Co zhoršuje stárnutí pleti?

CO ZHORŠUJE STÁRNUTÍ PLETI?

Henrieta Molnárová

Henrieta Molnárová

Věděli jste, že už 25. roce života se pokožka každého z nás začíná postupně měnit? Jedná se o naprosto přirozený vývoj, který je ovlivněn jak vnějšími, tak vnitřními faktory. Mezi vnější faktory patří především exposom. Tím je vystavení pokožky znečištění, UV záření, stravou a životním stylem. Mezi vnitřní faktory patří genetika a hormonální změny, které mají za následek postupnou ztrátu kolagenu v pleti a tedy její povadání a ztrátu pevnosti. Díky tomu pleť ztrácí svou pružnost, začínají se objevovat první vrásky.

Komerční sdělení

 • Články o zdraví
 • Pleť a pokožka

5 minut čtení


Jaký je vliv exposomu na stárnutí pokožky? Jaký je vliv exposomu na stárnutí pokožky?

Exposom je vědecký koncept, který se objevil v roce 2005, a objasňuje vztah mezi vystavením pleti vlivům vnějšího prostředí a zdravím. Jedná se o kumulativní množství vlivů vnějšího prostředí a biologických odpovědí organismu na vnitřní procesy. Do toho lze zahrnout vše, co není spojeno s genetikou, tedy veškeré vnější vlivy, kterým jsme vystaveni, ale také kouření, stravovací návyky, stres a spánek.

Pokožka je vystavena vnějším vlivům (jako UV záření a znečištění), a také musí odolávat vnitřnímu napětí (jako je únava, úzkost nebo nevyvážená strava). V podmínkách Exposomu pleť denně trpí biologickým poškozením, hlavně oxidací a zanícením, které se v pleti hromadí kousek po kousku, rok po roce. Po dlouhou dobu zůstává toto poškození neviditelné, ale jeden den se objeví. Ze začátku se projevuje v podobě sušší pleti bez jasu a nejednotným odstínem, poté se objeví tmavé skvrnky, pleť ztrácí pevnost a tvoří se vrásky.

Jak bojovat proti dopadům expozomu? Jak bojovat proti dopadům expozomu?

V bojí proti dopadům exposomu mají svojí přidanou hodnotu ampule VICHY Liftactiv Specialist PEPTIDE-C. Vysoká koncentrace účinných látek umožňuje doslova léčebnou kúru proti stárnutí. Dokáže ještě více akcelerovat boj s volnými kyslíkovými radikály a exposomem obecně. Jejich aplikace je jednoduchá a díky speciálnímu aplikátoru se s lze hravě naučit pracovat.

Efekt je patrný brzy, některé klientky hovořily o rozjasnění a omlazení pleti již po týdnu. Jen je třeba pamatovat na to, že koncentrovaný vitamín C může lehce zbarvit oblečení a proto je dobré si po domácím rituálu řádně opláchnout ruce, případně používat ideálně papírový kapesník.

Ochranný faktor by měl být základem péče o pleť v každém věku i ročním obdobím. Slunce je jedním ze zásadních faktorů v tvorbě pigmentových skvrn i stárnutí pleti a člověk by něj neměl nikdy zapomínat. Zatímco v létě by člověk neměl vycházet ven bez ochranného faktoru 50 +, na podzim a v zimě si vystačí s SPF 25. I na to myslí řada VICHY Liftactiv. Do koupelny, ale i do kabelky můžete uložit červenou plochou tubičku s molekulami bránícími škodlivému působení exposomu a ochranným faktorem SPF 25 - LIFTACTIV Collagen Specialist. Kromě UVB filtru nabízí i vysokou UVA ochranu, která je právě v boji proti photoageingu nezastupitelná.

Co je to kolagen a jaký mý vliv na pokožku? Co je to kolagen a jaký mý vliv na pokožku?

Kolagen je hlavní bílkovinou v těle. Je všude. V kostech, ve střevech, v zubech, ve svalech. Tělo si je vytváří každý den. Jeho produkce se však s věkem zpomaluje. Kolagen je také hlavní bílkovinou obsaženou v kůži a hraje významnou roli v péči o pleť. Samotný kolagen tvoří 80 až 90 % váhy pokožky, je-li vyloučena voda. Podobá se trojité šroubovici, tedy spirálovité struktuře tvořené třemi řetězci asi sta aminokyselin. Pleť je pevná právě díky kolagenu. Tělo kolagen využívá nejen při tvorbě svalů, kolagen od narození dodává pokožce odolnost a pevnost. Kolagen typu I a III se společně váží v dermis a fungují jako pojivový polštář. Ty vylučují elastin. Kolagen společně s elastinem a dalšími proteiny, tzv. glykoproteiny, tvoří extracelulární matrix. Jde o síť, která formuje samotnou pokožku - jako sval, jež jí dodává skutečné fyzikální vlastnosti, tedy tonicitu, odolnost a pevnost.

Mezi dvaceti a třiceti lety věku kůže ztrácí přibližně 1 % kolagenu ročně. Syntéza kolagenu fibroblasty se zpomaluje, což vede ke ztrátě elasticity, pevnosti a vláčnosti pleti. To je důvod, proč pokožka ve věku, kdy je člověku osmdesát, produkuje o 75 % méně kolagenu než v době, kdy mu bylo dvacet.

Přípravky v boji proti stárnutí pleti Přípravky v boji proti stárnutí pleti

Proces glykace je nyní v rámci výzkumu anti-agingu samostatně zkoumanou oblastí. Narůstající důkazy však poukazují na fakt, že kolagen lze do kůže opět doplnit – nebo alespoň zpomalit jeho ztrátu či rozklad. Pleťová péče chránící kolagen se rovněž vyplatí dvojnásob. Ochrání totiž existující kolagen v pokožce a zároveň podpoří tvorbu kolagenu nového.

