PARALEN 500MG neobalené tablety 24

Vaše hodnocení: 5.0

Paralen

Skladem na e‑shopu nebo ihned v 188 lékárnách

Osobní odběr zdarma

Internetová cena

39 Kč

ks

Popis

PARALEN 500 obsahuje léčivou látku paracetamol a působí proti bolesti a snižuje zvýšenou tělesnou teplotu. PARALEN je určený ke snížení horečky při chřipce, nachlazení a jiných infekčních onemocněních. Je také vhodný při bolestech různého původu, např. při bolestech hlavy, zubů, bolestivé menstruaci, bolesti pohybového ústrojí provázející chřipku a nachlazení a bolesti zad.
Tablety PARALEN 500 nezhoršují žaludeční potíže a nevyvolávají zvracení, mohou je užít i nemocní se žaludečními a dvanáctníkovými vředy a nemocní, kteří nesnášejí kyselinu acetylsalicylovou.
Balení obsahuje 24 tablet.

Dávkování a způsob užití

Děti ve věku 6-12 let o hmotnosti 21-25 kg mohou užívat jednotlivou dávku 1/2 tablety (250 mg paracetamolu) dle potřeby několikrát denně v 6hodinových intervalech. Maximální denní dávka jsou 3 tablety (1,5 g paracetamolu).

Děti ve věku 6-12 let o hmotnosti 26-40 kg mohou užívat jednotlivou dávku 1/2-1 tablety (250-500 mg paracetamolu) dle potřeby několikrát denně v 6hodinových intervalech. Maximální denní dávka jsou 4 tablety (2 g paracetamolu).

Dospívající ve věku 12-15 let o hmotnosti 40-50 kg mohou užívat jednotlivou dávku 1 tabletu (500 mg paracetamolu) dle potřeby několikrát denně v 6hodinových intervalech. Maximální denní dávka je 6 tablet (3 g paracetamolu).

Dospívající ve věku nad 15 let a dospělí o hmotnosti méně než 50 kg mohou užívat jednotlivou dávku 1 tabletu (500 mg paracetamolu) dle potřeby několikrát denně v časovém odstupu nejméně 4 hodin. Maximální denní dávka je 8 tablet (4 g paracetamolu).

Dospívající ve věku nad 15 let a dospělí o hmotnosti nad 50 kg mohou užívat jednotlivou dávku 1-2 tablety (500-1000 mg paracetamolu) dle potřeby několikrát denně v časovém odstupu nejméně 4 hodin. Maximální denní dávka je 8 tablet (4 g paracetamolu).

Při dlouhodobém užívání (nad 10 dnů) nepřekračujte denní dávku 5 tablet.

Složení

PARALEN obsahuje léčivou látku paracetamolum 500 mg v 1 tabletě. Dalšími složkami jsou předbobtnalý kukuřičný škrob, povidon 30, sodná sůl kroskarmelosy a kyselina stearová.

Kontraindikace

Není určeno pro děti do 6 let.
Neužívejte pokud jste alergický(á) na paracetamol nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku a jestliže máte závažné onemocnění jater nebo akutní zánět jater.

Pozorně čtěte příbalovou informaci!

Doplňující informace

Výrobce: Sanofi
Kód EAN: 8595116523847
Značka:
Kód SÚKL: 207820
Farmakoterapeutická skupina: Paracetamol
Charakteristika: Registrovaný léčivý přípravek

Paralen příbalový leták

PARALEN 500MG neobalené tablety 24 od výrobce Sanofi je registrovaný léčivý přípravek. Z tohoto důvodu vám předkládáme k volnému stažení jeho příbalový leták, který najdete na odkaze níže.

Příbalový leták si před použitím pozorně prostudujte!

Paralen příbalový leták

Hodnocení

5.0 5.0 z 5 (Hodnotil 1 zákazník)

  • 16. 8. 2020 5

    Dobrá cena, rychlé dodání přes e-shop. E-shop velmi chválím, funguje naprosto spolehlivě.

Napsat nové hodnocení

Co si o tomto produktu myslíte vy?

1-5

1 2 3 4 5




Provozovatel si vyhrazuje právo na odstranění nevhodných komentářů.

Zeptejte se lékárníka

Po–Pá: 09:00 – 17:00


Vyhledejte si nejbližší BENU lékárnu

258 lékáren
v celé ČR

Zavřít

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Více informací

Naše lékárny

Přihlásit



Košík

Nákupní košík je prázdný.