Doprava ZDARMA s PPL při nákupu nad 199 Kč. Využijte tuto skvělou akci! Více informací naleznete ZDE.

Přihlásit



Košík

Nákupní košík je prázdný.

PANADOL EXTRA NOVUM 500MG/65MG tablety na bolest a snížení horečky 24

Vaše hodnocení: 5

Přidat do oblíbených

Internetová cena

109 Kč

Prohlédněte si produkty od stejné značky Prohlédněte si další produkty ze stejné kategorie

PANADOL EXTRA NOVUM 500MG/65MG tablety na bolest a snížení horečky 24

Panadol Extra Novum obsahuje kombinaci dvou léčivých látek, která je účinná proti bolesti a horečce: paracetamol a kofein.

Paracetamol zajišťuje úlevu od bolesti a snižuje zvýšenou tělesnou teplotu. Kofein zvyšuje analgetický účinek paracetamolu, zmírňuje únavu, mírně podporuje dýchání a krevní oběh u horečnatých onemocnění.

Potahované tablety Panadol Extra Novum jsou vhodné k úlevě:

  • Při bolesti hlavy, migréně
  • Bolesti zad, zubů 
  • Bolesti při menstruaci

Panadol Extra Novum též přináší úlevu od nepříjemných příznaků chřipky a nachlazení, jako jsou bolesti svalů, kloubů a bolest v krku, a snižuje horečku.
Po poradě s lékařem se přípravek může užívat k potlačení bolesti při revmatických onemocněních, jako je artróza (degenerativní kloubní onemocnění), a při neuralgii (bolest pociťovaná v průběhu nervu).

Přípravek je určen pro dospělé a dospívající od 12 let.

Balení obsahuje 24 potahovaných tablet.

Dávkování a způsob užití

Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. K vnitřnímu užití. Tablety zapijte dostatečným množstvím tekutiny. Nepřekračujte doporučené dávkování. Časový odstup mezi jednotlivými dávkami musí být minimálně 4 hodiny. Bez porady s lékařem neužívejte tyto léčivé přípravky déle než 7 dnů. Nedochází-li ke zmírnění příznaků onemocnění do 3 dnů, poraďte se o dalším postupu s lékařem.

Dospělí a dospívající od 15 let:
1 – 2 tablety podle potřeby 1 až 4 x denně s časovým odstupem nejméně 4 hodin. 1 tableta je vhodná u osob s tělesnou hmotností 34 - 60 kg, 2 tablety u osob s tělesnou hmotností nad 60 kg. Nejvyšší jednotlivá dávka jsou 2 tablety. Maximální denní dávka je 8 tablet za 24 hodin. 

Dospívající ve věku 12 – 15 let: 
1 tableta podle potřeby až 6 x denně s časovým odstupem nejméně 4 - 6 hodin. Nejvyšší jednotlivá dávka je 1 tableta. Maximální denní dávka 6 tablet za 24 hodin.

Složení

Léčivými látkami jsou: paracetamolum 500 mg a coffeinum 65 mg v jedné potahované tabletě.

Pomocnými látkami jsou: předbobtnalý kukuřičný škrob, povidon K 25, uhličitan vápenatý, krospovidon, kyselina alginová, mikrokrystalická celulóza, magnesium-stearát, čištěná voda; potahová vrstva: potahová soustava Opadry YS-1-7003 bílá (obsahuje oxid titaničitý (E 171), hypromelosu 2910/3, hypromelosu 2010/6, makrogol 400, polysorbát 80), karnaubský vosk (leštidlo).

Kontraindikace

Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Přípravek není vhodný pro děti mladší 12 let. 

Neužívejte Panadol Extra Novum jestliže jste alergický(á) na paracetamol, kofein nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku, při těžké poruše funkce jater a akutním zánětu jater (žloutence). Přípravek Panadol Extra Novum obsahuje paracetamol, neužívejte jej současně s jinými léky obsahujícími paracetamol. Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater. Během léčby tímto přípravkem nesmíte pít alkoholické nápoje.

Těhotenství, kojení a plodnost:
Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek užívat. Vzhledem k obsahu kofeinu se přípravek nedoporučuje užívat během těhotenství a kojení. Kofein může v průběhu těhotenství způsobit zvýšení rizika spontánního potratu spojeného s jeho konzumací. Kofein v mateřském mléku může mít stimulační efekt na kojené dítě.

Doplňující informace

Výrobce: GlaxoSmithKline
Kód EAN: 5054563155948
Značka: Panadol
Kód SÚKL: 252414
Farmakoterapeutická skupina: Paracetamol, kombinace kromě psycholeptik
Charakteristika: Registrovaný léčivý přípravek

Panadol příbalový leták

PANADOL EXTRA NOVUM 500MG/65MG tablety na bolest a snížení horečky 24 od výrobce GlaxoSmithKline je registrovaný léčivý přípravek. Z tohoto důvodu vám předkládáme k volnému stažení jeho příbalový leták, který najdete na odkaze níže.

Příbalový leták si před použitím pozorně prostudujte!

Panadol příbalový leták

Recenze produktu PANADOL EXTRA NOVUM 500MG/65MG tablety na bolest a snížení horečky 24

5 5 z 5 (Hodnotilo 6 zákazníků)

  • 16. 4. 2024 5

    V pořádku

  • 28. 3. 2024 5

    Osvědčený produkt, který mám vždy po ruce.

  • 18. 2. 2024 5

    Spokojenost vždy , díky

Zobrazit všechna hodnocení (6)

Zeptejte se lékárníka

Po–Pá: 09:00 – 17:00


Rezervace léků z eReceptu ON-LINE

Vyhledejte si nejbližší BENU lékárnu

389 lékáren
v celé ČR