7 tipů, jak se zbavit kruhů pod očima

7 TIPŮ, JAK SE ZBAVIT KRUHŮ POD OČIMA

Henrieta Molnárová

Henrieta Molnárová

Všichni to nesnášíme. Jdeme brzo spát, ale i tak se při prvním pohledu do zrcadla ráno zhrozíme. „Co ty pytle pod očima? Vždyť jsem si dnes přispala?“ Jak se jich zbavit a co vlastně způsobuje nevzhledné kruhy vám poradíme v následujících řádcích.

 • Články o zdraví
 • Pleť a pokožka

Co jsou to kruhy pod očima? Co jsou to kruhy pod očima?

Kůže pod očima je jednou z nejcitlivějších a nejtenčích, kterou na těle máme. Proto je velmi tenká a také dost průhledná. Je protkaná velkým množstvím žilek a lymfatických žláz, které zásobují oko a oční okolí a pokud se z jakéhokoliv důvodu rozšíří, je možné že právě zapříčiní tmavší zbarvení pod očima. Stejný efekt může mít i hromadění tuku a vody v této oblasti. Bohužel tedy jen dlouhým šlofíkem nezaručíme, že se kruhy a váčky pod očima opravdu neobjeví. Na jejich vzniku se podepisuje nezdravá strava, dědičnost, stres ale i zanesený organismus či nejrůznější onemocnění.

Nejčastější příčiny kruhů pod očima Nejčastější příčiny kruhů pod očima

Temné váčky pod očima nejsou jen kosmetickým problémem, ale většinou značí nějaké doprovodné potíže, které zatěžují organismus. Může jít o chudokrevnost, poruchy mízního a cévního řečiště, poruchy štítné žlázy, jaterní či žaludeční potíže, hormonální výkyvy, ale i alergie či geneticky danou stavbu lebky, která nadočnicovými oblouky jednoduše zářivému pohledu nepřeje.

Proč se potýkáte s tmavými kruhy pod očima i vy? Proč se potýkáte s tmavými kruhy pod očima i vy?

 • Nemáte ukázkový životní styl a rytmus. Často se zapomínáte na večírcích, popíjíte alkohol, kouříte, chodíte spát pozdě, nebo pracujete často do noci.
 • Denně se setkáváte s psychickým vypětím, náročnými pracovními úkoly a máte spíš sedavou práci? Pak se vaše tělo nedostatečně prokrvuje a to může být důvodem vzniku fialovění pod očima.
 • Stravujete se za chodu a vybíráte si smažená, těžká jídla a bez pokrmů z masa se každý den neobejdete. Hodně solíte a zatěžujete tím nejen trávení, ale i ledviny a celý cevní i lymfatický systém, který se odráží i ve váčcích pod očima.
 • Pohybujete se ve znečištěném, zakouřeném či škodlivinami nasyceném prostředí? Pak jsou tmavé vaky pod očima důkazem, že vaše játra a žlučník tyto škodliviny nezvládají odbourat.
 • Trpíte chronickou, či sennou rýmou a často si kvůli svědění promnete oči? Pak i třením očního okolí snadno vzniknou tmavé stíny pod očima.
 • V práci celý den koukáte do monitoru, nebo se soustředíte na řízení? Doma pak zapínáte televizi a před spaním dlouho skrolujete telefon a nenecháte své oči odpočinout. I to má velký vliv na oči a oční okolí. To například potvrzuje i technický portál vybero.cz, kde jsou doporučovány zařízení s možností regulace modrého světla.
 • Jste uprostřed hormonální terapie, užíváte hormonální antikoncepci, nebo cítíte, že jsou vaše hormony jako na houpačce – třeba po porodu? Pak i toto může mít vliv na tmavé zabarvení pod očima či dokonce vzniku melasmy. (Typ hyperpigmentace, který se objevuje zpravidla u těhotných žen)
 • Léčíte se štítnou žlázou, nebo jiným onemocněním, které je spjato s játry, ledvinami, či lymfatickým systémem? Tato závažnější onemocnění obecně způsobují stárnutí pleti a promodralé, zažloutlé, či načervenalé kruhy pod očima.
 • Nemáte ve svém rodinném okruhu někoho, kdo by tmavým zabarvením pod očima netrpěl? Pak máte možná smůlu a kruhy pod očima jsou vaší dědičnou a rodinnou anamnézou.

