nejméně 4 hodiny.
Jednu tabletu je vhodné podávat u osob s hmotností do 60 kg, osoby s hmotností nad 60 kg mohou užívat až 2 tablety v jedné dávce.
Nejvyšší jednotlivá dávka jsou 2 tablety.
Maximální denní dávka je 8 tablet přípravku PARALEN GRIP chřipka a kašel za 24 hodin.

Dospívající 12-15 let s tělesnou hmotností nad 40 kg
1 tableta podle potřeby v časovém odstupu nejméně 4-6 hodin.
Maximální denní dávka je 6 tablet.

Pacienti se sníženou funkcí ledvin či jater
Před použitím přípravku se o úpravě dávkování poraďte s lékařem. Po posouzení Vašeho zdravotního stavu Vám může doporučit snížení dávek nebo prodloužení dávkovacího intervalu.

Tablety se polykají celé, doporučuje se zapít je tekutinou. Jestliže se během léčby objeví zažívací obtíže, užívejte lék během jídla. Obvyklá délka léčby je 3-5 dní.

Přípravek nepoužívejte bez porady s lékařem déle než 7 dnů.
Pokud se Vaše obtíže zhorší nebo se nezlepší do 3 dnů, vyhledejte lékaře a poraďte se o dalším postupu.
Užívejte přípravek pouze tak, jak je doporučeno. Nepřekračujte lékařem předepsanou dávku.

Složení

Přípravek PARALEN GRIP chřipka a kašel obsahuje léčivé látky paracetamolum 500 mg, dextromethorphani hydrobromidum monohydricum 15 mg, phenylephrini hydrochloridum 5 mg v 1 potahované tabletě.
Dalšími složkami jsou:
- jádro tablety: mikrokrystalická celulosa, předbobtnalý kukuřičný škrob, sodná sůl kroskarmelosy, povidon 30, kyselina stearová 50%.
- potahová vrstva: hypromelosa 2910/5, makrogol 6000, oxid titaničitý (E 171), simetikonová emulze SE4, mastek, hlinitý lak chinolinové žluti (E 104).

Kontraindikace

Pozorně čtěte příbalovou informaci.
Přípravek není určen pro děti mladší než 12 let.

Doplňující informace

Výrobce: Sanofi aventis
Kód EAN: 8595116532832
Značka:
Kód SÚKL: 207974
Farmakoterapeutická skupina: Paracetamol, kombinace kromě psycholeptik
Charakteristika: Registrovaný léčivý přípravek

Příbalový leták

Hodnocení

Buďte první, kdo vloží hodnocení k tomuto produktu.

Napsat nové hodnocení

Co si o tomto produktu myslíte vy?

1-5

1 2 3 4 5




Provozovatel si vyhrazuje právo na odstranění nevhodných komentářů.

Mohlo by se vám také hodit

Zeptejte se lékárníka

Po–Pá: 09:00 – 17:00


Vyhledejte si nejbližší BENU lékárnu

232 lékáren
v celé ČR

Zavřít

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Více informací

Naše lékárny

Přihlásit



Košík

Nákupní košík je prázdný.