JARO, IMUNITA A JAK NA JARNÍ ÚNAVU

JARO, IMUNITA A JAK NA JARNÍ ÚNAVU

  • Články o zdraví
  • Imunita

Imunita je schopnost organismu bránit jej před cizorodými látkami, které do něj pronikají z okolního světa, tedy zjednodušeně jde o odolnost vůči nemocem. Pokud je naše imunita snížena, můžeme snadněji onemocnět. Kromě správné životosprávy může imunitu člověka příznivě ovlivňovat také celá řada dalších látek. K látkám pozitivně aktivujícím vitalitu a imunitní systém patří také vitaminy. Vitaminy se vyskytují ve všech druzích potravin: v ovoci, zelenině, mase, ve vejcích nebo v obilných výrobcích.

Pestrá a vyvážená strava by tedy měla dostatečně pokrýt potřebu vitaminů. Vzhledem k našim, ne zcela vyhovujícím stravovacím návykům může dojít k nedostatku některého z vitaminů a v tu chvíli tu je pro vás internetová lékárna BENU s více než 200 pobočkami po celé ČR. Každý z vitaminů má svou vlastní funkci, kterou nelze nahradit žádnou jinou látkou. Zvýšená potřeba vitaminů se projevuje v období fyzické a psychické zátěže, růstu, stresu, infekce nebo rekonvalescence. Nedostatek vitaminů může způsobit i únavu, která je často spojena s příchodem jara. Po dlouhých zimních měsících bývá náš organismus vyčerpán, chybí mu dostatek slunečního svitu, vitaminů a je náchylnější k onemocnění. Pomocí přípravku Geriavit Pharmaton můžete podpořit vitalitu a energii vašeho organismu.

Čím posílit náš imunitní systém a zároveň překonat únavu?

Zvolit můžeme vitaminy.  Vitaminy jsou látky nezbytné pro normální fungování organismu. Chrání nás před narušením rovnováhy a nepříznivými vlivy. Naše tělo není schopno vitaminy samo produkovat, a proto je musíme doplňovat pomocí zdravé stravy a speciálních potravinových doplňků. 

Rozeznáváme dvě skupiny vitaminů – rozpustné ve vodě (hydrosolubilní) a rozpustné v tucích (liposolubilní). Všechny vitaminy rozpustné ve vodě se také podílejí jako katalyzátory enzymů na regulaci energetického metabolismu v našem těle. Nedostatek těchto látek tedy může vést ke zvýšené únavě. Zásoby hydrosolubilních vitaminů jsou v organismu malé, proto se mohou příznaky jejich nedostatku projevovat během dní nebo týdnů jejich nedostatečného příjmu.

Mezi vitaminy, které přispívají k normální funkci imunitního systému nebo ke snížení míry únavy a vyčerpání, patří ve vodě rozpustné vitaminy skupiny B, kterých je více druhů. Vyšší přísun vitaminů skupiny B se doporučuje lidem se zvýšenou psychickou a fyzickou zátěží, jsou vhodné pro posílení imunitního systému a jako doplněk léčby nejrůznějších chorob.

Vitaminových přípravků je na trhu celá řada. Představují rychlý a pohodlný způsob, jak předcházet jejich závažnějšímu nedostatku.

 


Hodnocení

Hodnocení

Buďte první, kdo vloží hodnocení k tomuto článku.

Napsat nové hodnocení

Co si o tomto článku myslíte vy?

1-5

1 2 3 4 5
Provozovatel si vyhrazuje právo na odstranění nevhodných komentářů.