Začervenání pleti? Zaměřte se na správnou péči!

ZAČERVENÁNÍ PLETI? ZAMĚŘTE SE NA SPRÁVNOU PÉČI!

Petra Večeřová

Petra Večeřová

Trápí vás přecitlivělá, jakoby napnutá pokožka? Často vám hoří tváře a navenek to vypadá, že se nic neděje? Nebo se přece jen občas objeví začervenání? Zůstávají snad už zčervenání pleti a popraskané žilky na tváři trvale? Jestli se v něčem z tohoto popisu poznáváte, jste s velkou pravděpodobností majitelem citlivé nebo reaktivní pleti se sklonem k začervenání. Porozumějte tomu, co se ve vaší pokožce odehrává a objevte správný způsob, jak o svoji pleť pečovat a dopřát jí dlouhodobé zklidnění.

  • Články o zdraví
  • Pleť a pokožka
  • Péče

7 minut čtení


Mám citlivou pleť se sklonem k začervenání? Mám citlivou pleť se sklonem k začervenání?

Vzpomenete si ještě na svůj poslední velký trapas? Každý se holt v životě dostane do situace, která mu nažene ruměnec do tváří. Trošku se zardít k životu patří. Na druhou stranu přecitlivělost a červenání pleti není radno bagatelizovat. Problémy s citlivou pletí se týkají prakticky poloviny evropské populace a to mužů i žen, i když o něco více trápí právě ženy.

Citlivá pokožka se projeví dlouhodobými nepříjemnými pocity, jako je pnutí, svědění nebo pálení. Potíže mají často subjektivní charakter. Navenek u citlivé pleti nemusí být vidět žádné vnější projevy. Časem se ale příznaky mohou zhoršovat a objevit se může přechodné a později i trvalé začervenání. Ke zčervenání pleti jsou náchylnější lidé se světlou pletí fototypů I a II po 30. roce věku. Citlivost pleti je pravděpodobně z určité části vrozená a daná tím, že nervová zakončení v pokožce více reagují na nejrůznější vnější podněty. Vliv na začervenání kůže mají i hormony.

Podráždění citlivé pleti vyvolávají nebo zhoršují také vnější faktory a obvykle jde o dlouhodobý problém. Pokud pokožku podráždí i běžné a obvykle dobře tolerované činitele, mluvíme o tzv. reaktivní pleti. Reaktivní pleť mohou podráždit nevhodné kosmetické produkty, vnější faktory nebo určité potraviny. Podráždění pokožky však obvykle po odstranění vyvolávající příčiny rychle vymizí. Odlišná od reaktivní je reakce alergické pleti. Pokud je přecitlivělá odpověď pokožky spuštěná alergenem a nese projevy svědění, zarudnutí a otoku alergické kopřivky, je na místě alergologické vyšetření a případně specifická léčba alergie.

Kromě alergií by projevy přecitlivělé pokožky mohly být propletené se symptomy dalších onemocnění. O která může jít?

Dlouhodobé problémy s citlivou pletí a začervenáním nebo podezření na jejich alergický původ je určitě důvodem pro návštěvu lékaře.

Růžovka neboli rosacea

Začervenáním pokožky se projevuje také kožní nemoc rosacea, nazývaná česky růžovka a ve svých prvních stádiích jako kuperóza. Růžovka na obličeji se projeví v 1. fázi nemoci nejprve přechodným a později i trvalým začervenáním. V pozdějších fázích se objevují i pupínky na nose a vyrážka připomínající akné na tváři. Možná právě kvůli této podobnosti byla dříve růžovka označována názvem Acne rosacea. Růžovka však vzniká zcela jiným mechanismem než akné. Na jejím pozadí stojí chronický zánět pleti doprovázený rozšířením cév, které obvykle nejvíce postihne střední část obličeje.

