IBUPROFEN AL 400MG potahované tablety 30

Vaše hodnocení: 5.0

Skladem na e‑shopu

Osobní odběr zdarma

Internetová cena

59 Kč

ks

IBUPROFEN AL 400MG potahované tablety 30

Přípravek Ibuprofen AL 400mg obsahuje léčivou látku ibuprofen, která patří do skupiny tzv. nesteroidních protizánětlivých léčiv.
Je indikován k tlumení mírné až středně silné bolesti jako je bolest hlavy včetně: migrény, bolest zad, zubů, pooperační bolest, bolestivá menstruace, bolesti svalů a kloubů provázející chřipkové onemocnění. Při symptomatické léčbě horečky a poranění měkkých tkání.
Ibuprofen AL 400mg je rovněž indikován k symptomatické léčbě bolesti a zánětu při akutní artritidě včetně záchvatů dny, chronické artritidě, ankylozující spondylitidě (Bechtěrevova nemoc), degenerativních onemocnění kloubů včetně kloubů páteře provázených bolestí, revmatismu měkkých tkání.

Balení obsahuje 30 potahovaných tablet.

Dávkování a způsob užití

Vždy používejte Ibuprofen AL přesně podle pokynů uvedených v této příbalové informaci. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Dospělí a dospívající od 12 let:
Doporučená denní dávka při akutních bolestivých stavů a horečky je 400 mg jednorázově nebo 3x denně s intervalem mezi jednotlivými dávkami 4-6 hodin.
Maximální denní dávka je 1200 mg.

Dospívající:
Pokud je u dospívajících nutné podávat tento léčivý přípravek déle než 3 dny nebo pokud se zhorší příznaky onemocnění, je třeba vyhledat lékaře.

Tablety se užívají celé, nerozkousané a zapíjejí se dostatečným množstvím tekutiny. Neužívají se na lačný žaludek. V případě zvýšené citlivosti žaludku se doporučuje užívat ibuprofen s jídlem.

Složení

Léčivou látkou je ibuprofenum. Jedna potahovaná tableta obsahuje ibuprofenum 400 mg.

Pomocnými látkami jsou: Magnesium-stearát, kukuřičný škrob, sodná sůl karboxymethylškrobu.
Potahová vrstva: hypromelosa, makrogol 400, makrogol 6 000.

Kontraindikace

Čtěte pozorně příbalovou informaci.

Tento přípravek lze používat u dospělých a dospívajících od 12 let.

Přípravek nesmí užívat ženy v třetím trimestru těhotenství. V prvním a druhém trimestru těhotenství lze ibuprofen užívat pouze na výslovné doporučení vašeho ošetřujícího lékaře.

Neužívejte Ibuprofen AL jestliže jste alergický(á) na látku ibuprofen nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku.

Doplňující informace

Výrobce: STADA
Kód EAN: 4024773050112
Značka: Ibuprofen
Kód SÚKL: 241991
Farmakoterapeutická skupina: Ibuprofen
Charakteristika: Registrovaný léčivý přípravek

Recenze produktu IBUPROFEN AL 400MG potahované tablety 30

5.0 5.0 z 5 (Hodnotil 1 zákazník)

  • 25. 8. 2022 5

    Funguje na bolest

Mohlo by se vám také hodit

Zeptejte se lékárníka

Po–Pá: 09:00 – 17:00


Vyhledejte si nejbližší BENU lékárnu

333 lékáren
v celé ČR

Naše lékárny

Přihlásit



Košík

Nákupní košík je prázdný.

Kontaktní formulář