ORGANIC MACA

ORGANIC MACA

Mgr. Ľubica Sobčáková

Mgr. Ľubica Sobčáková

Maca peruánská, často přezdívaná jako královna peruánských And, peruánský ženšen či peruánská viagra, se používala po staletí v tradičním léčitelství. Řadíme ji mezi vynikající superpotraviny pro posílení tělesné i mozkové činnosti a doplnění aktivní energie. Patří do čeledě brukvovitých a jedná se o jednu z nejvýše rostoucích rostlin na zemi, jelikož se pěstuje na náhorních plošinách ve výšce okolo 3 500 – 4 500 m n. m.

  • Články o zdraví
  • Životní styl

Maca Peruánská

Kořen rostliny Maca byl od pradávných časů užíván Inky jako životabudič. Není proto divu, že Macu podává i NASA svým kosmonautům coby doplněk zdravé výživy posilující organismus. My se ale nyní pojďme inspirovat, jak díky jedné z nejstarších plodin na světě můžeme předejít blížícím se podzimním poklesům energie bez ztráty kytičky.

Vápenec a dolomit obsažené v peruánských pohořích se vlivem větru a deště vsakují do půdy, která tím nasává cenné živiny. Maca má úžasnou schopnost všechny tyto látky vstřebávat a uchovávat v čisté, přirozené formě. Kořen se nejdříve vydoluje ze země, nechá se usušit na sluníčku a pak se podrtí, až vznikne jemný prášek. Během sušení získává svou typickou hnědo-zlatou barvu.

Kdy je pro vás Maca správnou volbou?

Pokud každoročně trpíte na podzimní únavu, útlum energie, slabost. Díky tomu, že kořen Macy vyrůstá v půdě, která nejdřív čtyři roky odpočívá a sílí, a teprve poté je připravena na pěstování, předá Organic Maca vašemu tělu všechnu tu koncentrovanou sílu. Rychle aktivuje energii, zmírní chronickou únavu a fyzické i psychické vyčerpání mizí jak mávnutím kouzelného proutku. Dlouhodobě užívaná navíc snižuje vlivy stresujících faktorů na náš organismus.

Sportovcům zase podpoří fyzičku, zpevní kosti a celkově posílí svalový tonus. Studenti, kterým na podzim začínají povinnosti, jistě Macu ocení pro její báječný vliv na koncentraci a paměť. Obecně řečeno, při její každodenní konzumaci, může být ku prospěchu oběma pohlavím: navrací totiž libido a stimuluje sexuální aktivitu. Je tedy mnoho důvodů, proč Macu prostě zkusit. Přimíchejte ji do ranní kaše, smoothie, nebo jen jednoduše vypijte ve sklence čerstvé vody a vychutnejte si její krémovou konzistenci a jemně nasládlou, smetanovo-oříškovou příchuť.

Organic Maca je bohatá na vitamíny B1, B2, B6 a B12, C, E, vápník, hořčík, fosfor, draslík, síru, sodík, železo a obsahuje také stopové prvky: zinek, jód, měď, selen, bismut a mangan. Pitím Macy tělu dodáte i proteiny díky dvaceti obsaženým aminokyselinám (obsahuje dokonce sedm z těch osmi esenciálních, které si tělo samo neumí vytvořit, a proto je musíme přijímat potravou). Také si doplníte nenasycené mastné kyseliny omega 3, 6 a 9. Jednu čajovou lžičku rozmíchejte do sklenky vody a popíjejte 2x denně nebo přidejte do smoothie či ranní kaše. 

Související produkty

Související produkty


Související články

Související články

Všechny články


Hodnocení

Hodnocení

Buďte první, kdo vloží hodnocení k tomuto článku.