Zánět vyvolává otoky pokožky a její zbytnění. Třeba u pokročilé růžovky nos pak působí oteklým dojmem “opileckého” nosu. Postiženy mohou být i oči a oční víčka, což vede ke sklonu k zánětům a suchosti očí. Tento symptom se nazývá oční rosacea. Léčba rosacey může být zdlouhavá a vyžadovat spolupráci lékařů několika odborností. Protože jsou projevy růžovky rovněž sociálně stigmatizující, je na místě i pomoc psychoterapeuta. Vhodné je samozřejmě doplnit léčbu růžovky o citlivou kosmetickou péči a zdravý životní styl.

Faktory vyvolávající začervenání pokožky Faktory vyvolávající začervenání pokožky

Přecitlivělost pleti provází obvykle několik společných faktorů. Často je oslabená bariérová funkce pleti. Pokožka je kvůli tomu suchá a nedokáže se bránit před vnějšími vlivy, protože je propustnější pro látky ze znečištěného životního prostředí. Všechno dohromady dá nakonec větší pohotovost k rozvoji zánětu, který doprovází rozšíření cév a začervenání. Na začervenání pleti má vliv opravdu mnoho vnějších a vnitřních faktorů. Posviťme si na ně proto podrobněji.

Studené, horké i slunečné počasí

Horké léto a červené tváře k sobě patří. Vlivem tepla se drobné cévy v pokožce rozšiřují. U pokožky se sklonem k červenání je rozšíření cév přemrštěné. Nepřiměřené rudnutí pokožky vyvolá i saunování, horká koupel, ochutnávání horkých pokrmů při vaření nebo horké nápoje typicky káva nebo čaj, dále cvičení a sportování. Benefitů pro vaše zdraví, které přináší pravidelný pohyb, se rozhodně nevzdávejte. Avšak další situace, kdy působí horko na pokožku, omezujte na minimum.

Pokožku se sklonem k červenání dráždí také druhý extrém – zima. Studené počasí a vítr jen podpoří pocit pnutí, pálení a začervenání tváří. Chladné počasí zhoršuje citlivost pleti i kožní onemocnění jako jsou rosacea, atopický ekzém, akné nebo psoriáza. V nízkých teplotách se totiž snižuje činnost mazových žláz v pokožce, což přispívá k její suchosti. Navíc časté rychlé přechody ze zimy do tepla někdy přispějí k praskání drobných žilek v pokožce a zhorší začervenání.

Vlastní kapitolou podepisující se na začervenalé pleti je sluneční záření. Pokožku se sklonem k začervenání je nutné před sluncem svědomitě chránit opalovacími přípravky vhodnými na citlivou pokožku. Celý rok používejte krém s alespoň nízkým ochranným faktorem. V létě nebo na dovolené v horách se ale chraňte pomocí vysokého SPF.

Kosmetika vám musí sednout

Citlivá nebo reaktivní pokožka často nesnese běžné kosmetické přípravky a přecitlivěle na ně reaguje. Přesto právě ona potřebuje důkladnou, šetrnou péči. Citlivá pleť vyžaduje pravidelné čištění i aplikaci krémů, které ji vyživují, zklidňují a podporují přirozenou kožní bariéru. Vhodnou volbou jsou hypoalergenní přípravky bez obsahu parfémů, parabenů, konzervačních látek a dalších potenciálně dráždivých aditiv. Dlouhodobé používání nevhodné kosmetiky citlivost pleti v krajním případě zvýší až do té míry, že přestane tolerovat veškeré přípravky. Vypěstuje tzv. status cosmeticus neboli syndrom kosmetické intolerance.

Kromě samotných přípravků citlivou pleť může podráždit i nešetrné zacházení. Při odličování a čištění pleti byste ji nikdy neměli dřít. Proto používejte jen jemné kosmetické vatové tampony a na pleť netlačte. Problém může někdy být i v samotné vodě. Tvrdá voda má totiž vysoké pH, které pokožku oslabuje. Jestli máte doma tvrdou vodu, preferujte pleťové přípravky, které není třeba oplachovat.

