PARALEN SUS 24MG/ML perorální SUS 100ML

Paralen

Skladem na e‑shopu nebo ihned v 186 lékárnách

Osobní odběr zdarma

Internetová cena

99 Kč

ks

Popis

Paracetamol, léčivá látka přípravku PARALEN SUS, působí proti bolesti a snižuje zvýšenou tělesnou teplotu.
Přípravek PARALEN SUS se podává dětem od kojeneckého věku:
- ke snížení horečky při chřipkových a jiných horečnatých onemocněních,
- při bolestech různého původu, např. při bolestech hlavy, zubů (včetně bolesti při prořezávání zoubků), bolesti zad a bolesti pohybového ústrojí doprovázející chřipková onemocnění.
Pouze po poradě s lékařem lze přípravek užívat u neuralgií (bolest pociťovaná v průběhu nervu) a bolesti kloubů a svalů, která není příznakem chřipkového onemocnění.
Přípravek je určen dětem od 3 měsíců.
Balení obsahuje 100 ml.

Dávkování a způsob užití

U dětí od 3 měsíců se při léčbě horečky i bolesti používá jednotlivá dávka 10-15 mg paracetamolu/kg tělesné hmotnosti.
Podává se podle potřeby v 6 hodinových intervalech, interval lze zkrátit v případě potřeby na 4 hod,přičemž nesmí být překročena celková denní dávka.
Nepodávají se více jak 4 dávky během 24 hodin.
Nepřekračujte doporučené dávkování.
Celková denní dávka nesmí přesáhnout 60 mg/kg tělesné hmotnosti u dětí do 6 let, 1 500 mg paracetamolu u dětí od 6 do 12 let s hmotností 21-25 kg a 2 000 mg paracetamolu při hmotnosti 26-40 kg.
Pokud lékař nedoporučí jinak, určete správnou dávku přípravku pomocí uvedené tabulky podle hmotnosti dítěte. Pokud si nejste jisti hmotností dítěte, určete dávku podle věku dítěte.

Složení

Přípravek PARALEN SUS obsahuje léčivou látku paracetamolum; jeden ml perorální suspenze obsahuje paracetamolum 24 mg. Dalšími složkami jsou natrium-benzoát, kalium-sorbát, sorbitol (E 420), glycerol 85%, xanthanová klovatina, monohydrát kyseliny citronové, sodná sůl sacharinu, jahodové aroma, voda čištěná.

Kontraindikace

Pozorně čtěte příbalovou informaci.
Nepodávejte přípravek PARALEN SUS dětem, které jsou alergické na paracetamol nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku.

Doplňující informace

Výrobce: Sanofi aventis
Kód EAN: 8595116527890
Značka:
Kód SÚKL: 229532
Farmakoterapeutická skupina: Paracetamol
Charakteristika: Registrovaný léčivý přípravek

Paralen příbalový leták

PARALEN SUS 24MG/ML perorální SUS 100ML od výrobce Sanofi aventis je registrovaný léčivý přípravek. Z tohoto důvodu vám předkládáme k volnému stažení jeho příbalový leták, který najdete na odkaze níže.

Příbalový leták si před použitím pozorně prostudujte!

Paralen příbalový leták

Hodnocení

Buďte první, kdo vloží hodnocení k tomuto produktu.

Napsat nové hodnocení

Co si o tomto produktu myslíte vy?

1-5

1 2 3 4 5




Provozovatel si vyhrazuje právo na odstranění nevhodných komentářů.

Zeptejte se lékárníka

Po–Pá: 09:00 – 17:00


Vyhledejte si nejbližší BENU lékárnu

256 lékáren
v celé ČR

Zavřít

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Více informací

Naše lékárny

Přihlásit



Košík

Nákupní košík je prázdný.