7 způsobů, jak se zbavit kruhů pod očima 7 způsobů, jak se zbavit kruhů pod očima
 

 1. Vsaďte na krémy s efektem zesvětlení očního okolí jako je Syncare, Kawar, Fytofontana, Eucerin Antipigment a Esthederm Esthe White Targeted Dark Spots Concentrate. Jejich složky zesvětlují silně pigmentovanou pokožku tváře a fungují na většinu zabarvení jakéhokoliv původu. Navíc pleť hydratují a podporují zmírnění tvorby vrásek.
   
 2. Vyzkoušejte krémy obsahující kofein s protizánětlivými vlastnostmi, aha kyselinami, koenzymem Q10, vitamíny K, C a E. Typickými bojovníky s únavou očí jsou Vichy Liftactiv oční pro ženy po čtyřicítce, Vichy Slow Age oční a Eveline Gold Lift Expert s extraktem z jírovce. K rozjasnění pleti dobře poslouží i Esthederm Excellage Eye Care.
   
 3. Dopřejte své pleti zpevnění i zevnitř pomocí vitamínů a minerálů. Ke zpevnění cévek i v oblasti očí je důležitý příjem vitamínu C v kombinaci s rutinem, který zvyšuje jejich odolnost.
   
 4. Obohaťte svou stravu o dostatek kolagenu a elastinu, které mají blahodárný vliv na vypnutí a obnovení pleti. Místo chrupavek zvířat či želé medvídků raději vyzkoušejte ověřené značky jako DermoCollagen ProVenus, Marine Kolagen Drink Biomedica či Inca Collagen, které pomáhají nejen k regeneraci kůže, ale i obohacení síly vlasů, chrupavek a kostí.
   
 5. Zaměřte se za správný denní biorytmus a péči o pleť – včetně šetrného odličování.
   
 6. Snižte množství soli v jídle a dodržujte pitný režim – nejlépe 3 litry tekutiny denně. Nepočítejte do něj kávu a černý čaj.
   
 7. Pokud vám nezabírá dlouhodobá péče, vyzkoušejte krém s okamžitým účinkem. Jde o přípravek Remescar na kruhy pod očima s efektivní technologií EYESYL. Ta funguje na základě jílových minerálů a bi-peptid komplexu. Po nanesení krému Remescar se po několika minutách dostaví snížení otoku a rozjasnění oblasti očního okolí. Jak funguje se přesvědčte v následujícím videu.
   

Babské rady nad zlato Babské rady nad zlato

Už naše babičky věděly, že kruhy pod očima jim nesluší. Už v té době se našly osvědčené postupy, které se dodnes tradují mezi generacemi a často uleví od největších potíží s oteklými a namodralými vaky pod očima.

Ošetřujte oční okolí podle našich babiček:

 • plátkem okurky, která působí alespoň 10 minut.
 • plátkem brambory, která působí 10 minut.
 • použitým a vychlazeným sáčkem od černého či zeleného čaje.
 • nanášením mandlového oleje.
 • nanášením růžové vody z vyluhovaných okvětních plátků růže. 
 • ošetřením ledovou vodou či kostkami ledu.

Pomůže i detoxikace ledvin a jater Pomůže i detoxikace ledvin a jater

Pokud se vám zdá, že ani kosmetická péče a přípravky nepomáhají zaměřte se na obnovu zevnitř a na přírodní péči společně s detoxikací. Játra a ledviny jsou nástroje, které tělo zbavují toxinů a pomáhají nám být svěžejší. Když je přetěžujeme, únavou, stresem i špatnou životosprávou, dají nám první signály, že je něco v nepořádku – i výraznými kruhy pod očima. Abyste tělo detoxikovali pečlivě, postupujte od střeva za pomoci vyvážené stravy, bylin a potravin, které přirozeně pomáhají k obnově mikrobiomu střev, jako je kysané zelí a kvašené mléčné výrobky a poté se pusťte do detoxikace jater a ledvin. S detoxikací jater vám nejlépe pomůže extrakt z ostropestřce mariánského ve formě tobolek, tinktury, nebo drcených plodů, které můžete přidávat do ranních smoothie, či kaší. S detoxikací ledvin vám pomohou odvary či tinktury z bylin zlatobýlu obecného, lichořeřišnice větší a klikvy velkoplodé. Pokud máte zbarvení pod očima střídavě velmi výrazné a naopak jindy nenápadné, je vhodné se poradit s lékařem, který by vyloučil jiné a závažnější příčiny otoků a nezvyklé barevnosti pod očima.

Vše pro oční okolí

Související produkty

Související produkty


Související články

Související články

Všechny články


Hodnocení

Hodnocení

Buďte první, kdo vloží hodnocení k tomuto článku.