Jak pečovat o pleť v zimě

JAK PEČOVAT O PLEŤ V ZIMĚ

Znáte ten pocit, když pokožka vaší pleti přestane zářit? V zimě je třeba věnovat pokožce speciální péči. Vítr a mráz ji vysušuje a pleť ztrácí svůj přirozený odstín. Zatočte s nezdravě bledou a suchou pokožkou bez života.

  • Články o zdraví

Proč v zimě věnovat pleti zvýšenou pozornost? Proč v zimě věnovat pleti zvýšenou pozornost?

Je důležité, abyste se v zimním období více zaměřili na péči o pleť. Mezi příčiny zátěže pokožky v zimním období patří:

  • Nízké teploty zpomalují průtok krve tam, kde pokožka není chráněna vrstvou oblečení. 
  • Klimatické podmínky - mráz a vítr vysušují pleť.
  • Náhlé teplotní změny, které nastávají při přesunech ze zimy do tepla, pokožku vyčerpávají. Dochází k jejímu stárnutí a ztrátě elasticity.
  • Při rychlém zahřátí pleti dochází k jejímu překrvení a následnému olupování. 
  • Nízká vlhkost vzduchu způsobuje přesušení a podráždění pokožky.
  • Snižuje se činnost metabolismu kůže. Pokožka produkuje méně kožního mazu a proto se ztenčuje ochranná vrstva.
  • Kůže nemá dostatek výživy - kyslíku a živin a proto je regenerace pleti pomalejší. 

Jak pečovat v zimě o pleť Jak pečovat v zimě o pleť

Dopřejte své pleti potřebnou péči a ochranu před mrazivou zimou. Péče o pleť v zimě je náročnější, ale nezoufejte s našimi tipy to hravě zvládnete. Dodejte pokožce vitamíny a antioxidanty. Pro normální stav pokožky užívejte přípravky obsahem zinku či pupalky dvouleté. Vitamin C přispívá k tvorbě kolagenu. Silným antioxidantem je vitamín E, který seženete ve formě tobolek či krému.

Jaké přípravky používat?

Vybírejte si krémy s obsahem antioxidantů - ty zneškodní volné radikály a brání pleť před okolními vlivy. Lehké krémy v boji proti mrazu nestačí, používejte hutnější vyživující krémy s vysokým podílem hydratační složky. Čím více oleje krém obsahuje, tím účinnější je proti ztrátě vlhkosti pleti. Alespoň jednou za týden aplikujete hydratační masku a peeling. Vhodné jsou přípravky obsahující kyselinu hyaluronovu, aloe vera či bambucké máslo. Dermokosmetické produkty na péči o pleť od značek Biderma či Avene jsou v zimě šikovnými pomocníky. 

Nezapomínejte v zimě na ochranu před sluncem

Ochrana před slunečním zářením není otázkou pouze letních měsíců, chraňte svou pokožku před sluncem i v zimě. Volte krémy alespoň s ochranným faktorem 15. Především na horách nezapomínejte použít krémy s UV filtrem - ve vyšších nadmořských výškách je sluneční záření intenzivnější.

Ochrana v zimě pro suchou pleť

Optimální ochranou pro suchou pleť v chladném období jsou tzv. zimní krémy. Mají silný hydratační účinek, pleť vyživují a navíc zabraňují nepříjemnému pocitu pnutí a zarudnutí. Vyzkoušejte například vyživující krém Avene pro suchou a citlivou pokožku nebo zimní set Weleda.

Ochrana mastné pleti v zimě

Nezapomínejte, že i mastnou pleť je potřeba v zimě vyživovat. Potřebuje ochranu před znečištěním a škodlivými látkami způsobenými vnějšími vlivy a mrazem stejně jako pleť suchá. Vyhněte se použití hutných hydratačních krémů, které tomuto typu pleti nesvědčí. Používejte přípravky s lehkou konzistencí - např. lehká séra či gely.  

Další tipy pro zdravou pleť v zimě Další tipy pro zdravou pleť v zimě

Péče o pleť v zimě se netýká pouze našeho obličeje, krku a dekoltu, i ostatní části našeho těla jsou v zimě citlivější. Chraňte před chladem a mrazem především své ruce, rty a dostatečně hydratujte své tělo i zevnitř.
Na co v zimě nezapomínat?
Dodržujte pitný režim - pijte dostatek čajů i vody
Vždy mějte po ruce balzám na rty, abyste předešli suchým a popraskaným rtům.
Chraňte své ruce před vysušováním mrazem - nošení rukavic je základ. Věnujte svým rukou speciální péči s krémy proti chladu. Dopřejte si zábaly, např. mandlovo - medový zábal na ruce. 

Pečujte o svou pleť pravidelně i v zimě a nedejte tak šanci ztrátě její zářivosti a zdravého vzhledu. Teď už víte, jak na to. Nezapomínejte v zimě i na podporu své imunitu, jak ji trénovat a posilovat se dozvíte v článku.

Péče o ruce


Hodnocení

Hodnocení

Buďte první, kdo vloží hodnocení k tomuto článku.

Napsat nové hodnocení

Co si o tomto článku myslíte vy?

1-5

1 2 3 4 5
Provozovatel si vyhrazuje právo na odstranění nevhodných komentářů.