Superpotraviny

SUPERPOTRAVINY


Superpotraviny

Smoothie v prášku pouhé dvě lžičky obsahují tolik vitamínu C jako 50 ml citronové šťávy.

Přístup ke stravování

Stravování je v životě člověka veskrze příjemnou záležitostí. Jídlem neuspokojujeme pouze hlad, ale dodáváme tělu důležité živiny potřebné k udržení rovnováhy. O zdraví musíme pečovat pravidelně, aby se o něj později nemuseli starat lékaři. Zdravá výživa rozhodně není o dietách nebo o odmítání jídla, které máte rádi. Důležité je pochopit, že pokud budete zásady zdravého stravování dodržovat, pomůže vám to cítit se lépe, být plní energie, mít lepší náladu a umět lépe zvládat stres. A protože si lékárna BENU svých zákazníků a jejich zdraví cení, nově rozšířila svůj sortiment (v lékárnách i v internetové lékárně) o vybrané výrobky, s nimiž bude dodržování zdravého života hračkou. 

Bez lepku a laktózy - FREE FROM

Celiakie je v Evropě nejčastějším typem nesnášenlivosti potravin. Tělo je celiaka je přecitlivělé na lepek, což je protein, který drží pohromadě obilniny a výrobky z nich. Najdeme ho v obilovinách, jako je třeba pšenice, ječmen a špalda.

20 % obyvatel Evropy trápí také nesnášenlivost na laktózu a to je důvod, proč se společnosti při vývoji bezlepkových výrobků vyhýbají i laktóze, kdykoli je to možné, a dokonce vyrábí i speciální mléčné výrobky a svačinky bez obsahu laktózy. 

Z přírody až k vám - PURE

Potraviny z řady Alnavit PURE jsou vyrobené z vysoce kvalitních surovin, které jsou šetrně zpracované. Džusy jsou vyráběny z ovoce, drobných plodů a rostlin, které si v zemích jejich původu obyvatelé tradičně cení pro jejich vlastnosti. Všechny džusy Alnavit jsou lisované za studena, obsahují přirozené zakalení a po vylisování jsou ihned stáčeny do lahví bez použití aditiv. Dalším významným produktem řady PURE jsou smoothie, která vás zasytí, když jste někde na cestách. Obsahují ovoce, zeleninu a vybrané superpotraviny.

Hrdinové pro každý den vám dají něco navíc – PURE+ 

Nápad vytvořit novou řadu PURE+ vzešla z aktuálních světových trendů ve změně stravovacích návyků a z touhy po chytřejších a jednodušších možnostech stravování. Od oblíbených smoothie a smoothie prášků až po svačinky, chleby a cereálie. Všechny produkty z této řady si můžete vychutnat s minimem přípravy. Jsou vyrobeny z ingrediencí, které nabízejí vždy něco navíc. Potraviny z této řady v sobě kombinují vysoce kvalitní výživové složky, superpotraviny.

Superpotravina číslo jedna – chia semínka

Jméno malého zázraku, který znali už moudří Aztékové se dlouho skloňuje nejen v kruzích zdravé výživy. V drobných žíhaných semínkách prastaré byliny šalvěje hispánské najdete velké množství důležitých živin. Jaké to jsou? Přidáním chia do svého ranního smoothie doplníte omega-3 nenasycené mastné kyseliny, vlákninu, bílkoviny i minerály jako vápník, železo, draslík a tolik důležité antioxidanty. A k tomu se bezvadně zasytíte. Semínka totiž pojmou až desetkrát více tekutiny, než samy váží.

Chia semínka obsahují mnoho důležitých živin

Nechte se svézt na zelené vlně

Snídáte řasy, nebo sinice? Že vás to ještě nenapadlo? A co takhle, když se řekne Chlorella a Spirulina? Ve světě zdravých potravin hrají prim oba tyto zelené zázraky. Vytvářejí totiž svým způsobem života blahodárný chlorofyl a spoustu důležitých živin a minerálů, které byste v suchozemských rostlinách hledali jen těžko. Doplňte je formou tablet nebo prášku, který jednoduše zamícháte do snídaňové kaše nebo do polévky. Dodejte svému tělu důležité aminokyseliny, enzymy, vitamíny i vlákninu.

Královna mezi antioxidanty – goji

Někteří ji nazývají „červeným diamantem“, jiní tvrdí, že je hotovým elixírem mládí. Všichni se ale jistě shodnou, že s poměrem živin, který v sobě skrývá tak malá bobule, hravě strčí do kapsy i jiné superpotraviny. Červené plody goji, jinak kustovnice čínské, v sobě skrývají až 22 stopových prvků, karotenoidy, aminokyseliny a další důležité látky pro zdravé fungování organismu. Dokonce obsahuje 500 krát více vitamínu C, než byste našli ve stejném množství pomeranče. Goji můžete sušené přimíchat do koktejlů, müsli, ale i ke svému oblíbenému čaji. A ti mlsnější mohou sáhnout i po 100% přírodní šťávě z jejích plodů.

Plody goji si můžete ozvláštnit svou ranní kaši

Vyzkoušet můžete i další superpotraviny jako je ječmen, matcha nebo moringa.


Hodnocení

Hodnocení

Buďte první, kdo vloží hodnocení k tomuto článku.

Napsat nové hodnocení

Co si o tomto článku myslíte vy?

1-5

1 2 3 4 5
Provozovatel si vyhrazuje právo na odstranění nevhodných komentářů.