Lékárnička na cesty

LÉKÁRNIČKA NA CESTY

Balíte se na cestu a v tom všem shonu netušíte, zda jste nezapomněli kompletně vybavit vaši cestovní lékárničku? Buďte připraveni předem. Přečtěte si, co pořídit a na co rozhodně nezapomenout.

 • Články o zdraví
 • Cestování

Základem dobře sbalené lékárničky na cesty je být připraven na různé možnosti a situace, které vás během dovolené mohou potkat. Přemýšlejte, do jaké destinace míříte a co vás může potkat. Jaký typ dovolené jste vybrali - je to dovolená aktivní, na sluníčku, v přírodě nebo třeba u moře? Každá dovolená má svá specifika a vy byste je při balení lékárničky měli zohlednit. 

Například když plánujete výlety do přírody, pořiďte si turistickou lékárničku přímo na míru vašemu cestování. Rozhodně také nezapomeňte myslet na všechny členy cestovatelské výpravy. Léky a přípravky vhodné pro vás nemusí sedět vašim dětem.

Co určitě nezapomeňte do cestovní lékárničky zabalit Co určitě nezapomeňte do cestovní lékárničky zabalit

 • pravidelně užívané léky
 • léky proti cestovní nevolnosti
 • léky proti průjmům a zažívacím obtížím
 • přípravky na ochranu pokožky před sluncem
 • teploměr
 • léky na bolest a horečku
 • dezinfekční přípravek
 • léky na rýmu, kašel a bolest v krku
 • repelent a léky na ošetření hmyzího bodnutí

Pravidelně užívané léky Pravidelně užívané léky

Léky, které pravidelně užíváte a jsou na předpis, byste v cizině sháněli velmi obtížně. V prvé řadě tedy nezapomeňte zabalit do lékárničky všechny léky, co pravidelně užíváte. 

Cestovní nevolnosti Cestovní nevolnosti

Trápí vás na cestách žaludeční problémy a je vám nevolno? Přibalte si Kinedryl. Vyřeší vaše obavy spojené s nepříjemnostmi z dlouhých cest. Nezáleží na tom, jestli jedete vlakem, autobusem, autem, letadlem či lodí - Kinedryl vám to pomůže zaspat.

Opalovací prostředky, spálení Opalovací prostředky, spálení

Ať už jsou vaší cílovou destinací hory nebo moře, nezapomeňte přibalit přípravky na opalování. Zvažte SPF faktor opalovacího prostředku, který si vezmete. Záleží, jak moc jste citliví na sluníčko a také na typu výletu. Vhodné jsou krémy s opalovacím faktorem 30 a vyšší. Pokožka se snadno a rychle spálí. Proto buďte připraveni a zabalte si Panthenol nebo Bepanthenl Plus, které spálené pokožce uleví.

Alergie Alergie

Jste alergik? Vemte si s sebou léky, které dlouhodobě užíváte i další potřeby jako je inhalátor nebo oční kapky. I v případě, že vás alergie netrápí, si pro jistotu pořiďtě volně prodejná antihistaminika, například Zyrtec nebo Xyzal

Drobné úrazy a odřeniny Drobné úrazy a odřeniny

Škrábanec nebo nějaká drobná odřenina se vyskytne raz dva. Obzvlášť, pokud bude vaše dovolená aktivního rázu. Zakopnete, zavadíte o náhodný předmět a drobný šrám je na světě. Mějte vždy při ruce pro takové příležitosti náplasti a obvazy a nic neponechejte náhodě. Do cestovního kufříku přibalte i dezinfekci a obinadla. 

Na bolest, při kašli a rýmě Na bolest, při kašli a rýmě

Kašel, rýma, bolest v krku či horečka - vás mohou potkat zkrátka všude. Taková  neustávající rýma s kašlem a bolestí hlavy dokáže pěkně znepříjemnit dovolenou. Buďte připraveni i na tuto situaci a do cestovní lékárničky kupte prášky proti bolesti - Paralen nebo Panadol. Tyto léky vám budou užitečné, i když vás potká horečka. Pro jistotu s sebou přibalte i teploměr. 

Zažívací obtíže Zažívací obtíže

Často se stává, že vás na cestách potkají zažívací potíže a tzv. cestovatelský průjem. Cizokrajné jídlo, na které nejste ve svém jídelníčku zvyklí, vám zrovna nesedne a problém je tady. Pro takový případ si určitě zabalte do lékárničky aktivní uhlí nebo Smectu. Na zastavení průjmu přibalte Imodium. Na průjmy a střevní potíže je vhodné mít po ruce i Endiaron.

Štípnutí hmyzem Štípnutí hmyzem

Nepříjemný hmyz, který vás poštípe a vy ani netušíte jak, se vyskytuje všude po světě. Záleží do jaké krajiny se chystáte, ale vždy mějte po ruce kvalitní repelent. Bude se vám hodit obzvlášť při vašich výletech do přírody. 

Pokud cestujete do Asie, Jižní Ameriky či Afriky, bude vaše lékárnička vyžadovat pečlivější přípravu. Při cestě do oblastí rizikových na výskyt malárie si určitě nechte předepsat od lékaře antimalarika. Do některých destinací se doporučují přibalit také antibiotika - obzvlášť pokud jste dobrodruh nebo batůžkář. Je vaší cílovou destinací rizikovější oblast? V tom případě určitě nezapomeňte na očkování.  

Na dovolenou je dobré být připraven. Teď už víte, co všechno do cestovní lékárničky pořídit. Proto neváhejte a vybavte ji s předstihem v pohodlí vašeho domova.
 

Přípravky na opalování


Hodnocení

Hodnocení

Buďte první, kdo vloží hodnocení k tomuto článku.

Napsat nové hodnocení

Co si o tomto článku myslíte vy?

1-5

1 2 3 4 5
Provozovatel si vyhrazuje právo na odstranění nevhodných komentářů.