Panadol Novum 500mg, tablety na bolest a snížení horečky 12 tablet

Přidat do oblíbených

Skladem na e‑shopu

Osobní odběr zdarma

Internetová cena

55 Kč

ks

Panadol Novum 500mg, tablety na bolest a snížení horečky 12 tablet

Panadol je lék obsahující paracetamol, léčivou látku tlumící bolest a horečku

03_2025_Panadol_500mg_12tbl_Content_BENU_CZ_banner_01_850x400px_01

 

Máte horečku, necítíte se dobře, ale přesto musíte fungovat?
 

Panadol 500 mg potahované tablety s léčivou látkou paracetamol, který ulevuje od různých typů bolesti a zároveň pomáhá snižovat teplotu při horečce. Paracetamol je známé a ověřené analgetikum, které se používá již mnoho let.

Horečka a bolest při chřipce a nachlazení

Horečka a bolest při chřipce a nachlazení

Bolest hlavy a migréna

Bolest hlavy a migréna

Bolest zubů

Bolest zubů

 

Menstruační bolesti

Menstruační bolesti

Nedráždí žaludek

Nedráždí žaludek1

Vegan friendly2

Vegan friendly2

 

1 Paracetamol je analgetikum s antipyretickým účinkem a s dobrou gastrointestinální snášenlivostí.
2 Neobsahuje žádné živočišné produkty ani produkty živočišného původu.
 

03_2025_Panadol_500mg_12tbl_Content_BENU_CZ_banner_08_850x400px_01

 

Výhody Panadol 500 mg

 

Panadol 500

 

Snížení horečky

Panadol 500 mg pomáhá bojovat s horečkou, která je častým příznakem virových onemocnění, a tím přispívá k obnovení normální tělesné teploty.

 

Účinná úleva od bolesti

Panadol 500 mg potahované tablety poskytují rychlou a účinnou úlevu od různých typů bolesti jako je bolest hlavy, migréna, bolest zubů, menstruační bolest, bolest svalů a kloubů a bolest v krku při chřipce a nachlazení.

Panadol 500

 

Šetrný k žaludku

Panadol 500 mg obsahuje léčivou látku paracetamol. Paracetamol je lék na tlumení bolesti, který má dobrou gastrointestinální snášenlivost (je šetrný k žaludku). Je obzvláště vhodný pro pacienty, pro které je rizikové užívání nesteroidních antirevmatik (např.: ibuprofen, diklofenak). Jedná se například o pacienty s anamnézou gastrointestinálního krv&aaargin-bottom:11px;"> 

Neovlivňuje pozornost

Po užití se nemusíte bát. Paracetamol neovlivňuje schopnost řídit vozidlo a obsluhovat stroje.

03_2025_Panadol_500mg_12tbl_Content_BENU_CZ_banner_11_850x850px_01

 

Potahované tablety

Tablety Panadol Extra Novum jsou oválné potahované tablety, které jsou snadno polykatelné. Technologie Optizorb navíc zajišťuje rychlé rozpuštění tablety přímo v žaludku. 

Vhodný od 12 let 

Panadol Extra Novum je vhodný pro dospělé a dospívající starší 12 let.

Balení obsahuje 12 tablet.

Dávkování a způsob užití

Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.
Tento lék užívejte bez porady s lékařem nejdéle 7 dnů. Dětem nepodávejte přípravek bez porady s lékařem déle než 3 dny.


 Dospělí (včetně starších osob) a dospívající od 15 let: 1 - 2 tablety podle potřeby až 4x denně s časovým odstupem nejméně 4 hodiny.
Jedna tableta je vhodná u osob s tělesnou hmotností 34 - 60 kg, 2 tablety u osob s tělesnou hmotností nad 60 kg. Nejvyšší jednotlivá dávka je 1 g (2 tablety). Maximální denní dávka je 4 g (8 tablet). Při dlouhodobé léčbě (déle než 10 dnů) by dávka za 24 hodin neměla překročit 2,5 g (5 tablet).


 Dospívající 12 - 15 let: 500 mg paracetamolu (1 tableta) v časovém odstupu nejméně 4 - 6 hodin.
Nejvyšší jednotlivá dávka je 1 tableta. Maximální denní dávka je 3 g (6 tablet). Nepodávejte více než 6 tablet za 24 hodin.


 Děti 6 - 12 let: 250 - 500 mg paracetamolu (1/2 až 1 tableta) v časovém odstupu nejméně 4 - 6 hodin.
Jednotlivá dávka je 1/2 tablety pro děti s tělesnou hmotností 21 - 32 kg, 1 tableta pro děti s tělesnou hmotností od 33 kg. Maximální denní dávka při tělesné hmotnosti 21 - 24 kg je 1,25 g (2 a 1/2 tablety), při tělesné hmotnosti 25 - 32 kg je 1,5 g (3 tablety) a při tělesné hmotnosti 33 - 40 kg pak 2 g (4 tablety).

Složení

Panadol Novum obsahuje:
- léčivou látkou je paracetamolum 500 mg v jedné tabletě;
- pomocné látky jsou předbobtnalý kukuřičný škrob, uhličitan vápenatý, kyselina alginová, krospovidon typ A, povidon 25, magnesium-stearát, koloidní bezvodý oxid křemičitý, karnaubský vosk, potahová soustava Opadry YS-1-7003 bílá (obsahuje oxid titaničitý (E 171), hypromelosu, makrogol, polysorbát 80.

Kontraindikace

Pozorně čtěte příbalovou informaci.
Přípravek není určen pro děti mladší než 6 let.
Jestli kojíte užívejte pouze krátkodobě.

Doplňující informace

Výrobce: GlaxoSmithKline
Kód EAN: 5054563082480
Značka: Panadol
Produktová řada: Novum
Kód SÚKL: 226668
Farmakoterapeutická skupina: Paracetamol
Charakteristika: Registrovaný léčivý přípravek

Panadol příbalový leták

Panadol Novum 500mg, tablety na bolest a snížení horečky 12 tablet od výrobce GlaxoSmithKline je registrovaný léčivý přípravek. Z tohoto důvodu vám předkládáme k volnému stažení jeho příbalový leták, který najdete na odkaze níže.

Příbalový leták si před použitím pozorně prostudujte!

Panadol příbalový leták

Recenze produktu Panadol Novum 500mg, tablety na bolest a snížení horečky 12 tablet

Produkt zatím nebyl hodnocen.

Zeptejte se lékárníka

Po–Pá: 09:00 – 17:00


Rezervace léků z eReceptu ON-LINE