Stejně jako při výběru kosmetiky by se lidé s citlivou pokožkou měli i při výběru šamponů, přípravků na osobní hygienů a pracích prostředků poohlížet po výrobcích šetrných k pokožce nebo přímo s hypoalergenním složením.

Které nápoje a jídla mohou vyvolat začervenání pokožky

Ano, některé potraviny začervenání zhoršují. Co ze svého hrnku nebo talíře můžete vinit za začervenání ve tvářích?

  • Pikantní jídla

Ostré kořeněné pokrmy pálí na jazyku a “hřejí” zevnitř. Silice a jiné organické látky z koření dráždí nervová zakončení a vyvolávají překrvení a nebo pocit tepla. Pokožka, která je citlivým ukazatelem toho, co se děje uvnitř těla, rovněž reaguje. U hyperreaktivní pleti se může objevit i velmi výrazné červenání. Proto pokud řešíte začervenání pokožky, ostrým jídlům se raději vyhýbejte.

  • Alkohol

Alkohol a pleť, jak spolu souvisí? Nápoje s obsahem alkoholu by si lidé s problémy se začervenáním pokožky měly odříct. Jedním z účinků alkoholu na tělo je totiž vazodilatace neboli rozšíření cév. V nejhorších případech nadměrného pití alkoholu na obličeji vzniká rhinophyma neboli opilecký, alkoholický či květákový nos. Chronicky rozšířené cévky v obličeji totiž vedou postupně ke zbytnění pokožky. Jiným důvodem vzniku rhinophymy je rosacea.

  • Exotické ovoce

Ananas, citrusy, liči nebo jiné druhy exotického ovoce rovněž začervenalé pokožce nemusí prospívat. Pokud u sebe pozorujete souvislost mezi zčervenáním a jejich konzumací, nezbyde nic jiného, než je omezit.

  • Potraviny bohaté na histamin

Histamin je mediátor alergické reakce, který v kůži způsobí rozšíření cév, zarudnutí a svědění. Přirozeně je histamin součástí některých potravin. Obzvláště bohaté na něj jsou déle skladované či různé druhy zrajících potravin jako zrající sýry, fermentované potraviny, uzeniny, ale třeba i rajčata. U některých lidí je schopnost histamin z potravy odbourávat snížena. Potraviny bohaté na histamin u nich pak vyvolávají zarudnutí a svědění. V případě závažnějších obtíží může jít až o tzv. histaminovou intoleranci.

Emoční červenání

Styděli jste se někdy tak, že jste si přáli, aby vás nikdo neviděl? Vytočili jste někdy někoho natolik, že se hněval, až zrudl? Zčervenání ve tvářích prozradí mnoho našich emocí a nejsme schopni je ovlivnit vůlí. Negativně se proto na začervenání pokožky podepisuje například stres.

Produkty vhodné na začervenání pleti

Péče o začervenalou pokožku Péče o začervenalou pokožku

Vidíte, že začervenání pleti je komplexní problém projevující se za různých okolností s různou intenzitou. Stejně komplexní musí proto být i péče o pokožku se sklonem k začervenání. Podívejme se o 3 základní oblasti, do kterých se prolíná.

1. Kosmetická péče o pleť

Citlivá, reaktivní nebo začervenalá pleť potřebuje kompletní kosmetickou péči. Vybírejte si hypoalergenní přípravky nebo výrobky určené pro citlivou pleť.

  • K čištění pokožky si vybírejte šetrné přípravky a to nejlépe ty, které není nutné oplachovat.
  • Pleť dále hydratujte. Při problémech s citlivou a začervenalou pletí je totiž často porušená její bariérová funkce a nedokáže si proto vodu udržet.
  • Vyhýbejte se kosmetice obsahující látky, které mohou pokožku podráždit – parfémy, parabeny, kyselinu sorbovou, kyselinu benzoovou, lauryl sulfát sodný nebo i některé rostlinné výtažky například z heřmánku, měsíčku nebo tea tree olej.

