Do BENU dorazil Black Friday! Skvělé slevy platí pouze do 5. 12. 2021. Více informací ZDE

PARALEN 100MG čípek 5

Internetová cena

39 Kč

Prohlédněte si produkty od stejné značky Prohlédněte si další produkty ze stejné kategorie

PARALEN 100MG čípek 5

Paracetamol, léčivá látka přípravku PARALEN 100, působí proti bolesti a snižuje zvýšenou tělesnou teplotu.
Čípky PARALEN 100 se používají u dětí s tělesnou hmotností od 7 kg ke snížení horečky při chřipkových onemocněních a jako doplňková léčba horečnatých stavů při jiných onemocněních. Dále se používají při mírné až středně silné bolesti různého původu, např. při bolestech hlavy, zubů (bolesti provázející prořezávání zoubků), při bolesti kloubů a svalů provázející chřipková onemocnění.
Balení obsahuje 5 čípků.

Dávkování a způsob užití

Čípky PARALEN 100 se zavádějí podle potřeby 3 - 4× denně v časových odstupech nejméně 6 hodin v následujících dávkách:
- dětem o tělesné hmotnosti 7 - 13 kg 1 čípek,
dětem o tělesné hmotnosti 14 - 20 kg 2 čípky.
Celková denní dávka paracetamolu za 24 hodin nemá překročit 60 mg/kg tělesné hmotnosti dítěte. Pro jednorázové podání je dávka 10 - 15 mg/kg tělesné hmotnosti.
Pokud nedojde do 2 dnů k ústupu obtíží (horečka, bolest) nebo naopak dojde ke zhoršení obtíží či se vyskytnou neobvyklé reakce, poraďte se o dalším používání přípravku u dítěte s lékařem. Léčba čípky PARALEN 100 bez porady s lékařem nemá přesáhnout dobu 3 - 5 dní. U kojenců konzultujte každé horečnaté onemocnění ihned s lékařem.

Složení

Přípravek PARALEN 100 obsahuje léčivou látku paracetamolum. Jeden čípek obsahuje paracetamolum 100 mg. Dalšími složkami jsou čípkový základ H 15 a W 35.

Kontraindikace

Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Doplňující informace

Výrobce: Sanofi aventis
Kód EAN: 8595116523670
Značka: Paralen
Kód SÚKL: 226693
Farmakoterapeutická skupina: Paracetamol
Charakteristika: Registrovaný léčivý přípravek

Paralen příbalový leták

PARALEN 100MG čípek 5 od výrobce Sanofi aventis je registrovaný léčivý přípravek. Z tohoto důvodu vám předkládáme k volnému stažení jeho příbalový leták, který najdete na odkaze níže.

Příbalový leták si před použitím pozorně prostudujte!

Paralen příbalový leták

Recenze produktu PARALEN 100MG čípek 5

Produkt zatím nebyl hodnocen.

Zeptejte se lékárníka

Po–Pá: 09:00 – 17:00


Vyhledejte si nejbližší BENU lékárnu

298 lékáren
v celé ČR

Zavřít

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Více informací

Naše lékárny

Přihlásit



Košík

Nákupní košík je prázdný.

Kontaktní formulář