Vypadávání vlasů

VYPADÁVÁNÍ VLASŮ

 • Články o zdraví

Ztráta vlasů je častý problém, který trápí poměrně velké procento lidí. Spíš než o zdravotní problém jde o problém estetický.

Na úvod je potřeba zmínit, že vypadávání vlasů je úplně normální a přirozený jev. Jedná se o proces obměny, kdy vlasy vypadnou a místo nich začínají růst nové. Například po umytí vlasů může vypadnout až 300 vlasů a je to zcela přirozené. Jestliže vám vlasy vypadávají v průměru 25-100 vlasů za den, není potřeba to řešit. Pokud by bylo vypadnutých vlasů více, jedná se o nadměrné vypadávání vlasů, se kterým lze bojovat. Jelikož na kampenných pobočkách i v internetové lékárně víme, jak jsou vlasy pro mnohé důležité, věnujeme tomuto sortimentu nezvyklou péči.

Nadměrné vypadávání vlasů může být způsobené

 • změnami hladin hormonu -  může jít o nerovnováhu hormonu štítné žlázy, nebo estrogenu a testosteronu
 • velkým stresem
 • špatnou životosprávou - nedostatkem vitamínů, minerálů a bílkovin
 • některými léky
 • některými nemocemi - častěji se s vypadáváním vlasů potýkají lidé trpící cukrovkou, lupenkou
 • porodem u žen
 • ročním obdobím - především na jaře a na podzim (září, říjen), ale takové vypadávání by mělo být pouze přechodným jevem
 • dědičností - vypadávání vlasů může být také dědičné a projevuje se hlavně u mužů a to pleší, lysinami, kouty. Tyto problémy jsou způsobené dědičnou dispozicí k větší tvorbě testosteronu, který oslabuje vlasové cibulky a způsobuje, že vlasy začnou vypadávat. U žen se dědičnost častěji projevuje zhoršením kvality vlasů a celkovým prořídnutím.

Padání vlasů můžeme rozlišit na

 • difuzní – jedná se o celkovou ztrátu vlasů
 • ohraničené – jde o vypadávání vlasů v určité oblasti a nazýváme to také alopecia areata.

Co když je vypadávání vlasů dlouhodobé a jak tomu zabránit?

Tento problém lze řešit lokálními přípravky, nebo celkovou systémovou výživou, případně kombinací těchto dvou složek. Značka Vichy nabízí kompletní sortiment přípravků proti vypadávání vlasů od tablet až po šampony a kondicionéry.

Systémová výživa je ve formě tablet, které většinou obsahují komplex vícero látek na podporu růstu vlasů. Ve všeobecnosti platí, že tyto přípravky je potřeba užívat v průměru 3 měsíce, aby se dostavil požadovaný efekt. Ne vždy je zapotřebí zvolit komplexní přípravek, v některých případech stačí, když se tělu dodá jen jedna složka např. ve formě chybějícího minerálu nebo aminokyseliny.

Růst vlasů lze kromě systémové výživy podpořit i lokálními přípravky ve formě šamponu nebo aktivátoru. Lokální přípravky jsou vhodné pro lidi, kteří dávají přednost přírodnějšímu řešení. Lokální přípravky lze také kombinovat se systémovou výživou.

Šampony a přípravky proti vypadávání vlasů

 • Kofein (ALPECIN ENERGIZER, PLANTUR 39) – kofeinové šampony aktivují vlasové kořínky a pomáhají předcházet vypadávání vlasů. Přípravky jsou vhodné pro každodenní používání.

Aktivátory

 • Minoxidil (BELOHAIR, NEOCAPIL) – je určen k léčbě úbytku vlasů formou plešatění. První výsledky by se měly dostavit po 3 měsících. Napomáhá růstu vlasů a také aktivuje růst nových vlasů.
 • Rostlinné preparáty (BIOAQUANOL U, CAPILLAN) – jedná se o rostlinné přípravky, které mají příznivý vliv na regenerační procesy. Při pravidelném používání se snižuje míra vypadávání vlasů.

Hodnocení

Hodnocení

Buďte první, kdo vloží hodnocení k tomuto článku.

Napsat nové hodnocení

Co si o tomto článku myslíte vy?

1-5

1 2 3 4 5
Provozovatel si vyhrazuje právo na odstranění nevhodných komentářů.