Dermokosmetické řady nabízí v péči o citlivou nebo začervenalou pokožku zklidňující péči nebo přímo péči pro začervenalou pokožku. S výhodou můžete využít například krémy se zelenými pigmenty, které červenou barvy výborně zakryjí. Podívejte se na pár našich tipů:

  • La Roche-Posay Toleriane nabízí zklidňující péči pro citlivou a podrážděnou pokožku. Řada Rosaliac pak zase pečuje o začervenalou pokožku. Pleť se sklonem k alergii jistě ocení produkty řady Dermallergo, které mají minimalistické složení bez zbytečných přísad, které by reaktivní pleť nebo pleť se sklonem k alergii dráždily.
  • Bioderma Sensibio nabízí kompletní péči o citlivou pokožku. Je váš hlavní problém začervenání? V tom případě vás potěší jejich produkty AR (Anti Redness, proti začervenání).
  • AVENE Antirougeurs spojuje přirozeně zklidňující termální vodu Avéne dohromady s péčí o pleť se sklonem k začervenání. 
  • Eucerin AntiREDNESS je péče ušitá na míru citlivé pleti se sklonem k začervenání pro rychlé zklidnění a dlouhotrvající komfort. Neutralizační denní krém má zelený podtón, který viditelné začervenání kryje. 
  • Lipobase Repair cílí na obnovu bariérové funkce pleti, protože právě ta bývá při problémech s citlivou pletí oslabena.
  • Mixa nabízí svoji řadu pro pomoc v boji se začervenáním Mixa Anti-Redness.
  • Biotter NC REDLESS je tu pro hypersenzitivní pleť se sklonem k začervenání, s metličkovými žilkami, s rosaceou, kuperózou.
  • A-DERMA BIOLOGY přípravky s lehkou fluidní texturou ve své variantě ZKLIDŇUJÍCÍ nabízí péči pro reaktivní pleť. Péče PROTI ZAČERVENÁNÍ snižuje zčervenání a pocity diskomfortu pleti a zamezuje opakovanému návratu začervenání.
  • Uriage Roséliane kosmetika s termální vodou Uriage z francouzských Alp s dokonalou snášenlivostí pro citlivou pleť se sklonem k začervenání.
  • Kosmetický přípravek Sorted Skin Intensive Rescue Face Lotion je intenzivní hydratační pleťový lotion. Lehký, zklidňující lotion pro poskytnutí rychlé úlevy pro suchou, svědivou a citlivou pokožku.

2.Účinná a šetrná fotoprotekce

Začervenalá pleť je na slunce obzvláště citlivá. Celý rok proto dbejte na sluneční ochranu. Obzvláště v létě používejte přípravky s vysokou sluneční ochranou vhodných pro citlivou pleť. Dobrou volbou pro vás jsou přípravky s minerálními UV filtry.

3. Zdravý životní styl

Zdržte se od konzumace silně kořeněných jídel a alkoholu. Není to ale jen o zákazech. Zdraví své pokožky aktivně přispějete dodržováním zásad zdravého životního stylu. V první řadě dbejte pravidelný a dostatečný pitný režim. Do jídelníčku pravidelně zařazujte ryby, které jsou zdrojem omega 3 nenasycených mastných kyselin. Pestrá strava je optimálním zdrojem vitamínů, minerálů a antioxidantů. V náročnějších obdobích vám s jejich doplněním pomůžou doplňky stravy. Normální funkci a pevnost cév podpoří například přípravky s rutinem, vitamínem C, aescinem nebo diosminem.

V neposlední řadě je důležité eliminovat depresivní nálady a stres. Začervenání výrazně souvisí s psychikou a emocionálním nastavení. V rámci zdravého životního stylu proto nezapomínejte ani na psychohygienu.

Trvalé začervenání, silné svědivé projevy nebo oteklá pleť mohou být varovnými příznaky závažnějších potíží. Jestli vás i přes správnou péči zarudnutí pokožky trápí, navštivte dermatologa. Závažné projevy začervenání mohou souviset s růžovkou nebo atopií a dalšími kožními onemocněními.