LIFTACTIV Collagen Specialist vyplní pleť peptidy, krátkými fragmenty proteinů, se schopností zacílit na specifické známky stárnutí vzniklé právě v důsledku ztráty kolagenu: vrásky, povadání pleti, ztráta pevnosti a tonicity.
Důležité je na pleť myslet také v noci, kdy probíhá regenerace pokožky. Právě v noci je tedy vhodná doba, kdy pokožka muže využít svou energii pro regeneraci a aktivaci obranných procesu. Noční krém Liftactiv Specialist je první noční krém od Vichy, který byl vyvinutý za účelem zvýšení kolagenového cyklu a bojuje proti zhoršení jeho kvality.

Dermokosmetika VichyPéče o pleť

Nabídka BENU lékárny

Nabídka BENU lékárny


Dotazy z BENU poradny

Dotazy z BENU poradny

  • Dotaz pro lékárníka
  • Dermokosmetika
  18. 12. 2019

  Pleťový krém proti vráskám

  Dobrý den, prosím jaký krém by jste mi doporučili pro 70 letou ženu ?

  Dobrý den,

  pro starší pleť, která potřebuje vyhladit, vyplnit a zmírnit vrásky doporučuji vyzkoušet značku Skincode.

  Skincode je vysoce kvalitní švýcarská kosmetika. Je určena i pro tu nejcitlivější pleť. Její řada Skincode Exclusive, je komplex pro aktivní buněčnou regeneraci, pro boj proti stárnutí na buněčné úrovni. Obsahuje komplex peptidů a biologicky aktivní kolagen booster, který zlepšuje strukturu pleti.

  Pro pravidelné denní používání můžete vybrat z několika krému.

  Já jsem vybrala denní krém s ochranným faktorem SPF15 Skincode exclusive denni krem spf15-50-ml který pleti doplní potřebné vitamíny a zároveň pleť chrání před slunečním zářením.

   A na noc noční krém Skincode exclusive intenzivní noční omlazující krém 50-ml který je bez ochranného faktoru. Pleti dodá potřebnou hydrataci, krásně ji vyhladí a zregeneruje.

  S pozdravem
  Henrieta Molnárová
  Dermoporadce

  šipka Henrieta Molnárová

  Na dotaz odpověděla Henrieta Molnárová , Rohlík - Praha 6 zobrazit odpověď skrýt odpověď

  • Dotaz pro lékárníka
  • Dermokosmetika
  23. 10. 2020

  Kterou řadu Vichy na normální pleť po čtyřicítce

  Dobrý den, ráda bych si koupila řadu pleť.kremu Vichy, ale nevím který. Je mi 40 let, pleť mám normální, bez alergií, pečuji o ni. Chtěla bych oční krém, krém na den i noc. Poradíte mi, prosím? Děkuji.

  Dobrý den,

  vyzkoušejte řadu Vichy LIFTACTIV SPECIALIST. Je to nová anti-age řada vhodná pro ty, kteří chtějí řešit jemné vrásky, ztrátu pevnosti pleti a unavený vzhled.

  Na denní a zároveň i noční aplikaci vyzkoušejte krém Vichy Collagen specialist, který obsahuje peptidy na podporu kolagenu, vitamin C stimuluje regeneraci buněk a termální voda z Vichy pomáhá posilnit funkci kožní bariéry. Krém je vhodný pro všechny typy pleti a je jemně parfemovaný. Je dostupný i ve variantě s ochranným faktorem SPF 25. Ten doporučuji během dne.

  Pro povzbuzení a posílení pleti se zářivějším vzhledem aplikujte HYALU MASK Vichy Collagen specialist – maska na obličej s kyselinou hyaluronovou a extraktem z agáve. Stačí aplikovat jednou za týden na noc, v tenký vrstvě po dobu 5 minut. Poté ji můžete setřít čistícím tamponem. Maska navíc pleť krásně hydratuje a pomáhá udržovat pleť vyhlazenou a vyplněnou. Je vhodná pro všechny typy pokožky a je bez parfemace.

  S pozdravem,
  Henrieta Molnárová
  Dermoporadce

  šipka Henrieta Molnárová

  Na dotaz odpověděla Henrieta Molnárová , Rohlík - Praha 6 zobrazit odpověď skrýt odpověď

  • Dotaz pro lékárníka
  • Dermokosmetika
  17. 08. 2020

  VICHY Liftactiv Specialist PEPTIDE-C 10x1.8ml

  Dobrý den,
  jsem ve věku 60+ a mám vrásky hlavně kolem očí, "díky" nadváze jinde ne. Je možné použít ampule i třeba na oční víčka? Děkuji.

  Dobrý den,

  produkt Vichy Liftactiv Specialist PEPTIDE-C ampule nedoporučuji aplikovat na oční víčka. Přípravek obsahuje vitamin C, který může při kontaktu s okem štípat. Ampule se správně aplikují s dostatečnou vzdáleností tak, aby se přípravek nedostal do oka.

   

  S pozdravem,
  Henrieta Molnárová
  Dermoporadce

  šipka Henrieta Molnárová

  Na dotaz odpověděla Henrieta Molnárová , Rohlík - Praha 6 zobrazit odpověď skrýt odpověď

Všechny dotazy


Související články

Související články

Všechny články


Hodnocení

Hodnocení

Buďte první, kdo vloží hodnocení k tomuto článku.