Zdravý životní styl

ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL

 • Články o zdraví
 • Životní styl

zdravý životní styl

Zdravý životní styl je v posledních letech velmi diskutovaným tématem - proto se mu pečlivě věnuje i naše internetová lékárna. Existuje mnoho rad a doporučení, jejichž dodržováním lze začít žít zdravěji a snížit tak riziko onemocnění řadou civilizačních chorob. Kromě vitamínů a minerálů to jsou například správné stravovací návyky. Pomoci může i pár kousků ovoce a zeleniny do práce.

Stravování je v životě člověka velmi důležité a jídlem neuspokojujeme pouze hlad, ale i dodáváme tělu důležité živiny. Je nutné starat se o své zdraví včas, aby se o něj později nemuseli starat lékaři. Důležité je pochopit, že pokud budete zásady zdravého stravování dodržovat, pomůže Vám to cítit se lépe.

Alnatura

Společnost Alnatura vyvíjí biopotraviny a v současné době prodává přibližně 1200 druhů biopotravin. Do receptur výrobků Alnatura se dostanou jen pečlivě vybrané ingredience. Důraz je kladen na suroviny, které jsou co nejméně průmyslově zpracované. Pomocí šetrného procesu je v nich uchováváno to nejlepší. Produkty jsou vyráběné bez použití umělých barviv, ochucovadel a konzervantů.

Alnavit

Značka Alnavit zákazníkům nabízí produkty vyrobené v souladu s přírodou. Jednou z oblastí, na kterou se specializuje je pomoc lidem s alergiemi na potraviny nebo nesnášenlivostí některých složek potravy. Významným pomocníkem jsou informační rámečky na všech potravinách společnosti. Při výběru tak můžete velmi rychle zjistit, zda výrobek odpovídá Vašim osobním požadavkům.

 • Free from – bez lepku a laktózy – lepek najdeme v různých obilovinách jako je třeba pšenice, ječmen, špalda a nejčastějším typem nesnášenlivosti je celiakie (nesnášenlivost lepku). Téměř 20 % obyvatel Evropy trpí také nesnášenlivostí laktózy a to je důvod, proč se společnost Alnavit vyhýbá i laktóze, kdykoli je to možné. V receptech se vyhýbají přísadám, jako jsou cereálie obsahující lepek, který může vyvolat alergie a nesnášenlivost.
 • Pure – jedná se o produkty z vysoce kvalitních surovin, které procházejí co nejmenším možným zpracováním. Všechny džusy Alnavit jsou lisované za studena a jsou bez použití aditiv.
 • Pure + – V této produktové řadě najdeme produkty od smothie, smothie prášku pro svačinky, chleby a cereálie. Zahrnuje širokou škálu produktů pro každou příležitost a všechny produkty z této řady si můžete vychutnat s minimem přípravy. Jsou vyrobeny z ingrediencí, které nabízejí vždy něco navíc. Často také mají příznivé účinky, o nichž se můžeme dozvědět na jejich obalu.

Internetová lékárna a kamenné lékárny BENU doporučují

Prozkoumejte také zdravé výrobky z nabídky značky Allnature.

Související produkty

Související produkty


Související dotazy z poradny

Související dotazy z poradny

  • Dotaz pro lékárníka
  • Cholesterol
  31. 07. 2020

  Jak mít normální cholesterol?

  Dobrý den prosím něco na snížení cholesterolu v krvi bez lékařského předpisu nyní je 6,98 ročník 1991 bez jakýchkoliv léků dekuji

  Dobrý den,

  základem by měla být změna vašeho jídelníčku.
  Zaměřit se na zdravé tuky a vhodnou tepelnou úpravu potravin.
  Zařadit potraviny se zvýšeným zastoupením omega-3 nenasycených mastných kyselin – alespoň 2 - 3krát do týdne konzumovat mořské ryby, případně ořechy.
  Nezapomínat na pravidelný pohyb, který má vliv i jako prevence cévních onemocnění.
  Nedoporučuje se kouřit a je vhodné snížit příjem alkoholu.
  Je vhodné zvýšit příjem látek, které mají pozitivní vliv na množství cholesterolu a tuku v krvi.
  V první řadě se jedná o antioxidanty - vitamin C , vitamin E, selen a zinek. Také je vhodné užívat koenzym q10.
  Zvýšit příjem vlákniny ideálně z ovoce a zeleniny, celozrnné pečivo.

  Na podporu příznivé hladiny cholesterolu můžete v lékárně zakoupit přípravky s obsahem omega mastných kyselin, lecitinu, fermentované rýže a komplex dalších látek.
  Užití těchto přípravků je dlouhodobě. vždy by mělo jít ruku v ruce s úpravou životního stylu.

  Vzhledem k tomu, že neznám váš zdravotní stav, vaši anamnézu, zda jste kuřák, sportovec a zda jste hladinu cholesterolu řešil s lékařem, zvolila bych některý z těchto přípravků:

  Vegapure

  lecitin

  S pozdravem
  Mgr. Jana Učíková
  Vedoucí lékárník BENU, Rakovník

   

   

  šipka Mgr. Jana Učíková

  Na dotaz odpověděla Mgr. Jana Učíková , Rakovník, Husovo nám. zobrazit odpověď skrýt odpověď

Všechny dotazy


Související články

Související články

Všechny články


Hodnocení

Hodnocení

Buďte první, kdo vloží hodnocení k tomuto článku.

Napsat nové hodnocení

Co si o tomto článku myslíte vy?

1-5

1 2 3 4 5
Provozovatel si vyhrazuje právo na odstranění nevhodných komentářů.