Opalování citlivé pokožkyDermokosmetika na citlivou pokožku

Nabídka BENU lékárny

Nabídka BENU lékárny

Biotter NC REDLESS sérum rosacea 30 ml

  • Péče o pleť
  • Dermokosmetika

Skladem na e‑shopu

649 Kč

A-DERMA BIOLOGY Dermatologická péče PROTI ZAČERVENÁNÍ 40 ml

  • Péče o pleť
  • Dermokosmetika

Skladem na e‑shopu

489 Kč

Sorted Skin Anti-Redness 5 in 1 Day Cream 30ml

  • Kosmetika
  • Péče o pleť

Skladem na e‑shopu

975 Kč

BIODERMA Photoderm AR tónovaný opalovací krém velmi světlý SPF 50+ 30 ml

  • Dermokosmetika
  • Sezóna
  • Akce
  • Sleva 38 %

Nedostupné

529 Kč 329 Kč

FC Rosaceutical emulze proti zčervenání pok.50ml

  • Kosmetika
  • Péče o tělo

Skladem na e‑shopu

589 Kč

Solgar Rutin 500mg 50 kapslí

  • Doplněk stravy
  • Krevní oběh

Skladem na e‑shopu

449 Kč


Dotazy z BENU poradny

Dotazy z BENU poradny

    • Dotaz pro lékárníka
    • Dermokosmetika
    05. 04. 2021

    Jak na začervenání pleti?

    Dobrý den, u dermatologa mi zjistili rosaceu (růžovku), trpím tedy na začervenání pleti a byla jsem i na odstraňování žilek v obličeji. Chtěla bych se zeptat jakou kosmetiku bych měla používat? Nyní používám značku Bioderma Sensibio. V jakém postupu a které všechny přípravky bych měla použít od této značky? Mohu očekávat nějaké zlepšení? A je vhodné užívat jako doplněk stravy rutin? Děkuji.

    Dobrý den,

    celá řada Bioderma Sensibio je určena pro citlivou pokožku, speciálně pro rosaceu jsou určeny přípravky Bioderma Sensibio H2O AR, pak péče Bioderma Sensibio Forte, Bioderma Sensibio AR krém a Bioderma Sensibio AR BB krém

    Bioderma Sensibio H2O AR je micelární voda, která bude prvním krokem ve Vašem ošetření pleti pro čištění a odstraňování make-upu. V případě denního krému by byl nejvhodnější Bioderma Sensibio AR BB krém. Nejenom, že redukuje zarudnutí a brání jeho opětovnému vzniku, ale vyhlazuje pleť, posiluje její přirozený jas. Dále chrání před sluncem, díky UV faktoru SPF30 a sjednocuje její barvu kvůli obsaženým pudrům a pigmentům. Na noc je pak možné  zvolit buď Bioderma Sensibio AR krém, který také zmírňuje zarudnutí a snižuje jeho intenzitu. Navíc je přípravek obohacen o látky se zklidňujícím účinkem, enoxolon, allantoin a kanolový olej. Glycerin a kanolový olej navíc hydratují, posilují bariérovou funkci a poskytují pokožce skutečný komfort. Pokud Vás trápí pálení, pocit horka a dehydratace, tak můžete použít Bioderma Sensibio Forte jako okamžitou úlevu při těchto projevech. Až se stav pokožky zoptimalizuje lze pokračovat v Bioderma Sensibio AR krému. 

    Rutin může být velkým pomocníkem v boji proti začervenání pleti, protože snižuje křehkost krevních kapilár a zvyšuje pružnost cévních stěn, proto ho klidně jako doplněk stravy užívejte. 

     

    S přátelským pozdravem

    Dominika Luňáková, DiS.
    Dermoporadce, BENU Praha 10, K Pérovně​

    šipka Dominika Luňáková

    Na dotaz odpověděl Dominika Luňáková zobrazit odpověď skrýt odpověď

    • Dotaz pro lékárníka
    • Dermokosmetika
    13. 04. 2021

    Jak na reaktivní pleť se sklonem k červenání?

    Dobrý večer. Přibližně rok mě trápí zarudlé tváře. Už jsem vyzkoušela řadu výrobku na začervenání pleti, ale bohužel bez výsledku ba naopak, je to čím dál tím horší. Byla jsem i na kožním, a podezření na růžovku se nepotvrdilo. Dostala jsem krém Differine, ale po něm se mi tváře ještě více zhoršily. Chtěla bych se zeptat, jaké přípravky bych měla používat? Děkuji za odpověd.

    Dobrý den,

    tento problém nemusí zákonitě souviset s chronickým kožním onemocněním rosaceou (růžovkou), Příčina může být pouze ve zvýšené citlivosti tedy reaktivitě pleti na vnější podněty, které vyvolají nadměrné prokrvení. To může být způsobeno nadměrným opalováním, stresem, horkou koupelí, kávou, alkoholem, pálivým jídlem nebo dráždivou kosmetikou. 

    Na prvním místě je potřeba zjistit, co daný stav spouští a tyto veškeré faktory eliminovat či úplně odstranit.

    V případě dermokosmetických přípravků je nutné používat pouze ty, co jsou určené na citlivou pleť, mělo by jich být co nejméně a také by měly být ucelené. Obecně je dobré se vyhýbat přípravkům na čištění jako jsou exfoliační masky, různé peelingy, dále odličovače s obsahem mýdla a krémy proti vráskám.

    V kroku na čištění je vhodné zvolit pleťové mléko bez oplachování Avene Antirougeurs Čisticí mléko. Jako péči vybírat krémy s lehkou texturou a jemnou parfemací. Tady bych doporučila buď Avene Antirougeurs Denní Zklidňující krém SPF30 , který obsahuje patentovaný komplex aktivních látek TRP-Regulin, dále dextran sulfát a olej z pongamie. To vše obnovuje komfort pleti, snižuje začervenání, pocity horkosti, působí proti otokům, hydratuje a pomáhá udržet rovnováhu kožní mikroflóry. Navíc obsahuje i UV faktor jako ochranu před nežádoucími vlivy slunce. Nebo pak Avene Tolerance Extreme Emulze poskytující pokožce intenzivní zklidnění, hydrataci a navrácení rovnováhy, který může být aplikován jako noční ošetření. Jako první pomoc při začervenání nebo podráždění lze kdykoli použít sprej s termální vodou Avene

    S přátelským pozdravem

    Dominika Luňáková, DiS.
    Dermoporadce, BENU Praha 10, K Pérovně​

    šipka Dominika Luňáková

    Na dotaz odpověděl Dominika Luňáková zobrazit odpověď skrýt odpověď

    • Dotaz pro lékárníka
    • Dermokosmetika
    08. 07. 2021

    Jak pečovat o pleť s rosaceou (růžovkou)?

    Dobrý den,
    rád bych se zeptal co nejlépe zabírá na léčbu nebo potlačení růžovky na obličeji? Děkuji za odpověď.

    Dobrý den,

    produkty, které působí na potlačení příznaků spojené s rosaceou, tedy růžovkou vyrábí mnoho dermokosmetických firem. Zvolit tu, která Vám nejlépe zabere, nejsem schopná takto říci. Jednoznačným základem je nutná pravidelná a důkladná péče, která zahrnuje čištění a následné ošetření. Dobrou zkušenost mám se značkou Bioderma, s produktovou řadou Sensibio, konkrétně pak Bioderma Sensibio H2O AR 250 ml. Tato micelární voda jemně čistí obličej a zároveň pleť zklidňuje, redukuje začervenání a i předchází jeho vzniku. Není nutné ji oplachovat. Pak bych nanesla Bioderma Sensibio AR krém 40 ml, který také redukuje začervenání, eliminuje nepříjemné pocity pálení a chrání pokožku před negativními vnějšími vlivy.

    Dále bych Vám doporučila užívat přípravek s obsahem rutinu, který napomáhá zabraňovat křehkosti krevních kapilár a zvyšovat pružnost cév. A také vitamin C, ten přispívá k normální  tvorbě kolagenu. Během letních měsíců bych ještě používala přípravek se sluneční ochranou.

    Také by byla vhodná návštěva dermatologa, který přesně zhodnotí stav Vaší pokožky. 

    S přátelským pozdravem

    Dominika Luňáková, DiS.
    Dermoporadce, BENU Praha 10, K Pérovně​

    šipka Dominika Luňáková

    Na dotaz odpověděl Dominika Luňáková zobrazit odpověď skrýt odpověď

    • Dotaz pro lékárníka
    • Kůže
    25. 01. 2022

    Rosacea-překrytí

    Dobrý den.Màm rosaceu a velmi světlou pleť mPoradila byste mi, který krém popřípadě máje up by byl pro mě vhodný? Hodně čtu o CC krémech...Byl by i z nich nějaký vhodný pro mě? Děkuji za odpověď

    Dobrý den,

    mezi oblíbené přípravky pro klienty s rosaceou patří např. Sensibio AR BB Krém- snižuje zarudnutí, pocity pálení. Odstín je světlý.

    Další volbou může být LA ROCHE-POSAY Rosaliac CC krém- odstín se přizpůsobí barvě pleti.

    Z make upu můžete zkusit LA ROCHE-POSAY Toleriane Teint je fluidní make-up , který je vhodný na všechny typy intolerantní pleti. S odstínem Vám mohou poradit v našich lékárnách- některé ve větších nákupních centrech mají dermoporadkyně, které Vám mohou pomoci se správným odstínem.

    S pozdravem
    Mgr. Naďa Spratková
    vedoucí lékárník Benu lékárna Frýdek Místek

    šipka Mgr. Naďa Spratková

    Na dotaz odpověděla Mgr. Naďa Spratková , Frýdek-Místek, OC Frýda, Na Příkopě zobrazit odpověď skrýt odpověď

    • Dotaz pro lékárníka
    • Dermokosmetika
    08. 02. 2023

    Jaký make-up je vhodný použít na pleť s rosaceou?

    Dobrý večer,
    můžu použít na obličej s rosaceou make-up od VICHY DERMABLEND 3D KOREKCE? Děkuji.

    Dobrý den,

    tento make-up bych při rosacee nepoužívala, protože značka Vichy není úplně vhodná pro pleť s dermatózami a navíc řada DERMABLEND je určena pro pleť mastnou a problematickou. 

    Pro pleť s rosaceou bych doporučovala značku LA ROCHE-POSAY. Buď přímo řadu TOLERIANE TEINT, fluidní korektivní make-upy s vysokou krycí schopností vhodné pro všechny typy pleti, včetně té nejcitlivější. Mají ultra jemnou oil-free texturu s aktivní látkou neurosensinem obohacenou ještě o termální vodu z LA ROCHE-POSAY. Jsou voděodolné a obsahují SPF 25. Korigují nedokonalosti pleti a dokonale sjednocují její odstín. Povrch pleti je zjemněn a sjednocen.

    Případně pak produkt LA ROCHE-POSAY Rosaliac CC krém 50 ml, který nahrazuje denní péči a make-up. Okamžitě kryje nedokonalosti a začervenání pleti pro přirozeně sjednocený vzhled. 

    S přátelským pozdravem

    Dominika Luňáková, DiS.


    Dermoporadce, BENU Praha 10, K Pérovně​

    šipka Dominika Luňáková

    Na dotaz odpověděl Dominika Luňáková zobrazit odpověď skrýt odpověď

Všechny dotazy


Další články o zdraví

Další články o zdraví

Všechny články


Hodnocení

Hodnocení

Buďte první, kdo vloží hodnocení k tomuto článku.